eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • 20 lat VAT-u w Polsce

  (...) PRL-owskich danin, podatek powszechny od usług i towarów został wprowadzony przez rząd Hanny Suchockiej. Była to nowość w polskim systemie podatkowym, wprowadzała bowiem wcześniej nieznaną (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT-11, poznaj opinie o Fiskars Nożyce uniwersalne 9615 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pleszew.


 • WIG20 zniżkuje o 0,8 procent

  (...) zaczęła się spadku głównych indeksów. WIG20 tracił na otwarciu 0,3 proc., a WIG spadał o 0,2 proc. O niemal 0,1 proc. zniżkował bardzo dobrze zachowujący się w ostatnich dniach wskaźnik (...)

 • GPW - ciąg dalszy osuwania się

  (...) makroekonomicznych to, co najciekawsze działo się w Europie. Przede wszystkim, odbyła się pierwsza aukcja papierów dłużnych emitowanych przez fundusz ESM. Sprzedano 3-miesięczne bony na (...)

 • Rynek nieruchomości: niski odsetek niewynajętych mieszkań w USA

  (...) miesiąca kwartału to tradycyjnie czas, kiedy w Ameryce rozpoczyna się sezon publikacji wyników finansowych za poprzedni kwartał. Dziś po sesji rezultaty podaje Alcoa, gigant z branży (...)

 • Od dwóch dni GPW razi słabością

  (...) zaczyna się coraz bardziej różnicować. Indeks we Frankfurcie na informację o "porozumieniu" w sprawie amerykańskiego klifu fiskalnego zareagował co prawda ponad 2 proc. zwyżką, jednak od (...)

 • Fundusze inwestycyjne 2012 - prognozy 2013

  (...) zapewne wprowadziły w zdumienie nie jednego optymistę, były pochodną wzrostów wypracowanych na większości giełd na świecie. W Polsce indeks WIG20 wzrósł o blisko 20% a WIG o 26% , tym (...)

 • Rozliczenie 2012: PIT-28, PIT-16A i PIT-19A do 31 stycznia

  (...) ustawodawca przewidział dla ryczałtowców. Podatnicy ci mają przy tym na rozliczenie się z przychodów roku 2012 najmniej czasu, bo jedynie do końca stycznia 2013 r. Do zeznania trzeba (...)

 • Podatek VAT: zmiany 2013 i 2014

  (...) dniem 1 stycznia 2013 r. Na mocy tzw. III ustawy deregulacyjnej dnia 1 stycznia 2013 r. wchodzą w życie zmiany w podatku od towarów i usług dotyczące , a także małego podatnika. W wspomnianej (...)

 • Niemiecki eksport na minusie

  (...) pod kreską... Deficyt w australijskim handlu zagranicznym w listopadzie po raz kolejny okazał się wyższy od oczekiwań, jednak australijskie dane obrazujące eksport wyglądają nieco lepiej (...)

 • Usługi medyczne zwolnione z podatku VAT

  (...) stanie faktycznym: spółka z o.o. (dalej „Spółka”) zajmuje się świadczeniem usług ochrony fizycznej i technicznej, świadczeniem usług gastronomicznych, hotelarskich oraz organizuje . W (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a współwłasność małżeńska

  (...) Małżonka wnioskodawcy 20.08.2004 r., będąc jeszcze panną, nabyła mieszkanie. W dniu 09.06.2011 r. wnioskodawca i wtedy już obecna jego małżonka w kancelarii notarialnej podpisali akt (...)

 • Polscy pracownicy nie ufają szefom

  (...) możemy się dowiedzieć, że aż 14% z nas nie ma wyrobionej opinii w kwestii zaufania do pracodawcy. Swojemu szefowi ufa natomiast zaledwie co 4 badany (24% respondentów). “Brak zaufania do (...)

 • Koszty ogrzewania w górę mimo tańszego gazu

  (...) potencjalnego od początku września do dziś, to okazałoby się, że jest ono o około 7,5% wyższe niż w analogicznym okresie przed rokiem, ale jednocześnie o 8,7% niższe niż wynosi średnia (...)

 • Czy BoJ spełni oczekiwania premiera Abe?

  (...) jeszcze raz podkreślił konieczność przeciwdziałania deflacji. Rząd Japonii oraz BoJ rozpatrują podpisanie porozumienia ws. prowadzenia wspólnej polityki mającej na celu osiągnięcie rocznej (...)

 • Euro odrabia straty

  (...) wzrostowego, co w zestawieniu z wyższym odczytem indeksu Sentix ze strefy euro było impulsem do umocnienia euro. Główna para walutowa handlowana jest dziś ponownie powyżej poziomu 1,3120 (...)

 • Gwałtowny wzrost bezrobocia

  (...) roku, w porównaniu do stanu z końca listopada, wystąpił we wszystkich województwach i zamykał się w przedziale od 0,2 punktu procentowego w województwie mazowieckim do 0,7 punktu procentowego (...)

 • Możliwe uspokojenie na rynkach akcji

  (...) uspokojenie. Już wczoraj obserwowaliśmy zmianę w tym kierunku na polskiej walucie. Największy wpływ na nią będzie miała decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która luzowaniem polityki (...)

 • Mieszkanie dla Młodych dopiero za rok

  (...) zaprezentowało Ministerstwo Transportu i Budownictwa, zakładały uruchomienie nowego programu dopłat dokładnie w połowie br., czyli równo 6 miesięcy od daty zamknięcia . Ostatnio jednak (...)

 • Płyta główna GIGABYTE GA-B75M-D2V

  (...) Durable 4, dzięki czemu jest odporna na większość czynników najczęściej powodujących usterki sprzętu komputerowego (wilgoć, wyładowania elektrostatyczne, wahania natężenia prądu, nagły (...)

 • Szybka sprzedaż mieszkania: porady

  (...) sytuację sprzedających są usługi home stagingu, których celem jest profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży, a w rezultacie zwiększenie szans na w oczekiwanej przez właściciela (...)

 • Wall Street - w oczekiwaniu na sezon wyników kwartalnych

  (...) stronę podażową. Indeks S&P500 zszedł w okolice 1460 pkt, a Dow Jones w okolice 13 360 pkt. W przypadku drugiego z nich spora w tym zasługa mocno zniżkujących od samego początku walorów (...)

 • Trzynastka w podstawie wymiaru zasiłku

  (...) roku, zanim zostanie mu wypłacona nagroda roczna za rok poprzedni. Jak mamy ustalić podstawę wymiaru zasiłku, w przypadku gdy pracownik nie otrzymał nagrody rocznej również za rok poprzedni (...)

 • Obroty na rynkach GPW XII 2012 r.

  (...) w grudniu 2012 r. wyniosła 16,1 mld zł i była o 2,1% wyższa od obrotów w grudniu 2011 r. Narastająco od początku roku 2012 łączna wartość obrotów sesyjnych i pakietowych spadła względem (...)

 • Outplacement menedżerski

  (...) firmy, rozstające się nieraz z pewnym poczuciem winy, ze swoimi zasłużonymi kierownikami, coraz częściej, wzorem zachodnich korporacji proponuje się program wspierający kontynuację kariery (...)

 • Lektorat na studiach czyli jak stracić 5 lat

  (...) jest bardzo ograniczona liczba godzin zajęć. Większość uczelni oferuje swoim adeptom tylko 120 godzin , co daje około 1,5 godziny tygodniowo przez dwa lata. Docelowo studenci kończąc (...)

 • Bonus - Dystrybutor krzeseł i stołów. O firmie, galeria produktów i dane kontaktowe. Iława. [Wymaga Flasha]

  Czytaj więcej: Meble


strony : [ 1 ] . 2
 
8
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1263
CHF 3,4123
USD 3,1457
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.