eGospodarka.pl

 • RPP: stopy w dół

  (...) spowolnienie wzrostu gospodarczego, osłabienie koniunktury potwierdzają także dane z rynku pracy. Według Rady, wyraźne osłabienie koniunktury w Polsce prowadzi do ograniczenia presji płacowej (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WK, poznaj opinie o Restol Szafka nocna WN-1 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gorzów Wielkopolski.


 • Spadki na giełdzie z obniżką stóp procentowych w tle

  (...) o dynamice zamówień w niemieckim przemyśle, która w grudniu ukształtowała się na poziomie 0,8 proc. m/m (1 proc. m/m prog), lecz ważniejsza jest jutrzejsza publikacja dotyczącą produkcji (...)

 • Huśtawka nastrojów i zwiększona zmienność na rynkach akcji

  (...) sesji warszawskie byki miały powody do zadowolenia. Główne indeksy na otwarciu zyskiwały po około 0,2 proc. WIG20 przez moment zbliżył się do 2500 punktów. Później podaż jednak mocniej (...)

 • Kodeks pracy do zmiany: dłuższy okres rozliczeniowy

  (...) umożliwi pracodawcom uelastycznienie gospodarowania czasem pracy pracowników, w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania na pracę w różnych miesiącach. A to wszystko w celu szybszego i (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3570

  (...) oraz japoński jen. Złoty pozostaje względnie stabilny. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1750, a USD/PLN na 3,0780. Dziś dla notowań polskiej waluty kluczowe znaczenie mogą mieć słowa prezesa (...)

 • Obama daje czas sobie i bykom

  (...) Street poszły mocno w górę, niemal w całości odrabiając straty z poniedziałku. Dow Jones wzrósł o 0,7 proc., a S&P500 o ponad 1 proc. Ten ostatni poprawił nieznacznie wcześniejszy rekord (...)

 • Wall Street zignorowała europejskie problemy

  (...) usługach premiera Abe Zmiana prezesa BoJ była przesądzona, także nieco wcześniejsze odejście Shirakawy wiele nie zmienia z punktu widzenia polityki pieniężnej. Nowego prezesa i tak wybiera (...)

 • Szybkie odreagowanie poniedziałkowych spadków na rynkach akcji

  (...) usług wzrósł do poziomu 47 pkt. wobec oczekiwań oscylujących w okolicach 44 pkt., już ta informacja doprowadziła do polepszenia sentymentu. Większego wpływu na rynek nie miały odczyty z (...)

 • Poszukiwani wyspecjalizowani pracownicy IT

  (...) pracy w różnorodnych zespołach. Co łączy te, pozornie ze sobą sprzeczne umiejętności? W 2013 r. obie będą odgrywały kluczową rolę na rynku IT. Największą – w duecie. - W 2013 r (...)

 • Umorzenie pożyczki jako przychód w podatku dochodowym

  (...) Spółka zaciągnęła u Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. We wrześniu 2012 r. natomiast spółka podpisała ze wskazanym Funduszem dwie umowy umorzeniowe (...)

 • Błędne podpisanie sprawozdania finansowego

  (...) wskazanej wyżej ustawy, podpisuje - podając zarazem datę podpisu - osoba, której powierzono prowadzenie (jednak za wyjątkiem m.in. spółek kapitałowych oraz spółek komandytowo-akcyjnych (...)

 • Rating funduszy inwestycyjnych I 2013

  (...) strat, najwięcej powodów do zadowolenia mają amatorzy akcji amerykańskich. To właśnie należące do tej grupy zanotowały w ubiegłym miesiącu najwyższą średnią stopę zwrotu. Jednostki (...)

 • Rynki akcji: czynników ryzyka nie brakuje

  (...) tak w polityce, jak i w gospodarce był udany dla wielu klas aktywów i światowych giełd. Indeks DAX zakończył rok zwyżką o ponad 20 proc., a S&P500 wzrósł 13,4 proc. Pozytywny sentyment (...)

 • Czy RPP zaskoczy?

  (...) w cenach, więc nie przełożyłoby się to silnie na notowania naszej krajowej waluty. RPP może zdecydować się również na bardziej agresywne cięcie stóp np. o 50pb, co wpłynęłoby (...)

 • Ulga na Internet w rozliczeniu PIT za 2012 r.

  (...) w art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej updof), który to mówi, że dochód będący podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym, ulega zmniejszeniu m.in. o (...)

 • Koszty najmu powierzchni biurowej 2012

  (...) główne składniki kosztów najmu za stanowisko pracy na terenie 126 dzielnic biznesowych w 49 krajach. Rynki zostały uszeregowane według ponoszonych przez najemców kosztów, które składają (...)

 • Polityka klimatyczna a gospodarka

  (...) a krytycznych głosów pod adresem pakietu jest coraz więcej. Dziś mało słychać głosów popierających propozycje UE. Na pewno popiera go jednak władza polityczna w Polsce. W czerwcu, gdy w (...)

 • Monitory dotykowe Acer T2

  (...) podstawę, która nadaje im futurystyczny wygląd oraz umożliwia odchylanie ekranu o maks. 60 stopni. Dzięki takiemu położeniu, ekran dotykowy można obsługiwać od góry, co przekłada się na (...)

 • Inwestowanie na giełdzie: błędy inwestorów

  (...) że nauczysz się inwestować w 2 tygodnie, to jesteś – najdelikatniej mówiąc – w wielkim błędzie. Prawdziwą wiedzę i doświadczenie zdobywa się poprzez dokonywanie transakcji i (...)

 • Kredyty konsolidacyjne także dla firm

  (...) Conse Doradcy Finansowi przypominają, że firmowe kredyty konsolidacyjne są adresowane do wszystkich przedsiębiorstw, które posiadają więcej niż jedno krótkoterminowe źródło zadłużenia (...)

 • Inwestowanie na giełdzie a stopa dywidendy

  (...) kapitałowy w przyspieszonym tempie odrabia dystans wobec tych najbardziej rozwiniętych. Także w kwestii polityki dywidendowej spółek oraz udziału dywidend w zyskach inwestorów. Spora w tym (...)

 • Wall Street - poniedziałkowe straty odrobione

  (...) niemal pusty. Jedynym istotnym wskaźnikiem, który został opublikowany, był ISM dla sektora usług, mierzący ogólną aktywność gospodarczą w tym sektorze na terenie USA. Odczyt okazał się (...)

 • Praca tymczasowa kontra umowy śmieciowe

  (...) rynku pracy stale rośnie. Na tego typu zatrudnia się już nie tylko studentów i pracowników fizycznych, ale też prawników, architektów, konsultantów, czy informatyków. Proceder ten (...)

 • Nazwa produktu spożywczego - wymagania

  (...) produktu a przepisy prawa. Oznakowanie nie może także wprowadzać w błąd przez przypisywanie środkowi spożywczemu działania lub właściwości, których nie posiada. Oznakowanie nie może (...)

 • Zmiany w prawie kontroli koncentracji a fuzje i przejęcia

  (...) Prezes UOKiK dysponuje silnymi instrumentami, które mogą wpływać na sytuację gospodarczą podmiotów mających zamiar dokonać fuzji lub przejęcia. Przede wszystkim, zgodnie z art. 13 (...)

 • Szał dla Plastyków - Oferuje artykuły zaopatrzenia plastyków, malarzy, grafików, rzeźbiarzy i hobbystów.

  Czytaj więcej: Materiały i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
6
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1801
CHF 3,3841
USD 3,0868
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.