eGospodarka.pl

 • NIK: hodowle kur zakażone salmonellą

  (...) w Uni Europejskiej czwarte miejsce - z Polski pochodzi 10,6 proc. produkcji. W produkcji jaj zajmujemy z kolej szóste miejsce. Na rynki unijne i zagraniczne trafia jedna trzecia produkcji - niemal (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Z-17 , poznaj opinie o Zielona Budka Impresja o smaku miętowym czy przeglądaj oferty pracy z miasta Lędziny.


 • Włoskie wybory popsuły nastroje na rynkach finansowych

  (...) makroekonomiczne, więc siłą rzeczy uwaga inwestorów skupiła się na wstępnych wynikach wyborów we Włoszech. Pierwsze sondaże wskazują na wyraźne, kilkupunktowe zwycięstwo Partii (...)

 • Zmiany w rządzie zatwierdzone

  (...) rządzie 20 lutego. Jednak, zgodnie z Konstytucją, ministrów odwołuje i powołuje prezydent na wniosek premiera. Po złożeniu takiego wniosku przez szefa rządu, prezydent powołał więc na (...)

 • Kurs eurodolara wzrasta do poziomu 1,3230

  (...) Dziś najważniejszym wydarzeniem będzie ogłoszenie wstępnych wyników wyborów parlamentarnych we Włoszech (głosować można do godziny 15:00) oraz z rodzimego rynku odczyt dynamiki sprzedaży (...)

 • Odbicie na europejskich rynkach akcji

  (...) nieco ponad jedną sesję gwałtownej korekcie spadkowej w Europie. Przyczyna korekty, czy też raczej jej pretekst, to odtajniony protokół z ostatniego posiedzenia FOMC (amerykański odpowiednik (...)

 • Polityka prorodzinna w Polsce i Europie

  (...) kraj sprzyjający rodzicielstwu. Najlepszy tego dowód to liczba urodzeń, która jest tu najwyższa w Europie (według tzw. współczynnika TFR ). Statystycznie rzecz biorąc, na każdą Francuzkę (...)

 • Kurs EUR/USD złapał oddech przed dalszą korektą

  (...) dalszej korekty na parze EUR/USD stały się z kolei wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług, które okazały się w przypadku Niemiec i całej Strefy Euro lekko gorsze od prognoz (...)

 • Osiedle domów Rodzinny Zakątek pod Kórnikiem

  (...) powstaną cztery budynki w zabudowie szeregowej. Pierwszy z nich będzie składał się z 11 segmentów. W związku z faktem, że nasz szeregowiec budowany na Os. Słonecznym w Brodowie koło Środy (...)

 • Internetowy Samochód Roku 2012

  (...) w ramach której od ośmiu lat przyglądamy się upodobaniom polskich kierowców planujących zakup samochodu. Co roku nie tylko wyróżniamy najbardziej poszukiwane modele, ale również dostarczamy (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce II 2013

  (...) końcem ub. roku programu i odłożenie o rok wprowadzenia nowego programu dopłat nie pozostało bez wpływu na rynek. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal domy.pl wśród klientów (...)

 • Koniunktura konsumencka II 2013

  (...) syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wzrósł o 1,9 p. proc. w stosunku do stycznia 2013 r. i wyniósł – 28,9. Tym samym wartość wskaźnika osiągnęła najwyższą (...)

 • Brytyjska waluta skazana na osłabienie?

  (...) decyzję agencji Moody's uznać za zaskoczenie. Od kilku miesięcy stawało się jasne, iż nadzieje rządu na zmniejszenie deficytu poprzez kombinację cięć budżetowych i ożywienia gospodarczego (...)

 • Brak skargi kasacyjnej w sprawach o rentę rodzinną

  (...) następującym stanie faktycznym: w dniu 26 sierpnia 2010 r. Sąd Apelacyjny odrzucił skargę kasacyjną wniesioną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (dalej „organ rentowy”) od wyroku (...)

 • Stopa bezrobocia najwyższa od 2007 roku

  (...) te dane patrzeć z dużym optymizmem. Wzrost był wciąż niższy niż 12-miesięczna średnia, więc za wcześnie jest mówić o przełamaniu niekorzystnej tendencji. Na styczniowy wynik w bardzo (...)

 • Mieszkanie, lokata, obligacje: rentowność I 2013

  (...) styczniu średnią oczekiwaną roczną rentowność netto wynajmu mieszkań. W porównaniu z poprzednim raportem z listopada ub.r. obniżyła się ona o 0,3 p.p. Spadek ten po części wynika ze (...)

 • Kredyty mieszkaniowe - słaby 2012 rok

  (...) w bankach na nieruchomości 39,11 mld zł, to jedynie o 0,4 mld zł więcej niż w kryzysowym 2009 r., kiedy to banki mocno ograniczyły tego typu finansowanie – wynika z danych Związku Banku (...)

 • Wskaźnik optymizmu II 2013

  (...) w lutym br. 21 proc. Polaków uważało, że sprawy kraju zmierzają w dobrym kierunku (jest to wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do zeszłego miesiąca). Zdecydowanie mniej Polaków obawia się (...)

 • Karta graficzna GIGABYTE GV-NTITAN-6GD-B

  (...) DirectX® 11.1 oraz standardu PCI-Express 3.0, najnowszy produkt GIGABYTE zapewnia także wsparcie dla technologii NVIDIA® 3D Vision Surround, 3D Vision™, PhysX® oraz 3-way SLI®. Dzięki temu (...)

 • Polskie firmy a wartości korporacyjne

  (...) pracowników z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii i Polski na temat postrzegania przez nich . Okazuje się, że blisko 1/3 ankietowanych nie wie, czy ich pracodawcy mają zdefiniowane (...)

 • Podróże służbowe 2013: wyższe diety = niższy podatek

  (...) – niezmieniane już od 6 lat - stawki diet za podróże służbowe. W przypadku podróży krajowych stawka rośnie o 30,4%: z 23 zł do 30 zł za dobę. Oznacza to, że na przykład w przypadku (...)

 • Nokia Lumia 520

  (...) robione 5-megapikselowym aparatem Nokia Lumia 520 z funkcją autofocus, dają jeszcze więcej radości, a dodatkowo można się nimi łatwo dzielić z najbliższymi. Aplikacja Cinemagraph dodaje (...)

 • Ulga na złe długi w podatku VAT karą podatników?

  (...) ubiegłego roku, w praktyce oznacza nie tylko atrakcyjniejsze rozwiązania dla wierzycieli, którzy mają problemy z uzyskaniem płatności za swoje usługi czy towary, ale też nakłada konkretne (...)

 • Wielka Brytania utraciła Aaa

  (...) może wygrać centro-lewicowa Partia Demokratyczna Bersaniego. Rynek liczy na utworzenie rządu większościowego Monti-Bersani, który skupiłby się na kontynuacji reform gospodarczych. Jeśli (...)

 • Rozliczenie PIT za 2012 r.: ulga abolicyjna

  (...) więc podatnicy mający w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy) rozliczają się w RP z całości uzyskanych dochodów, w tym także dochodów uzyskanych w innym państwach. Dochody uzyskane w (...)

 • Rozliczenie VAT od sprzedaży nieruchomości

  (...) podpisała dnia 18.12.2012 r. przedwstępną umowę zakupu prawa użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni 8 132 mkw. wraz z prawem własności posadowionych na nim budynków i budowli w postaci (...)

 • Klimaserw - Instalacje przemysłowej wentylacji i filtracji powietrza, konstrukcje metalowe, elementy małej architektury, balustrady, barierki i zadaszenia. Gdańsk.

  Czytaj więcej: Klimatyzacja i chłodnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
25
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1580
CHF 3,3878
USD 3,1412
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.