eGospodarka.pl

 • Kursy walut 28.01-01.02.13

  (...) w przemyśle Dane z amerykańskiego przemysłu pokazały poprawę sytuacji. Dodatkowo wysoka dynamika zamówień na dobra trwałego użytku sugeruje dalszy wzrost produkcji. Bardzo wysoki odczyt (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja SD-3/A, poznaj opinie o Posti Wieloowocowa czy przeglądaj oferty pracy z miasta Białogard.


 • Odliczenia w PIT 2012: darowizny na cele kultu religijnego

  (...) 9 lit. b) ustawy o (dalej updof) mówi, że dochód będący podstawą opodatkowania tym podatkiem ulega m.in. obniżeniu o wartość darowizn przekazanych na cele kultu religijnego. Co to są cele (...)

 • Czas na korektę na EUR/GBP?

  (...) ubiegłego roku. Istotnie gorsze od oczekiwań okazały się natomiast dane z niemieckiej gospodarki. Rano opublikowane zostały słabe dane dotyczące poziomu sprzedaży detalicznej w grudniu: -1.7% (...)

 • Factoring wierzytelności a ulga na złe długi

  (...) korzystania z tzw. , która pozwala skorygować rozliczony wcześniej podatek z faktur, które nie zostały opłacone przez kontrahenta. Teraz przedsiębiorca może szybciej o 30 dni skorygować (...)

 • WIG20 przed szansą na odbicie

  (...) wielu sesji, gdy słabość WIG20 przestała razić na tle parkietów europejskich. W rzeczy samej, indeks naszych blue chips odrabiał poranne straty, podczas gdy zachodnie parkiety dopiero je (...)

 • Podatek dochodowy od darowizny firmy?

  (...) Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej wyrobów tekstylnych. W zakresie podatku dochodowego jest opodatkowany na zasadach ogólnych, prowadzi podatkową . (...)

 • Dostępność kredytów: indeks I 2013

  (...) Finance i TVN CNBC (IDK), który obrazuje sytuację na rynku kredytów hipotecznych w złotych, wzrósł w styczniu 2012 r. o 4,6 pkt (3,93 proc.) i wynosi 121,68 pkt – najwięcej od początku (...)

 • Długi alimentacyjne egzekwowane skuteczniej

  (...) którą istotną częścią jest rejestr dłużników prowadzony przez BIG InfoMonitor, pozwala na coraz skuteczniejsze odzyskiwanie długów alimentacyjnych. Regulacje prawne umożliwiające (...)

 • Fundusze inwestycyjne: wchodzi dyrektywa UCITS IV

  (...) znowelizowana ustawa o stawia przed funduszami nowe wyzwania. Dla towarzystw funduszy inwestycyjnych nowe przepisy oznaczają konieczność dostosowania zasad prowadzenia działalności do szeregu (...)

 • Dziś kluczowe dane makroekonomiczne z USA

  (...) EUR? Żadna informacja nie jest zła dla euro - złe dane, dobre dane - po krótkich okresach konsolidacji obserwujemy kolejne wybicia, które sprawiły, że para EUR/USD jest już powyżej 1,36, a (...)

 • sWIG80 skutecznie opiera się podaży

  (...) Wisłą, może być szansą dla pozostałych spółek. WIG20 od kilku dni zmaga się z naporem sprzedających i przeceną sektora bankowego. Liderami wyprzedaży okazały się PKOBP, ze spadkiem w (...)

 • W oczekiwaniu na raport z amerykanskiego rynku pracy

  (...) i amerykańska znajdują się pod presją sprzedających. Stabilizacja sytuacji na rynkach finansowych oraz zmniejszenie groźby eskalacji kryzysu zadłużeniowego w strefie euro sprzyjają z kolei (...)

 • Obligacje skarbowe - oferta II 2013

  (...) w skali roku na poziomie 3,5 proc. Czterolatki (COI0217) pozostają oprocentowane na poziomie 4,5 proc. w pierwszym roku oszczędzania. W przypadku dziesięciolatek (EDO0223) oprocentowanie wynosi (...)

 • Wadliwie wykonana praca to bezpłatne nadgodziny

  (...) określają górną granicę czasu, w którym pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy na dobę bądź tygodniowo w danym okresie rozliczeniowym. Są one ustalane w KP, ale mogą również (...)

 • Kurs EUR/USD wzrasta powyżej poziomu 1,36

  (...) euro osłabiło się jedynie wobec szwajcarskiego franka. Kurs EUR/USD wzrasta powyżej 1,36. Wobec euro osłabiają się również wszystkie waluty krajów rynków wschodzących. Kurs EUR/PLN (...)

 • Mikro i małe firmy 2012

  (...) oceną najbliższych 12 miesięcy oraz niższą oceną ogólnej sytuacji gospodarczej i sytuacji branży. dużo lepiej oceniają te obszary, które są bezpośrednio związane z sytuacją własnego (...)

 • Sesja egzaminacyjna na Facebooku

  (...) jest łatwe. Portal integruje ponad podziałami, takimi jak różne miasta czy uczelnie, i daje możliwość wykazania się kreatywnością, zwłaszcza w obliczu tak istotnych zdarzeń jak sesja (...)

 • Poczta internetowa Yahoo zaatakowana przez hakerów

  (...) niepozornym, krótkim linkiem do pozornie nieszkodliwej sesji wiarygodnego kanału informacyjnego MSNBC (hxxp :/ / www.msnbc.msn.com-im9.net [usunięto]). Bliższe spojrzenie na link pokazuje, że (...)

 • Ceny ofertowe mieszkań 2012

  (...) jak od stycznia 2012 zmieniały się średnie ofertowe za metr kwadratowy w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Wyniki prezentujące średnie ceny ofertowe za metr kwadratowy w jedno-, dwu-, (...)

 • Rynek nieruchomości w Europie IV kw. 2012

  (...) w wzrósł w porównaniu z 2011 r. zaledwie o 1,5% do poziomu 133,8 mld euro, co świadczy raczej o korekcie niż silnym i trwałym ożywieniu aktywności inwestycyjnej. Jednak według aktualnych (...)

 • Laserowy projektor SONY PJ

  (...) r. Pod względem wzornictwa nowy projektor instalacyjny firmy Sony stanowi kontynuację nagradzanych i popularnych modeli VPL-FH31 oraz Sony VPL-FH36 z serii F, uważanych powszechnie w Europie za (...)

 • Refinansowanie kredytu tylko dla niektórych

  (...) płaci wyższą, temu refinansowanie kredytu może się opłacać. Może, ale nie musi. Obliczenia Haliny Kochalskiej z Open Finance dają do myślenia. Osoba, która zaciągnęła trzydziestoletni (...)

 • Opóźniony lub odwołany lot -kiedy odszkodowanie?

  (...) temperatury spowodowały zamieszanie na lotniskach. To skutkuje przesunięciami w grafiku odlotów, a w gorszej sytuacji ich anulacją. Zdenerwowanie nie opuszcza pasażerów. Tymczasem (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a składki ZUS

  (...) umowy o pracę pana Michała. W czerwcu dodatkowo zatrudnia go na umowę zlecenia, która jest realizowana w okresie od 11 do 14 czerwca. W czerwcu pan Michał otrzymuje wynagrodzenie z umowy o (...)

 • Jakie cechy ma dobra nazwa marketingowa?

  (...) nazw już istniejących. Taka cecha to odróżnienie. Jednak zdecydowanie ważniejsze jest wyróżnienie się na rynku. Nie jak być innym, ale, w czym jesteśmy lepsi jest istotne dla konsumentów (...)

 • Masarnia Podmiejska - Produkcja i sprzedaż mięs, jego przetworów i wyrobów wędliniarskich.

  Czytaj więcej: Mięso i przetwory


strony : [ 1 ] . 2
 
1
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2028
CHF 3,3991
USD 3,0744
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.