eGospodarka.pl

 • Ewidencja czasu pracy 2013

  (...) obowiązkowe i musi odbywać się w oparciu o stosowne przepisy dotyczące wymiaru czasu pracy. Według Kodeksu Pracy, pracownicy (pełnoetatowi) są zobowiązani do świadczenia pracy przez (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Lista płac, poznaj opinie o ZM Netter Polędwica łososiowa czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wołów.


 • Stabilizacja nastrojów na rynkach światowych

  (...) sektorze usług dla poszczególnych krajów europejskich pokazały stopniową poprawę koniunktury w tym segmencie gospodarek. Jednakże, nie dotyczy to wszystkich, gdyż we Francji potwierdzony (...)

 • Rynki akcji: przecena powstrzymana

  (...) rozpoczęła się od niewielkiego odreagowania wcześniejszego spadku. WIG20 na otwarciu zyskiwał 0,25 proc., a wskaźnik szerokiego rynku rósł o niecałe 0,2 proc. Choć początkowo widać było (...)

 • Sklep Morele.net łamał prawa konsumentów

  (...) Morele.net handlującemu między innymi sprzętem komputerowym oraz elektroniką wszczął w sierpniu 2012 r. po skardze klienta. Zastrzeżeni dotyczyły zapisów regulaminu dotyczących zwrotu (...)

 • Ośrodek wczasowy za cenę mieszkania

  (...) konferencyjno-szkoleniowej bez wątpienia wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i wyczucia rynku – ten bowiem, jak każdy, rządzi się swoimi prawami. Nie ma jednak wątpliwości, że (...)

 • Ścieżki karier sposobem na rozwój firmy

  (...) wzrostu potencjału pracownika i firmy Ścieżki karier to część szerszego planu , w którym nacisk kładzie się przede wszystkim na rozwój pracownika w kierunku zgodnym z potrzebami kadrowymi (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,35

  (...) 1,35. Po wczorajszym osłabieniu, dziś nad ranem złoty pozostaje stabilny. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1750, a USD/PLN na 3,10. W dalszej części dnia złoty jednak może sie dalej osłabiać. (...)

 • Odliczenia od dochodu w PIT 2012: strata podatkowa

  (...) zostało zdefiniowane w art. 9 ust. 2 ustawy o (dalej updof). Przepis ten mówi, że dochodem ze źródła przychodów jest nadwyżka sumy przychodów tego źródła nad kosztami ich uzyskania (...)

 • Tarcia polityczne pretekstem do korekty na rynkach finansowych

  (...) sprawiło niemiłą niespodziankę posiadaczom akcji. Źródłem niepokoju jest podejrzenie nielegalnego finansowania partii rządzącej, a głównym oskarżonym jest sam Mariano Rajoy. W efekcie (...)

 • Ulga na złe długi w 2013 r. z nowym VAT-ZD

  (...) 89a i 89b ustawy o podatku od towarów i usług, przy czym pierwszy z wymienionych przepisów odnosi się do wierzyciela, drugi zaś do dłużnika. I tak podatnik może skorygować podstawę (...)

 • Spadki na europejskich rynkach akcji

  (...) w Paryżu, czy 2,5 proc. zniżka we Frankfurcie to zdecydowanie zbyt wysoki dla byków wymiar kary za obawy związane z aferą polityczną w Hiszpanii i pogorszeniem się nastrojów we Włoszech. O (...)

 • Polski handel w długach

  (...) koniunktura w handlu hurtownym jest najgorsza od 2 lat, przedsiębiorców którzy ocenili ją negatywnie jest o 8% więcej niż tych, którzy oceniają ją pozytywnie. W przypadku handlu detalicznego (...)

 • Aport przedsiębiorstwa z kredytem a koszty firmy

  (...) Wspólnik wniósł do niej aportem zorganizowaną część prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa. W skład aportu wchodziły środki trwałe, należności, zapasy, gotówka, zobowiązania, (...)

 • Pracownicy tymczasowi: co ich motywuje?

  (...) wobec pracodawców użytkowników, na rzecz których wykonują oni pracę. Badanie zrealizowane zostało na przełomie września i października ubiegłego roku. Wzięły w nim udział osoby (...)

 • Korekta na rynkach finansowych

  (...) w sondażach Pod koniec ubiegłego tygodnia w hiszpańskich mediach pojawiły się rewelacyjne doniesienia mówiące o tym, iż część polityków, w tym także urzędujący premier, brała (...)

 • Peugeot Expert Tepee 2,0 HDI

  (...) „dwubryłowiec”. Budowa w zasadzie nie różni się do wersji furgon, ale także od typowych dostawczych busów. W porównaniu z furgonem ma więcej przeszkleń. Od typowego busa różni się (...)

 • EUR/USD – dziś w centrum uwagi indeksy PMI dla usług

  (...) za poprzedni miesiąc z 0.0% m/m do poziomu -0.3% m/m. Dane dotyczące kondycji gospodarki amerykańskiej w grudniu ubiegłego roku nie okazały się dla rynku szczególnie istotne, tym bardziej, że (...)

 • Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej

  (...) z obowiązującymi przepisami można w każdej chwili zawiesić, a następnie wznowić. Przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w różnych formach prawnych może zawiesić (...)

 • Ożywienie gospodarcze dopiero w II poł. 2013 r.

  (...) 2013 roku recesja w utrzyma się, a spadek wzrostu wyniesie -0,1% (w porównaniu do -0,5% w 2012 roku). znaczne zapotrzebowanie na kredyty zaciągane przez państwo (głównie w południowych (...)

 • Zawirowania polityczne w Europie zaważyły na notowaniach euro

  (...) nabiera tempa i rośnie liczba osób domagających się dymisji hiszpańskiego premiera. Z drugiej strony niepokój budzi wynik wyborów parlamentarnych we Włoszech, które odbędą się już pod (...)

 • Batalia Tuska o budżet UE

  (...) dłuższego czasu było wiadomo, że budżet na lata 2014 - 2020 będzie „budżetem czasów kryzysu”. Wiele punktów budziło kontrowersje. We wrześniu pod znakiem zapytania stały wydatki na (...)

 • Służebność przesyłu - przedawnienie roszczeń

  (...) łączą się dwa typy roszczeń przysługujących właścicielowi nieruchomości, tj. roszczenie o ustanowienie służebności przesyłu za wynagrodzeniem oraz roszczenie o wynagrodzenie za (...)

 • Polski sektor bankowy pesymistyczny

  (...) bez zmian Polscy są w zdecydowanie gorszych nastrojach niż ich koledzy z innych europejskich krajów (łącznie w badaniu udział wzięli menadżerowie z 14 krajów). Prawie 4 na 5 (78%) (...)

 • Polskie firmy nie boją się recesji

  (...) że polska gospodarka wciąż zwalnia i pierwsza połowa tego roku zakończy się recesją. Dopiero później będziemy mieli do czynienia z ożywieniem. – Uważamy, wbrew konsensusowi prognoz, że (...)

 • Wyniki Megapanel XII 2012

  (...) wg zasięgu miesięcznego nadal prowadzi Grupa Google z zasięgiem 87,61 proc., drugie miejsce zajmuje witryna youtube.com z zasięgiem 70,58 proc. Na miejscu trzecim witryna facebook.com z (...)

 • Domi, Wieprz k/Andrychowa - Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla domu i ogrodnictwa.

  Czytaj więcej: Dom i ogród


strony : [ 1 ] . 2
 
5
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1700
CHF 3,3929
USD 3,0831
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.