eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • GPW wśród liderów spadków w Europie

  (...) na warszawskim parkiecie. Początkowo sytuacja nie wyglądała najgorzej. Indeks największych spółek tracił na otwarciu 0,3 proc., a wskaźnik szerokiego rynku zniżkował o niecałe 0,2 proc (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZP-302, poznaj opinie o Somat Multi-Perfect Gel czy przeglądaj oferty pracy z miasta Skwierzyna.


 • Dalsza słabość złotego i WIG20

  (...) w spokojnej atmosferze, lecz w kolejnych dniach należy się raczej spodziewać większej zmienności i emocji z uwagi na dużą liczbę ważnych publikacji makroekonomicznych, przede wszystkim (...)

 • Apple już nie jest najbardziej wartościową firmą świata

  (...) od kilku miesięcy. W ubiegłym tygodniu trend ten nasilił się po podaniu przez firmę wartości przychodów za czwarty kwartał. Zgodnie z obawami rynków, mimo , zarobki firmy były niższe, niż (...)

 • Podatki 2012: PIT-28, PIT-16A i PIT-19A tylko do końca stycznia

  (...) przysługuje prawo do ulg i odliczeń, przewidzianych w ustawie o od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wypełnione zeznanie mamy obowiązek złożyć do dnia 31 stycznia roku (...)

 • Najpopularniejsze gry 2012

  (...) niszowym tematem, którym interesuje się tylko grupa najbardziej zagorzałych graczy. Polacy kupują i chcą grać, a stale rosnącego potencjału można doszukiwać się w chociażby w (...)

 • Oferty kredytów hipotecznych I 2013

  (...) produktami bankowymi wzrosła od października 2012 r. do stycznia 2013 r. z 1,53 do 1,59 p.p. Taką przeciętnie marżę otrzymała trzyosobowa rodzina, zarabiająca 6 tys. zł netto zaciągając (...)

 • USD/CAD na półrocznych szczytach

  (...) dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, gdzie wbrew oczekiwaniom, liczba sprzedanych nowych domów w grudniu spadła do poziomu 369 tys. Można zatem oczekiwać, że w nadchodzących dniach to (...)

 • Świadczenia emerytalne: co przyniósł 2012 rok?

  (...) rok był pierwszym pełnym rokiem z niższą składką (2,3 proc. wartości brutto wynagrodzenia wobec 7,3 proc. wcześniej) przekazywaną do OFE. W minionym roku fundusze emerytalne wypracowały (...)

 • Okres bezodsetkowy opłacalny dla banku

  (...) nieoprocentowany i to przez blisko 2 miesiące. Poza tym można z tego przywileju korzystać wielokrotnie w ciągu roku. Aby nie zapłacić odsetek konieczna jest jedynie spłata długu we wskazanym (...)

 • Podatek VAT: metoda kasowa po zmianach w 2013 r.

  (...) jest zniesienie 90-dniowego terminu, po upływie którego mały podatnik, pomimo nieuregulowania należności przez jego kontrahenta, obowiązany był do rozliczenia VAT z tytułu dokonanych dostaw (...)

 • Kasy fiskalne w 2013: kontrole skarbowe i mniej zwolnień

  (...) województwa mazowieckie, opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie. W miejscowościach turystycznych do 24 lutego potrwa akcja „Weź paragon”, co wiąże się z w sklepach i punktach (...)

 • Podatek dochodowy: użytkowanie wieczyste a prawo własności

  (...) W 1989 r. wnioskodawca nabył wraz z siostrami udział we współwłasności budynku położonego na działce będącej w . Następnie w 2006 siostry wnioskodawcy przekazały mu w drodze swoje (...)

 • Kolejne zwyżki na Wall Street

  (...) rosły zgodnie z oczekiwaniami, w czym pomagał odnotowany dzień wcześniej rekord hossy w wykonaniu S&P, oraz odczyt indeksu IFO mierzący nastroje w niemieckim biznesie. To właśnie po odczycie (...)

 • Słabe dane makroekonomiczne z Polski psują nastroje inwestorów

  (...) z warszawskim parkietem, wykazującym coraz większe oznaki słabości. Na razie jest ona relatywna, czy w porównaniu ze sporą częścią światowych parkietów. Trzeba się jednak liczyć, że (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne w 2013 - zmiany

  (...) o zmianach w ubezpieczeniu rodziny 1 stycznia 2013 r. weszły w życie przepisy zmieniające zasady korzystania ze świadczeń opieki Zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, których (...)

 • Spam 2012

  (...) odsetek spamu zmniejszała się w ciągu całego roku. Pod koniec 2012 roku odsetek niechcianych wiadomości wynosił 72,1%, czyli o 8,2% mniej niż w 2011 roku. Ten stały i znaczny spadek (...)

 • Cena i lokalizacja mieszkania najważniejsze

  (...) chce je zobaczyć – nawet w czasie budowy, samodzielnie oceniając rozkład pomieszczeń i . Najważniejsze jest jednak to, żeby cena lokalu mieściła się w zakładanym budżecie, choć (...)

 • Euro wciąż mocne

  (...) nastroje inwestorów są zbyt optymistyczne i oderwane od fundamentów, jednak apetyt na ryzyko utrzymuje się i zgodnie z powiedzeniem, że ‘trend to twój przyjaciel’ nie warto szukać (...)

 • Euforia na rynkach finansowych

  (...) Miniony tydzień przyniósł na rynkach silne wzrosty na rynkach ryzykownych aktywów. Impulsem, przynajmniej oficjalnie, były bardzo dobre dane z niemieckiej gospodarki. Wszystkie indeksy (...)

 • Umowa rezerwacyjna przekreśla szanse na RnS

  (...) proc. na racie przez pierwszych osiem lat spłaty kredytu zmobilizowała tysiące Polaków. Jak dowiedzieliśmy się 24 stycznia w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, klienci (...)

 • Mini PC SAPPHIRE Edge HD4

  (...) 4 GB szybkiej pamięci DDR3 oraz dysk twardy 320 GB. Oprócz bogatego pakietu złączy, na który składa się jeden port USB 3.0, trzy porty USB 2.0 oraz port LAN, ten miniaturowy komputer ma także (...)

 • Funt najsłabszy wśród walut G10

  (...) z trwającego dwa tygodnie trendu bocznego dotarł pod opór na 1,3485. Od rana jednak obserwujemy odreagowanie i lekkie osłabienie euro. Rynek długu, gdzie zawężają się spready między (...)

 • Ograniczenie dostępu do informacji publicznej - wyrok TK

  (...) wydany na skutek wniosku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (dalej „Prezydent RP”), który wystąpił o zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny (dalej „TK”) konstytucyjności procedury (...)

 • Jest praca w finansach

  (...) zawsze są odpowiedzią na to, czego oczekują od nich pracodawcy. Atrakcyjność pracownika działu finansowego uzależniona jest od różnych czynników. W zależności od obsadzanego stanowiska (...)

 • Odszkodowanie za złamaną rękę na śliskim chodniku

  (...) 1996 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 i 951) nakłada na właścicieli nieruchomości różne obowiązki w celu utrzymania w czystości i (...)

 • Generator haseł - Generowanie haseł z losowo wybranych znaków.

  Czytaj więcej: Bezpieczeństwo


strony : [ 1 ] . 2
 
28
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1805
CHF 3,3531
USD 3,1074
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.