eGospodarka.pl

 • Kurs EUR/PLN na poziomie 4,15

  (...) publikacje kalendarz makroekonomiczny największym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest posiedzenie ministrów finansów krajów strefy euro, na którym ważą się losy pomocy dla Cypru. Według EBC (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAT-UE/B, poznaj opinie o Substral Ziemia do siewu czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gorlice.


 • Dodatnie otwarcie sesji na GPW

  (...) z rzędu, w trakcie której byki starały się pokazać na rynku swoją przewagę. WIG i WIG20 na otwarciu zyskiwały po około 0,2 proc. Indeks największych spółek trzymał się przez większą (...)

 • Dalsze spowolnienie w irlandzkim sektorze budowlanym

  (...) na rynkach finansowych jest odzwierciedleniem poszukiwania przez inwestorów nowych impulsów do działania. Zwłaszcza w Europie przełom stycznia i lutego zasiał więcej niepewności w głowach (...)

 • Możliwe płaskie otwarcie na europejskich rynkach akcji

  (...) świętowali pomyślne zakończenie unijnego szczytu, na którym politycy przyjęli budżet na lata 2014-2020. Jak się okazało, chodziło tylko o to, by politycy wracając do domów mogli (...)

 • To nie wojna walutowa

  (...) do potężnych zawirowań na rynku walutowym. Stosowane przez rządy i banki centralne środki zmierzające do opanowania sytuacji w gospodarce sprawiły i wciąż sprawiają, że wahania kursów (...)

 • Zasady wystawiania faktur (VAT) w roku 2013

  (...) tylko podatnicy VAT prowadzący zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni są obowiązani wystawić fakturę stwierdzającą dokonanie sprzedaży. Nie mają jednak obowiązku wystawiania faktur (...)

 • Odliczenia od podatku 2012: ubezpieczenie zdrowotne

  (...) zostało uregulowane w art. 27b ustawy o (dalej updof), którego to ust. 1 pkt 1 mówi, iż obliczony podatek dochodowy w pierwszej kolejności ulega obniżeniu o kwotę składki na ubezpieczenie (...)

 • Kontynuacja korekty na wspólnej europejskiej walucie

  (...) niedawny, wyniósł ponad 3% na przestrzeni ostatniego roku. Wymienione wyżej trzy waluty będą w nadchodzących miesiąca najczęściej gościć na łamach gazet. O ile spadek wartości jena (...)

 • Podatek PIT gdy podróż służbowa przedsiębiorcy na zlecenie

  (...) Spółka z o.o. świadczy . W celu wykonania usług spółka zamierza zatrudnić m.in. techników prowadzących własną na podstawie umowy o współpracy, w której to chciałaby się ona (...)

 • Nowa usługa Orange - Telefoniczna Opieka

  (...) dla osób starszych, mieszkających samotnie, chorych lub niepełnosprawnych, które przez długie godziny pozostają w domu bez opieki. Po naciśnięciu specjalnego czerwonego przycisku alarmowego (...)

 • BoJ i święta w Chinach

  (...) tym jak Bank Japonii podniósł w styczniu cel inflacyjny tym razem oczekuje się, iż posiedzenie nie przyniesie zmian w parametrach polityki pieniężnej. W ubiegłym tygodniu okazało się, iż (...)

 • Eurodolar w fazie korekty

  (...) mamy dzisiaj święto (Japonia, Chiny, Korea Południowa). Eurodolar kontynuował w piątek przecenę zapoczątkowaną podczas konferencji prasowej Mario Draghiego w minionym tygodniu. Tym samym (...)

 • Ceny ziemi rolnej w 2012

  (...) okazał się identyczny jak w , gdyż wzrost średniej ceny za 1 ha gruntów rok do roku w latach 2010-2011 wyniósł również 12%. Ceny gruntów sprzedawanych przez Agencję rosną nieustannie od (...)

 • Rynek ICT po III kw. 2012

  (...) eksportu w ocenach DiS wyniosła 11,4%. Dynamika przychodów polskich firm działających za granicą osiągnęła w pierwszych trzech kwartałach 2012 r. poziom 19,6% (z tendencją malejącą). Po (...)

 • Ceny transakcyjne nieruchomości I 2013

  (...) rozpoczął się od zdecydowanie optymistycznego akcentu. Indeks cen transakcyjnych mieszkań, liczony na podstawie transakcji dokonywanych przez klientów Open Finance i Home Broker, wzrósł w (...)

 • Kurs EUR/USD lekko wzrasta do poziomu 1,3385

  (...) umocnił się wobec wszystkich oprócz brytyjskiego funta walut z grona G-10. Od rana najsilniej na wartości tracą waluty surowcowe z dolarem nowozelandzkim i kanadyjskim na czele. Z kolei (...)

 • Trojan podszywa się pod program antywirusowy

  (...) wiadomościach e-mail i przy użyciu swoistej maskarady próbuje pozostać w systemie. ma rozmiar 368 KB i został napisany w środowisku programistycznym Delphi, co może świadczyć o niewielkim (...)

 • Uwaga na niedozwolone klauzule umowne

  (...) m.in., że postanowienie wzorca umowy sprzedaży o treści: „Wszelkie dodatkowe ustalenia poczynione w formie ustnej pomiędzy Kupującym a Reprezentantem a będące w sprzeczności z treścią (...)

 • Wynajęcie garażu najdroższe w Warszawie

  (...) samochody posiadają bardzo dobrze zbudowaną karoserię auta i mają kilka powłok lakieru zabezpieczającego, dla wielu osób ważnym jest odpowiednie garażowanie auta zwłaszcza w okresie zimy (...)

 • Indeks biznesu PKPP Lewiatan I 2013

  (...) z powodu nie notowanej od ponad dwudziestu lat w Polsce redukcji spożycia indywidualnego. Konsumpcja, która była dotąd amortyzatorem gospodarki w wypadku dekoniunktury zagranicą, teraz staje (...)

 • Inwestycja w ziemię jako lokata oszczędnościowa

  (...) lokaty oszczędnościowej mogą być , o ile inwestor zakłada dłuższy horyzont czasowy inwestycji. W dłuższej perspektywie czasu na inwestycji w ziemię raczej się nie straci, a (...)

 • Niska kapitalizacja na NewConnect

  (...) łączna średnia kapitalizacja najważniejszych rynków MTF w Europie po raz pierwszy od 12 miesięcy wzrosła, z kolei uśredniona liczba emitentów wciąż pozostaje w trendzie wzrostowym, jednak (...)

 • Nie każda oferta pracy cieszy się powodzeniem

  (...) oczywistych powodów brakuje rąk do pracy – są nieprzyjemne, słabo płatne i o małym prestiżu. Co jednak z zawodami, których wykonywanie może być niemiłe lub są niedoceniane przez (...)

 • Odzyskiwanie długów - porozumienie z windykatorem

  (...) która poprzedzająca przymusową egzekucję, związana jest niejednokrotnie ze znacznymi niedogodnościami, nie tylko dla dłużnika, lecz także dla wierzyciela. Są nimi wysokie niejednokrotnie (...)

 • Isuzu D-Max 2,5 TD

  (...) się dobrze. Szczególnie, że po raz ósmy w swojej historii przeszedł kurację odmładzającą. I to bardzo gruntowną. W zasadzie, poza Toyotą Hiluxem, ciężkie pick-upy są nudne niczym flaki (...)

 • Signum - Signum Rzeszów jest kompleksową firmą, która specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji z Unii Europejskiej.

  Czytaj więcej: Fundusze unijne


strony : [ 1 ] . 2
 
11
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1519
CHF 3,3823
USD 3,0991
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.