eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Rynek walutowy 14-18.01.13

  (...) W poniedziałek 14 stycznia w kalendarzu nie mieliśmy wielu wydarzeń makroekonomicznych. Najważniejszym z nich był raport dotyczący produkcji przemysłowej w Strefie Euro. W ujęciu rocznym (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument MSiG-M2, poznaj opinie o Dom Wydawniczy REBIS Evan McGilvray, Marsz Czarnych Diabłów. Odyseja Dywizji Pancernej generała Maczka, Stanisław Macek czy przeglądaj oferty pracy z miasta Zabrze.


 • Kursy walut 14-18.01.13

  (...) szeregu danych z amerykańskiej gospodarki nie miała znacznego wpływu na kurs EUR/USD. Tydzień rozpoczął się od wystąpienia szefa Fed, który wypowiedział się o stanie największej na (...)

 • Fatalny koniec roku polskiej gospodarki. Potężny spadek produkcji

  (...) wpływu czynników o charakterze sezonowym przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,1% niższym niż w grudniu 2011 r. i o 1,9% niższym w porównaniu z listopadem 2012 r. W stosunku do (...)

 • Przetargi - raport 2012

  (...) , w 2012 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych opublikowano 181 tys. 935 ogłoszeń o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. To wynik nieznacznie tylko wyższy od (...)

 • Pożyczki na bardzo wysoki procent

  (...) lichwa. Czy w dzisiejszych czasach umieścilibyśmy lichwiarzy, właścicieli instytucji para bankowych w piekle, jak to uczynił Dante Alighieri w „Boskiej komedii”? A może – jak on – (...)

 • WIG20 wzrósł o 0,1 procent

  (...) wszystkich czołowych parkietach w Europie. Indeks WIG20 rozpoczął notowanie od spadków, ale przewaga strony podażowej długo nie trwała. Zakończenie nastąpiło z wynikiem +0,1 proc. W tym (...)

 • Likwidacja budowli: podatek dochodowy i od nieruchomości

  (...) 1 pkt 1 ustawy o (dalej updof) budowle, których przewidywany okres używania w przekracza rok, podlegają amortyzacji. Muszą one jednak stanowić własność lub współwłasność podatnika oraz (...)

 • Karta podatkowa dla firm w 2013 r.

  (...) i mógł się zdezaktualizować. Artykuły traktujące o zasadach rozliczania karty podatkowej w 2015 r. znajdują się tutaj: - - Przedsiębiorcom zostało już tylko kilka dni na ewentualną (...)

 • Ulga meldunkowa: pojęcie budynku mieszkalnego

  (...) W 2009 r. wnioskodawczyni wraz z bratem dokonała sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku po rodzicach w postaci budynku mieszkalnego oraz gruntu, na którym budynek ten był posadowiony. Ich (...)

 • Private banking Noble Bank: transfer majątku

  (...) narzędzia, pozwalają przekazać nawet najwyższe kwoty w najkrótszym czasie, przy zachowaniu struktury podziału majątku, zgodnej z życzeniem inwestora. Pozwalają także oszczędzić czas i (...)

 • Rekord Wall Street wesprze Europę

  (...) że Europejczycy traktują dobre figury z USA jak swoje własne. Mowa przede wszystkim o wzroście rozpoczętych budów domów do 954 tys. z 851 tys. (oczekiwano 898 tys.). Te liczby potwierdzają (...)

 • Kurs EUR/USD stabilizuje się na poziomie 1,3380

  (...) waluty najbardziej powiązane gospodarczo z Państwem Środka – dolar australijski oraz nowozelandzki. Złoty od rana lekko traci na wartości. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1150, a USD/PLN (...)

 • Nowa oferta Plus Mix

  (...) w sieci mają do wyboru sześć planów minimalnej kwoty doładowania: 30, 40, 50, 60, 80 i 100 zł. W każdym z nich znajduje się: pakiet minut do wykorzystania na rozmowy do wszystkich sieci (...)

 • Kurs EUR/JPY najwyżej od półtora roku

  (...) gospodarki Akiry Amari, ogłosił iż wartość jena dotarła już do poziomu odpowiadającego uwarunkowaniom fundamentalnym Japonii a jego dalsza deprecjacja miałaby negatywny wpływ na poziom (...)

 • Inwestycje w grunty: 19% rocznie

  (...) w trzecim kwartale 2012r. o 605,9 zł – wynika z danych GUS publikowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oznacza to kwartalny wzrost o 2,4% z poziomu 25 033,7 do 25639,6 (...)

 • Dynamiczny rozwój Polski do 2030 roku

  (...) roku po raz pierwszy objął Polskę, która jako wiodący kraj Unii Europejskiej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, znalazła się na liście 20 najsilniejszych gospodarek świata, zajmując (...)

 • Dane makroekonomiczne z Chin nie zawiodły

  (...) tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 7,9% wobec 7,4% kwartał wcześniej. Produkcja przemysłowa wzrosła o 10,3% wobec oczekiwanych 10,1%, zaś sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 15,2% wobec (...)

 • Nowości w blueconnect od T-Mobile

  (...) się do zachowania jednakowej stawki miesięcznego abonamentu zarówno przez dwa lata trwania umowy na usługę, jak i przez kolejne miesiące spłacania rat za urządzenie. Dzięki temu pozostając (...)

 • Ubezpieczenie na narty i snowboard - porady

  (...) pamięta o tym, aby dobrze przygotować się do zimowego wypoczynku. Oprócz zadbania o kondycję i sprzęt narciarski, warto pamiętać o zakupie odpowiedniej polisy turystycznej. Miłośnicy (...)

 • Rozwój gospodarczy krajów EU11 nadal słaby

  (...) osłabia wyniki gospodarcze krajów EU11,” mówi Gallina Vincelette, Starszy Ekonomista Banku Światowego, główna autorka raportu. “Obecnie oczekuje się, że wzrost gospodarczy w roku 2012 (...)

 • PKB Chin wzrósł o 7,9%

  (...) budów nowych domów wzrosła w grudniu do 950 tys. (najlepiej od połowy 2008), zaś liczba nowych zarejestrowań bezrobotnych obniżyła się do 335 tys. Obydwie figury są na pozór świetne i to (...)

 • Rynek pracy specjalistów 2012

  (...) I połowę 2012 roku na rynku pracy charakteryzował stopniowy spadek bezrobocia (z 13,2% w styczniu do 12,3% w lipcu), a II połowę jego stopniowy wzrost (w listopadzie stopa wynosiła już 12,9%, (...)

 • Projektory Vivitek D8010W i D8900

  (...) klasy mają wbudowaną funkcję „edge blending” (łączenie obrazu z kilku projektorów) oraz „warp” (wyświetlanie obrazu na zakrzywionych powierzchniach). D8010W posiada natywną (...)

 • S&P500 zbliża się do 1500 pkt.

  (...) sporym wsparciem dla byków. Wnioski o zasiłki spadły do 335 tys. z 375 tys., podczas gdy oczekiwano 365 tys. Początek roku jest okresem, kiedy czynniki sezonowe odgrywają bardzo dużą rolę w (...)

 • Czy kurs franka da odetchnąć kredytobiorcom?

  (...) (CHF) wyraźnie traci w relacji do złotego, w wyniku czego kurs CHF/PLN znalazł się najniżej od półtora roku. Jednak bardziej od kilkunastomiesięcznego rekordu notowań liczy się wynikający (...)

 • Kowalstwo Stanisław Szymański - W ofercie balustrady, kominki, kwietniki, lampy, płoty, kraty, bramy oraz siatki ogrodzeniowe.

  Czytaj więcej: Materiały


strony : [ 1 ] . 2
 
18
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1294
CHF 3,3067
USD 3,0925
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.