eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Spadek entuzjazmu na rynkach uderza w euro

  (...) USA porozumienia dość szybko się ulotnił, a nastroje nieco schłodziły. Może to być wyraz obaw inwestorów o faktyczny skutek zawartego kompromisu i tonowanie emocji przed dyskusją o limicie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WB, poznaj opinie o Tescoma Delicia Wykrawacz do ciastek Choinka 1 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Ozorków.


 • GPW zaczęła od spadków

  (...) zaczęła się od spadku głównych indeksów o 0,2-0,3 proc. W trakcie pierwszej godziny handlu byki starały się odrabiać straty, jednak nie zdołały wyprowadzić wskaźników nad kreskę. WIG20 (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3140

  (...) wobec wszystkich oprócz japońskiego jena walut z grona G-10 oraz zdecydowanej większości walut z rynków wschodzących. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,07, a USD/PLN tuż pod 3,10. Zazwyczaj tak (...)

 • Podsumowanie roku 2012 na GPW

  (...) liczby notowanych spółek, zarówno na Głównym Rynku GPW, a także na NewConnect, przy czym liczba debiutów na obu była niższa niż w 2011 r. Na Głównym Rynku liczba spółek wzrosła z 426 (...)

 • Dostępność kredytów: indeks XII 2012

  (...) niższe od analogicznego odczytu sprzed 12 mies. i dziewiąte takie w 2012 roku. Ostatni raz wzrost rok do roku zanotowaliśmy w czerwcu 2012 r. Grudniowy wynik -0,25 proc. jest jednak niezły na (...)

 • Używany samochód osobowy z pełnym podatkiem VAT?

  (...) pkt 2 mówi, że zwalnia się z tego podatku dostawę towarów używanych, pod warunkiem że w stosunku do tych towarów nie przysługiwało dokonującemu ich dostawy prawo do obniżenia kwoty (...)

 • Najlepsza forma opodatkowania w 2013 r.

  (...) mają jedyną szansę na zmianę formy opodatkowania. Przepisy przewidują, że osoby fizyczne prowadzące mogą to zrobić do 20 stycznia każdego roku podatkowego. W 2013 r. termin ten wydłuża (...)

 • Stawka VAT gdy budowa placu i zagospodarowanie zieleni

  (...) Wnioskodawca zajmuje się budowaniem placów zabaw. Usługi te są opodatkowane 23% . Budowy poprzedza zawieranie umów z klientami. Coraz częściej chcą oni, aby po budowie placu wnioskodawca (...)

 • Równouprawnienie w ubezpieczeniach

  (...) do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 1 marca 2011 r. w sprawie C-236/09 - Test-Achats, zakazującego stosowania kryterium płci jako czynnika mającego wpływ na ocenę (...)

 • Wciąż brak korekty na rynkach akcji

  (...) co się święci, jest przekonanych, że zawsze zdąży kupić akcje, gdy wzrosty zaczną się naprawdę. Jednak wypatrywanie dogodnej okazji do wejścia na rynek okazuje się mieć wysoką cenę (...)

 • WIG20 rośnie o 1,7 procent

  (...) Nowym Roku wzrostem o 1,7 proc., przy niewielkich obrotach, wynoszących tylko 426 mln zł. Przebieg sesji miał również dość jednostajny i nużący charakter. Notowania rozpoczęły się (...)

 • MasterCard obniża opłaty interchange w urzędach

  (...) groszy dla transakcji kartami debetowymi oraz 25 groszy dla kart kredytowych – w obu przypadkach niezależnie od kwoty transakcji. - Naszą intencją jest ułatwienie obywatelom – posiadaczom (...)

 • Możliwa realizacja zysków na eurodolarze

  (...) porozumienie w sprawie klifu fiskalnego, choć jak wiadomo problem związany z limitem zadłużenia został odłożony w czasie. Na rynku walutowym silnie zyskiwały na wartości waluty należące (...)

 • Rynki finansowe zadowolone z porozumienia ws. klifu

  (...) że rynki w dużym stopniu taki scenariusz już zdyskontowały, dlatego radość z kompromisu ws. klifu fiskalnego może być chwilowa i szybko zamienić się w realizację zysków. Tak jak to się (...)

 • Oczekiwane zmiany w prawie w 2013 r.

  (...) rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 października 2012 r. w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych, które weszło w życie wraz z początkiem roku, nie utrudniło (...)

 • Wysokie wzrosty na Wall Street

  (...) w sprawie ,,klifu fiskalnego", które oddaliło przynajmniej na najbliższy czas wizję załamania się amerykańskich finansów. Optymistyczny wydźwięk miała także publikacja indeksu ISM i PMI (...)

 • Ceny Internetu stacjonarnego XII 2012

  (...) Internet o przepływności do 2 Mbps Poniżej zaprezentowano oferujących stacjonarny, szerokopasmowy dostęp do Internetu o maksymalnej przepływności do 2 Mbps. Oferty skierowane do klientów (...)

 • Upadłości firm w Polsce 2012 r.

  (...) roku jest najwyższy od ośmiu lat i aż o 113 proc. wyższy niż w roku 2008, który był ostatnim rokiem spadku liczby bankructw. W roku 2009, w którym przypadał szczyt kryzysu, upadłości było (...)

 • Kredyty walutowe finiszują?

  (...) lata. W latach 2006-2011 stanowiły od 60 do ponad 20 proc. wartości strumienia finansującego zakup nieruchomości. W 2012 roku zostały zepchnięte na margines. Z ponad 5-proc. w II kwartale 2012 (...)

 • Jaki będzie polski rynek pracy w 2013?

  (...) egzaminu Granty rządowe, mające na celu wsparcie firm nie przekładają się bezpośrednio na tworzenie nowych miejsc pracy. Zauważalny jest też brak powiązania pomiędzy przyznanymi środkami, (...)

 • Rynki walutowe 2012-2013

  (...) prezydenckie w USA. Ponowny wybór Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak się finalnie okazało, nie wstrząsnął rynkami. Z pewnością zmienność na rynku byłaby znacznie (...)

 • Kompleks biurowy NORDEA HOUSE i Green Corner

  (...) dwóch budynków: NORDEA HOUSE i Green Corner i został właśnie ukończony – pierwsi najemcy wprowadzili się w grudniu 2012 r. Kompleks ma łączną powierzchnię najmu 27 000 m2 i jest (...)

 • Przeciwdziałanie praniu pieniędzy w gestii notariusza

  (...) innymi na notariuszy. W rozumieniu ustawy notariusz, w zakresie czynności notarialnych dotyczących obrotu wartościami majątkowymi, jest instytucją obowiązaną. Czynnością notarialną (...)

 • Inwestowanie na giełdzie dla początkujących

  (...) złotego sposobu na zyski. Najlepiej wiedzą o tym najbardziej doświadczeni inwestorzy – mówi Jacek Buczyński, analityk Biura Maklerskiego Deutsche Bank PBC. – Byli oni bowiem świadkami (...)

 • Skene, Agencja Aktorska - Bank twarzy i głosów. Aktorzy, lektorzy, grające dzieci, oraz amatorzy. Organizacja castingów oraz imprez artystycznych. Warszawa. [Wymaga Flasha]

  Czytaj więcej: Sztuka i rozrywka


strony : [ 1 ]
 
3
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0770
CHF 3,3717
USD 3,1005
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.