eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Bez Wall Street inwestorzy się nudzą

  (...) oceanu napływają głównie dobre informacje, początek tygodnia nie przyniósł ich przełożenia na europejskie parkiety. Te pozytywne informacje to lepsze dane makroekonomiczne (rynek pracy i (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja CIT-7, poznaj opinie o Graco Cleo czy przeglądaj oferty pracy z miasta Płock.


 • Pozytywista Roku 2012 - konkurs aktywnie promujący przedsiębiorczość

  (...) i przywództwo, Badania i rozwój, Ekologia i rozwój zrównoważony, Otoczenie biznesu. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 28 lutego 2013 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz (...)

 • Regres koniunktury w polskim sektorze budowlanym

  (...) oddziaływać zaczęły doniesienia o słabych perspektywach gospodarczych na ten rok. Zarówno w przypadku naszego kraju, jak całej Unii Europejskiej mamy do czynienia z obniżaniem szacunków (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie I-XII 2012

  (...) służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze (...)

 • Bank Japonii w centrum uwagi

  (...) Europy (produkcja przemysłowa znacznie poniżej oczekiwań) przy braku presji inflacyjnej (CPI r/r 2.2%) oraz umiarkowanie poprawiającą się sytuację w USA (sprzedaż detaliczna oraz wnioski o (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-XII 2012

  (...) r. wydano pozwolenia na budowę 165092 mieszkań, tj. o 10,3% mniej niż w Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 141798, tj. o 12,6%. Największy udział (...)

 • Jak polscy seniorzy korzystają z sieci?

  (...) systematycznie rośnie. stanowią obecnie 10,3% całej polskiej i 10,6% bułgarskiej widowni internetowej. Chociaż w przestrzeni wirtualnej nadal dominują młodzi, dynamiczny wzrost udziału (...)

 • Odliczenia od dochodu/przychodu 2012: składki ZUS

  (...) ten jednak można pomniejszyć o pewne odliczenia, o czym mówi art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z jego ust. 1 pkt 2 pierwszym takim odliczeniem są składki (...)

 • Zmiany w podatku VAT w 2013 r.

  (...) zmian podatkowych, które mają istotne znaczenie dla osób prowadzących . Tax Care przybliża wybrane nowe regulacje, które wejdą w życie w tym roku zaczynając od . Trudne miesiące dla (...)

 • Produkcja w Polsce XII 2012

  (...) sprzedanej odnotowano w 30 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 25,0%, mebli – o 22,6%, pojazdów samochodowych, (...)

 • Najem samochodu osobowego: czynsz w kilometrówce?

  (...) Spółka cywilna podpisała stanowiącego własność jednego z jej wspólników. Samochód jest wpisany do ewidencji środków trwałych wspólnika. Zgodnie z zawartą umową spółka ponosi (...)

 • Najlepsze kredyty hipoteczne I 2013

  (...) finansowania mieszkania realnie dostępne są tylko kredyty w PLN. Jednocześnie można zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty w rodzimej walucie bez udziału (...)

 • Tani pieniądz napędza hossę

  (...) sobie sprawę z konsekwencji, jakie dla sytuacji na rynku kapitałowym i decyzji głównych graczy, płyną ze zmian kosztu pieniądza. Na ich użytek powstało wiele rynkowych zdroworozsądkowych (...)

 • Szykuje się leniwy poniedziałek na rynkach akcji

  (...) okazały słabość. Wysokie otwarcie (efekt ustanowienia dzień wcześniej rekordu hossy na Wall Street) zostało wykorzystane do sprzedaży i choć indeksy ponawiały próby zwyżek w ciągu dnia (...)

 • Dzień Babci i Dziadka - profil polskich dziadków

  (...) doświadczaliśmy i nadal doświadczamy ciepła, cierpliwości, dostajemy od nich wiele cennej wiedzy i dobrych nauk życiowych. Kim są polscy dziadkowie? Acxiom wziął pod lupę bazę ponad (...)

 • BoJ wydarzeniem miesiąca

  (...) koncentrować się będą na wynikach spółek technologicznych, które mogą przesądzić o koniunkturze na Wall Street w kolejnych tygodniach. W tle słabnący złoty, który reaguje na fatalne (...)

 • Finanse europejskich gospodarstw domowych

  (...) ciężar kryzysu na obywateli o najwyższych zarobkach, powinni jednak robić to z umiarem – zauważają eksperci Deutsche Bank Research. Zawirowania na rynkach finansowych i nieruchomości (...)

 • Nowa ustawa o kierujących pojazdami

  (...) z aktami wykonawczymi wprowadza wiele zmian, jednak z punktu widzenia praktycznego zasadne jest skupienie się w niniejszej publikacji na tych, które będą miały największe znaczenie dla (...)

 • Korekcyjne nastroje na rynku walutowym

  (...) i jen japoński. Słabe dane z polskiej gospodarki przyczyniły się do deprecjacji złotego i stały się kolejnym argumentem za cięciem stóp procentowych w lutym. Po ostatnich publikacjach (...)

 • Kredyty konsumpcyjne w III kw. 2012

  (...) 2012 roku przynajmniej 100 tys. kredytów, głównie ratalnych, wypłynęło do firm udzielających pożyczek poza sektorem bankowym. W III kwartale 2012 r. banki i SKOK-i udzieliły o 420 tys (...)

 • Kurs EUR/USD stabilizuje się przy poziomach z piątkowego zamknięcia

  (...) 4,16, a USD/PLN na 3,1250. Dziś zmienności nie sprzyjać będzie również brak publikacji ważnych danych makroekonomicznych oraz brak handlu w Stanach Zjednoczonych z powodu dnia Martina Lutera (...)

 • Utrata pracy - jak zminimalizować ryzyko?

  (...) kierować w pracy - nie tylko w czasie kryzysu - jest zaangażowanie w wykonywane obowiązki oraz gotowość do podjęcia nowych wyzwań. W walce o klienta niejednokrotnie potrzeba wykazać się (...)

 • Rejestracja REGON I-XI 2012

  (...) gospodarczą prowadziło w Polsce 2 913,2 tys. przedsiębiorców – wynika z rejestru . Od początku roku przybyło 41 735 takich podmiotów. Jest to ujęcie sumaryczne, które obejmuje zarówno (...)

 • Inwestorzy przed dobrą passą?

  (...) na rynkach akcji jest w ostatnich miesiącach dobra. Wydaje się to spowodowane kilkoma czynnikami. Kluczowym spośród nich jest możliwość pojawienia się ożywienia w gospodarce. Wskaźniki (...)

 • Nagroda roczna dla byłego pracownika a ZUS ZWUA

  (...) wypłacimy pracownikom nagrodę roczną. Otrzymają ją również osoby, z którymi rozwiązaliśmy (lub rozwiążemy przed wypłatą nagrody) umowy o pracę. Z jakim kodem tytułu ubezpieczenia (...)

 • Akro, Rzeszów - Oferta usług w zakresie wykonawstwa dociepleń budynków, posadzek przemysłowych, nawierzchni sportowych oraz budowy i sprzedaży domów.

  Czytaj więcej: Roboty wykończeniowe


strony : [ 1 ] . 2
 
21
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1762
CHF 3,3648
USD 3,1351
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.