eGospodarka.pl

 • KRS: Władze spółek do weryfikacji

  (...) rejestrowy wpisał Marcina P. jako prezesa Amber Gold, pomimo tego, że jako skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwo nie miał prawa pełnić funkcji w organach spółek handlowych. To (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Duplikat faktury VAT - ważny do 2010 r., poznaj opinie o Pur Line HUMY 6M czy przeglądaj oferty pracy z miasta Legionowo.


 • Paragon nie dla jeleni. Akcja fiskusa

  (...) czy w sklepach i punktach usługowych sprzedaż jest rejestrowana za pomocą , innymi słowy skontrolują, czy przy płaceniu rachunku sprzedawcy wydają paragon. Akcje tego typu fiskus od kilku lat (...)

 • Bez satysfakcji na Wall Street

  (...) większą część dnia wyglądało na to, że korekta przedłuży się o kolejną sesję wbrew porannym nadziejom. Dorabianie argumentów prowzrostowych (np. o wpływie ECB na postrzeganie rynków) (...)

 • Większy apetyt na ryzyko na rynkach akcji

  (...) przyniósł kontynuację korekty, a przynajmniej na spółkach wchodzących w skład indeksu WIG20. Od początku roku nasz główny indeks stracił 1 proc. Jednak w tym samym czasie mWIG40 zyskał (...)

 • Gospodarka europejska coraz bardziej peryferyjna

  (...) spowolnienia, będzie jednak zróżnicowana geograficznie. Według prognoz prym wieść będą rynki wschodzące Azji (co ciekawe, warty odnotowania wzrost nastąpi w krajach Azji środkowej, w (...)

 • Handel zagraniczny I-XI 2012

  (...) wyniósł 169,3 mld USD, a import 179,8 mld USD (w porównaniu z eksport obniżył się o 4,0%, a import o 8,4%). Ujemne saldo ukształtowało się w wysokości 10,5 mld USD (w analogicznym okresie (...)

 • Nimbus Office w Warszawie

  (...) na nowoczesnym, eleganckim i przestrzennym planie. Budynek oferuje ponad 19.000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Obszerne, pełne światła przestrzenie, w połączeniu z zielonymi tarasami i (...)

 • Ile dni trwała sprzedaż mieszkania w XII 2012 r.

  (...) czasu zajmuje . Proces sprzedaży rozbijamy na dwa etapy: pierwszy od wprowadzenia oferty do sprzedaży do zawarcia umowy przedwstępnej, a drugi od podpisania umowy przedwstępnej do zawarcia umowy (...)

 • Bez większych zmian w irlandzkim sektorze budowlanym

  (...) raport na temat innowacyjności gospodarek w Unii Europejskiej nie stawia naszego kraju w dobrym świetle. Z badania wynika, że Polska wypada lepiej jedynie od Bułgarii. Badanie obejmowało lata (...)

 • Ferie zimowe: tańszy roaming od Plusa

  (...) z w telefonie, na komputerze lub tablecie w sieciach partnerów roamingowych na terenie Unii Europejskiej oraz krajów stowarzyszonych (Norwegia, Islandia, Lichtenstein). Z oferty mogą (...)

 • Najem nieruchomości: forma opodatkowania w 2013 r.

  (...) ostatnią chwilę, żeby zaplanować rok 2013 pod kątem podatkowym. Tylko wtedy będą mogli podjąć racjonalne decyzje o zmianie dotychczasowej formy opodatkowania przychodów z najmu. Dostępne (...)

 • Kodeks karny skarbowy: wysokość kary 2013

  (...) Ministrów za pracę wzrosło z 1 500 zł do 1 600 zł. Podwyżka ta spowodowała wzrost kar grożących za wykroczenia i . Na szczęście jednocześnie spowodowała wzrost progów przesądzających (...)

 • Cashback tańszy niż wypłata z bankomatu

  (...) do bankomatu mamy za daleko lub wypłata gotówki jest zbyt droga możemy spróbować pobrać pieniądze bezpośrednio w sklepie. W wielu z nich jest to możliwe dzięki usłudze . Pozwala ona na (...)

 • Działalność gospodarcza: mniej obciążeń administracyjnych w 2013?

  (...) dniem 1 stycznia 2013 r. świadczy o tym, że autor jej projektu - Ministerstwo Gospodarki „nie odpuszcza” w realizacji planu zmierzającego do poprawy warunków prowadzenia w Polsce. Uprzednio, (...)

 • Działalność statutowa i opodatkowana a odliczenie VAT

  (...) Ośrodek wynajmuje salę i z tego tytułu wystawia VAT, do której naliczana jest opłata za faktyczne zużycie wody, gazu i energii (zamontowane odrębne liczniki do sali, stan których jest (...)

 • Polskie firmy: szanse i zagrożenia 2013

  (...) zamknęły 2012 rok wynikami gorszymi niż w 2011 r. Wzrosty sprzedaży i poziom wypracowanych zysków były znacznie niższe niż zapowiadał to 1. kwartał 2012 r. (wzrost sprzedaży o 12 proc (...)

 • Kurs EUR/USD testuje opór na poziomie 1,3380

  (...) traci wobec dolara tradycyjnie jest japoński jen. Wśród walut rynków wschodzących najwięcej na wartości zyskują indyjska rupia oraz rumuński lej. Złoty dziś lekko się osłabia. Kurs (...)

 • Kursy walut: silny trend na jenie i euro

  (...) posiedzeniu 21-22 stycznia BoJ podwyższy cel inflacyjny z obecnych 1% do 2%. Nowy rząd pod przewodnictwem Shinzo Abe ogłosił w zeszły piątek pakiet stymulacyjny o wartości 10,3 bln JPY i (...)

 • Sektor TMT a bezpieczeństwo informatyczne 2012

  (...) w uważali, że zapewnienie zgodności z przepisami i procedurami jest decydującym czynnikiem zapewniającym ochronę danych przed atakami z zewnątrz. W najnowszej edycji badania odpowiedź ta nie (...)

 • Umocnienie euro na rynku walutowym

  (...) Europie? Notowania euro rosną nie bez powodu. Najpierw ,,groźba Draghiego" przełożyła się na gwałtowny spadek premii z ryzyko na europejskim rynku długu, teraz sugestia o braku szans na (...)

 • Polska waluta umacniała się w 2012

  (...) przede wszystkim importerzy, kupujący za waluty surowce, materiały oraz towary użytkowe i konsumpcyjne. Ich sprowadzanie wychodzi im taniej, bo mniej złotych wydają na zakup dolarów czy euro (...)

 • Inwestycje w nieruchomości w Europie Śr. IV kw. 2012

  (...) Cushman & Wakefield, powiedział: „Silny wzrost inwestycji w czwartym kwartale, zwłaszcza dzięki dużej w Polsce, nie był w stanie zrównoważyć dość słabych wyników inwestycyjnych całego (...)

 • HaierPhone, HaierPad Mini i HaierPad Maxi

  (...) w system Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Posiada również wielodotykowy ekran dotykowy ekran (5 punktów) o wielkości 5,3’’ (13,4 cm) oraz rozdzielczości 960 x 540. Phone posiada (...)

 • Umowa cywilnoprawna - prawidłowy styl pisania

  (...) powinniśmy pamiętać o jej prawidłowym układzie. Ważny jest tytuł, oznaczanie stron, spis treści (przy długich i złożonych umowach), czasem preambuła (deklaracja stron co do motywów (...)

 • Przelew przez telefon to oszczędność

  (...) nie trzeba stać w kolejkach na poczcie lub w oddziale bankowym. Tego typu dyspozycje można wykonać natychmiastowo z domu przez Internet. Co ważne ta operacja w wielu bankach jest bezpłatna (...)

 • Eurobajt - Zajmuje się dostarczaniem sprzętu komputerowego oraz sieciowego dla firm i instytucji.

  Czytaj więcej: Komputery


strony : [ 1 ] . 2
 
14
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1231
CHF 3,3674
USD 3,0828
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.