eGospodarka.pl

 • NIK: KRUS nie sprawdza ubezpieczonych

  (...) w są znacznie niższe od składek ZUS, płaconych przez przedsiębiorców czy pracowników zatrudnionych poza rolnictwem. Zdaniem NIK, pracownicy KRUS bardzo rzadko sprawdzają, czy ubezpieczeni (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o odszkodowanie z tytułu szkody wyrządzonej z winy nieumyślnej przez pracownika, poznaj opinie o Appetita Liść laurowy czy przeglądaj oferty pracy z miasta Szczecin.


 • Gospodarka powoli rośnie, choć nadal poniżej zera

  (...) roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 20 (spośród 34) działach przemysłu (m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego, produkcji papieru i wyrobów z papieru, produkcji artykułów (...)

 • Indeks ZEW nie pomógł eurodolarowi

  (...) kalendarzu makroekonomicznym była publikacja indeksu instytutu ZEW, który ponownie pozytywnie zaskoczył i ukształtował się na poziomie 48,2 pkt (35 pkt prog). Jest to najwyższy odczyt od (...)

 • Kurs EUR/USD pozostaje przy poziomie 1,3350

  (...) indeksu ZEW oraz dynamiki produkcji przemysłowej za styczeń w Polsce. Od rana dolar umacnia się wobec większości walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących. Obok węgierskiego forinta po raz (...)

 • Zagrożenia internetowe 2013 wg Fortinet

  (...) wyłudzania pieniędzy Zespół FortiGuard Labs wskazał dwa programy, które mogą posłużyć kradzieży pieniędzy z naszych kont bankowych: 1. Simda.B: Ten zaawansowany pojawia się jako (...)

 • Niemiecki ZEW drogowskazem nadchodzących dni

  (...) kalendarzu (jedynie Strefa Euro publikowała saldo obrotów bieżących, które wyniosło 13.9 mld EUR , wobec oczekiwanych 15.3) cała uwaga rynków była skupiona na rynku japońskim. Nikkei (...)

 • Rynek kredytów w Polsce I 2013

  (...) wzrosło w minionym miesiącu zaledwie o 1 mld zł, do 539,1 mld zł. Jednak, jak podaje NBP, po wyeliminowaniu wpływu zmian kursów walut od grudnia zeszłego roku praktycznie się nie zmieniło (...)

 • Podatek VAT 2013: faktury wewnętrzne

  (...) końca 2012 r. niektóre transakcje wymagały udokumentowania tzw. fakturami wewnętrznymi. Art. 106 ust. 7 ustawy o VAT w brzmieniu sprzed 2013 r. mówił bowiem, że: w przypadku czynności (...)

 • Spada produkcja budowlana w UE

  (...) jest w stanie wyrwać się z marazmu, w jakim popadł w ostatnich dniach. Nic dziwnego. Skala zniżki z ostatnich tygodni nie jest na tyle duża, by przyciągnąć kapitał spekulacyjny. WIG od (...)

 • Badania okresowe: przejazd pracownika a PIT

  (...) z art. 229 . Zgodnie z tym przepisem wstępnym badaniom lekarskim podlegają: osoby przyjmowane do pracy, pracownicy młodociani przenoszeni na inne stanowiska pracy i inni pracownicy (...)

 • Kontrola podatkowa: tydzień na przygotowanie

  (...) sprawdzenie poprawności działania przedsiębiorcy względem , może przydarzyć się każdemu przedsiębiorcy. Fiskus ma prawo zbadać, czy podatnik prawidłowo wywiązuje się ze swoich (...)

 • Kiedy podatek od firmy ze sprzedaży nieruchomości?

  (...) Do 31 maja 2005 r. wnioskodawca prowadził w zakresie projekcji filmów. W kwietniu 2002 r. zawarł on przedwstępną umowę kupna prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz budynku. Ich (...)

 • Budowa mieszkań w I 2013 r.

  (...) rynku napłynęły fatalne dane. Uzasadnione będzie nawet użycia słowa zapaść, szczególnie w odniesieniu do liczby rozpoczynanych inwestycji oraz wydawanych pozwoleń na budowę. W ostatnich (...)

 • Dziś dane o produkcji przemysłowej w Polsce

  (...) kandydatem na objęcie stanowiska prezesa Banku Centralnego Japonii według agencji Reutera jest jego były wiceprezes Toshiro Muto. Dla rynków nie jest to żadne zaskoczenie, gdyż od dawna był on (...)

 • Oszczędzanie pieniędzy: alternatywy dla lokat

  (...) oszczędzanie” kojarzy się zazwyczaj z lokatami bankowymi. Wkrótce może się to jednak zmienić. w naszym kraju zostały w ostatnim czasie istotnie obniżone. Lokaty i konta oszczędnościowe (...)

 • Rejestracja pojazdu nabytego w drodze licytacji publicznej

  (...) stanu faktycznego wynikało, że wnioskodawca składając wniosek o rejestrację samochodu, załączył do niego zaświadczenie wystawione przez komornika o nabyciu przedmiotowego pojazdu w drodze (...)

 • Ceny produktów rolnych I 2013

  (...) r. odnotowano na obu rynkach wzrost cen wszystkich podstawowych zbóż, za wyjątkiem owsa w skupie. W skali miesiąca zmalały ceny skupu żywca wołowego wobec wzrostu cen na targowiskach (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I 2013

  (...) pozwolenia na budowę 8063 mieszkań, tj. o 24,2% mniej niż w Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto - do 4144, tj. o 38,4%. Największy udział (55,3%) w (...)

 • Mobbing gdy umowa cywilnoprawna

  (...) pracy, odnoszą się do nękania bądź zastraszania stosowanego wobec pracownika, którym jest osoba związana z pracodawcą szczególną więzią prawną określoną, jako stosunek pracy. Co za tym (...)

 • W oczekiwaniu na dane makroekonomiczne z Niemiec

  (...) na którym ustalono nowy cel inflacyjny ujawnił, że było dwóch przeciwników takiego działania. Zdaniem Sato i Kikuchi osiągniecie inflacji na poziomie 2,0% byłoby bardzo trudne do realizacji (...)

 • Spokojny początek tygodnia na rynkach akcji

  (...) o 0,3 proc., przy znikomym obrocie, wynoszącym tylko 367,3 mln zł. Niewielki obrót spowodowany był brakiem obecności na rynku inwestorów amerykańskich, którzy świętowali wczoraj Dzień (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych I 2013

  (...) 124 sztuki na ogólną sumę 114,11 mln. Wynik niemal w połowie osiągnięty został dzięki sprzedaży obligacji dziesięcioletnich (EDO 0123) - 549 239 dziesięciolatek znalazło nabywców, co (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie I 2013

  (...) służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze (...)

 • Odczyt ZEW ustawi sesje w Europie

  (...) początkowych stratach łatwo przeszły do ofensywy i straty zostały odrobione z niewielką nadwyżką. Jednak ruchy te trudno uznać za znaczące i przełomowe, zwłaszcza, że w zabrakło (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania I 2013

  (...) obniżyły się w styczniu br. o 0,1% względem - podał GUS. Jest to pierwszy miesięczny spadek tego składnika inflacji od sierpnia 2011 roku. Potaniały przede wszystkim nośniki energii (...)

 • Agat+ - Producent stolarki okiennej i drzwiowej z PCV oraz aluminium. Szczecin

  Czytaj więcej: Drzwi i okna


strony : [ 1 ] . 2
 
19
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1863
CHF 3,3949
USD 3,1360
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.