eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Inwestorzy na GPW próbują się bronić

  (...) zaczęła się niezbyt pomyślnie dla posiadaczy akcji. Na otwarciu główne indeksy traciły zgodnie po 0,3 proc. Dopiero około południa wskaźnik największych spółek zdołał wydostać się (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja CIT-6R, poznaj opinie o Palette Instant Color Gloss 8 Czerwień granatu czy przeglądaj oferty pracy z miasta Łęczyca.


 • Wyniki sektora bankowego w centrum uwagi za oceanem

  (...) urzędu statystycznego, w środę projekcję dynamiki PKB w 2013 r. do poziomu 0,4 proc. obniżyło ministerstwo gospodarki. Ciekawsza jednak okazała się wypowiedź odchodzącego szefa Eurogrupy (...)

 • Grudzień 2012: Inflacja bazowa ciągle spada

  (...) dane na temat inflacji bazowej w grudniu 2012. Według komunikatu banku centralnego, inflacja po wyłączeniu cen podlegających kontroli państwa wyniosła w grudniu 2012 roku 1,9 proc. wobec 2,2 (...)

 • ESET Smart Security 6 i ESET NOD32 Antivirus 6

  (...) ESET NOD32 Antivirus 6 to kolejne już wersje adresowanych do użytkowników domowych i małych firm. Programy pracują w oparciu o innowacyjny i bazujący na chmurze system oceny reputacji i (...)

 • Rynek nieruchomości w 2013 roku - prognoza

  (...) świta myśl o zakupie mieszkania, niemal jednocześnie musi oszacować swoje szanse na kredyt w banku. Potem zastanawia się skąd wziąć zastrzyk gotówki na wkład własny. Na końcu szuka (...)

 • Czy first minute się opłaca?

  (...) niezależnie od tego, jakiego produktu dotyczy. W przypadku wyjazdów na wczasy organizowane przez , ustawa o usługach turystycznych mówi, że dopiero na 20 dni przed datą podróży cena nie może (...)

 • Prawo pierwokupu nieruchomości przysługujące gminie

  (...) osobie przysługuje pierwszeństwo kupna oznaczonej nieruchomości, w przypadku gdyby strona zobligowana tym prawem zobowiązałaby się zawrzeć umowę sprzedaży nieruchomości z osobą trzecią (...)

 • Odliczenia od przychodu 2012: koszty podatkowe

  (...) zryczałtowanej wysokości W przypadku przychodów z , podstawowymi kosztami uzyskania przychodu, do których prawo ma każdy pracownik, są koszty określone przez ustawodawcę w zryczałtowanej (...)

 • Podatek od firmy 2013: kiedy skala podatkowa?

  (...) ostatni dzień, w którym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą zmienić , wybierając spośród czterech możliwych sposobów: (według stawek 18% i 32%), (19%), oraz (...)

 • Podatek VAT: przekazanie nieruchomości na cele osobiste

  (...) 30 września 1997 r. spółka dokonała zakupu gruntu oraz budynku ekspedycji. Przy zakupie nie odliczono podatku naliczonego, jako że sprzedaż ta korzystała ze . Zakupy te zostały wprowadzone (...)

 • Czy NBP osiągnie cel inflacyjny?

  (...) bazowa (inflacja CPI po usunięciu składowych o dużej wariancji cen) podaży ścieżką wyznaczoną przez inflację CPI i wg. szacunków najprawdopodobniej spadnie do poziomu 1.5%-1.6% w skali (...)

 • Szkodliwe oprogramowanie a utrata danych firmowych

  (...) przez B2B International i Kaspersky Lab w lipcu 2012 objęło 3 300 starszych specjalistów IT z 22 państw. Najpowszechniejsze zewnętrzne przyczyny utraty danych to infekcja (35%), ataki za (...)

 • Chevrolet Aveo 4d 1.4 LTZ - dobry wybór

  (...) miejskie sedany nigdy nie przyspieszały bicia serca. Wręcz przeciwnie. Dzisiejszy bohater dowodzi natomiast, że w tej klasie można stworzyć coś naprawdę interesującego. Myślę, że w tej (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3280

  (...) japońskiego rządu na osłabienie jena mogą wywołać wojnę walutową. Tym czasem od wczoraj jen zyskuje na wartości najsilniej w gronie walut G-10. Aprecjacja japońskiej waluty to pokłosie (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja XII 2012

  (...) towarzyszy wyhamowanie dynamiki wzrostu cen, a tym samym rosną realne zyski z kończących się depozytów. W grudniu 2012 r. podawany przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnik cen towarów i (...)

 • Branża motoryzacyjna wychodzi z kryzysu?

  (...) milionów nowych aut w 2007 r. notuje z roku na rok ciągły spadek. 2012 r. będzie zapewne kolejnym rokiem mniejszej sprzedaży, a prognozowany wynik za cały rok zamknie się prawdopodobnie (...)

 • Europejskie rynki akcji w korekcie

  (...) coraz więcej ciemnych chmur. Bank Światowy jest coraz większym pesymistą w kwestii ożywienia gospodarczego w strefie euro. Przewiduje, że będzie ono widoczne dopiero w 2014 r. Za (...)

 • Pomoc de minimis w 2011 roku

  (...) które nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej. Zgodnie bowiem z zasadą prawa rzymskiego de minimis non curat lex (prawo nie troszczy się o drobiazgi), pomoc o niewielkich rozmiarach nie (...)

 • Stawka WIBOR w każdym banku spada inaczej

  (...) spadek raty o ponad 10 proc. muszą się wykazać osoby, które mają kredyty oparte na -ze sześciomiesięcznym lub rocznym, gdzie jednocześnie ich aktualizacja również odbywa się co pół roku (...)

 • Raporty kwartalne z amerykańskiego sektora bankowego

  (...) wyżej, w Nowym Jorku nadal słabo Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 0,5% m/m i o 0,3% m/m po wyeliminowaniu sprzedaży samochodów. To oznacza nieznacznie przyspieszenie, ale nadal nie stanowi (...)

 • Inflacja XII 2012

  (...) konsumpcyjnych w 2012 r. w stosunku do roku poprzedniego wyniósł 3,7% (wobec 4,3% w 2011 r.) i był wyższy od założonego w ustawie budżetowej o 0,9 pkt proc. Największy wpływ na wskaźnik cen (...)

 • Monitor Rynku Pracy X 2012

  (...) kryzys? Tak, ale mnie to nie dotyczy... Wyniki najnowszej edycji badania Instytutu Badawczego Randstad “Monitor Rynku Pracy” pokazują, że odczucie pogorszenia koniunktury gospodarczej na (...)

 • Spadek inflacji w Polsce bez wpływu na politykę RPP

  (...) kilku ostatnich sesji przebiegała tak samo. Giełda w Stanach Zjednoczonych zaczynała dzień od zniżek, by w miarę trwania sesji wychodzić na niewielki plus. Inwestorzy mają świadomość (...)

 • Inflacja bazowa wyznaczy stopy procentowe

  (...) tak słabej końcówki zwłaszcza na indeksie największych polskich spółek. WIG20 spadł do poziomu 2532 pkt. (-1,1 proc.) przy wysokich obrotach: 960 mln zł. W tym samym czasie niemiecki DAX (...)

 • Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona SA na GPW

  (...) największym operatorem sklepów wolnocłowych w Polsce. Grupa posiada 34 placówki w 11 lokalizacjach w całym kraju oraz we Francji, Rumunii i na Ukrainie, w tym 32 placówki w portach lotniczych (...)

 • CERT Polska - Zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet. Bogate zasoby informacji, nie wszystko po polsku.

  Czytaj więcej: Internet


strony : [ 1 ] . 2
 
16
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1280
CHF 3,3437
USD 3,1097
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.