eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Zmiany w rządzie: Rostowski wicepremierem

  (...) dni temu i już od tego czasu trwały spekulacje, który z ministrów pożegna się z posadą. Zmiany jednak okazały się drobne. Obecny minister finansów, Jan Vincent-Rostowski, został również (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja SD-3/A, poznaj opinie o Bosch DWB 096550 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Golub-Dobrzyń.


 • UOKiK: trzeci filar z naruszeniem praw klientów

  (...) Emerytalnych, należących do tzw. III (nieobowiązkowego) filara emerytalnego prowadzić mogą m.in. biura maklerskie, zakłady ubezpieczeń, banki lub . UOKiK skontrolował umowy o prowadzenie (...)

 • Indeks WIG20 na minimach

  (...) na temat poziomu cen w niemieckiej gospodarce. Dynamika inflacji HICP okazała się zgodna z oczekiwaniami (1,9 proc. r/r), podczas gdy wyraźnie wyższa od prognoz okazała się dynamika inflacji (...)

 • Ceny złota najniższe od pół roku

  (...) wiadomości dotyczących największych polskich spółek na warszawskim parkiecie obserwujemy nadal marazm. Przebieg poszczególnych sesji jest pochodną większych zmian pojedynczych walorów. Dziś (...)

 • Indeks S&P500 (niemal) na rekordowym poziomie

  (...) dobry przykład na to, że inwestorzy potrzebują nowych bodźców by utrzymać północny kurs rynków. Wczoraj pomogła im publikacja indeksu ZEW. Wprawdzie bieżące oceny sytuacji przez (...)

 • Funt brytyjski nadal pod presją

  (...) aprecjację ryzykownych aktywów był zdecydowanie lepszy odczyt wskaźnika Instytutu ZEW wśród niemieckich respondentów (ankieta przeprowadzana wśród analityków/inwestorów instytucjonalnych (...)

 • Co oznacza mocny ZEW?

  (...) Niemiecki indeks ZEW odnotował w lutym trzeci kolejny wyraźny wzrost do poziomu 48,2 pkt. - najwyższego od kwietnia 2010 roku. W styczniu silny wzrost ZEW zapowiadał podobne zmiany ważniejszych (...)

 • Smartfon HTC ONE

  (...) Sercem nowego jest HTC BlinkFeed. To innowacyjne rozwiązanie, które zbiera w jednym miejscu najistotniejsze dla użytkownika informacje bez potrzeby używania wielu aplikacji i przeglądania stron (...)

 • Długoterminowe inwestowanie na giełdzie

  (...) Nowym Jorkiem, Londynem a Tokio tylko po to, by skrócić o kilka setnych sekundy czas, który potrzebują informacje na pokonanie odległości między największymi parkietami. Po co? By komputery (...)

 • Wypowiedzenie umowy na zwolnieniu lekarskim

  (...) przebywając na zwolnieniu lekarskim pracownica może złożyć wypowiedzenie umowy o pracę? Pracownica jest zatrudniona na czas nieokreślony, mniej niż 3 lata. Czy pracodawca będzie zobowiązany (...)

 • Kiepskie nastroje wśród inwestorów na GPW

  (...) wzrostem, wynoszącym zaledwie 0,05 proc. Na tle innych giełd europejskich wypadliśmy wczoraj dość blado. Francuski CAC40 zwyżkował wczoraj o 1,9 proc., niemiecki DAX o 1,6 proc., indeks DJ (...)

 • Produkcja w Polsce I 2013

  (...) wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 20 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 9,5%, w produkcji papieru i wyrobów z papieru – o 7,2% (...)

 • Mieszkanie dla młodych: lepiej dla gmin pod dużymi miastami

  (...) będą ceny mieszkań kwalifikujących się do programu od limitów z Rodziny na Swoim w gminach sąsiadujących z dużymi miastami. Taka poprawka znalazła się w najnowszym projekcie ustawy o (...)

 • Szpitale kontra NFZ: droga sądowa konieczna?

  (...) zdrowia był oparty na planowaniu wydatków przez szpitale i z wyprzedzeniem i przekazywaniu umówionych środków pieniężnych na rzecz danego szpitala. Jednakże w przyznanych środkach w żadnym (...)

 • Kurs EUR/USD wzrasta do poziomu 1,3435

  (...) G-10 tracącą do dolara. Eurodolar po wybiciu się z przedziału wahań wzrastał do 1,3435, a jeszcze wczoraj GBP/USD rozpoczął spadki do 1,5420. Były one konsekwencją plotek o możliwości (...)

 • Zdolność kredytowa: pod lupą banku

  (...) kilkaset tysięcy złotych wynik wspomnianego badania odgrywa szczególna rolę. Dlatego potencjalni nabywcy mieszkań usilnie poszukują metod, które mogą poprawić ich zdolność kredytową (...)

 • Czy protokół z posiedzenia FOMC zmieni obraz rynku?

  (...) przed publikacją ważniejszych, wstępnych danych na temat indeksów aktywności w sektorze przemysłowym i usług z Europy oraz indeksu Ifo. Sama publikacja nie przyczyniła się jednak do (...)

 • Zadłużenie firmy zmniejsza szanse na kredyt

  (...) w (BIK), zawierającym szczegółowe dane na temat spłacalności kredytów zaciąganych przez osoby fizyczne – w tym także osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Obecność na (...)

 • Domy energooszczędne: 50 tys. zł dopłaty

  (...) pomysł, aby podnieść efektywność energetyczną istniejących budynków. Za ocieplenie domów, instalację kolektorów słonecznych czy wymianę pieca właściciele domów na Wyspach nie płacą. (...)

 • Zaliczki uproszczone na 2013 r. sposobem na korektę kosztów?

  (...) zalety jak i wady. Polegają one na tym, że podatnik wpłaca je do 20-tego dnia miesiąca następującego po tym, za który są one należne (nie można ich wpłacać za okresy kwartalne). Zaliczki (...)

 • Ceny transferowe: ważna dokumentacja podatkowa

  (...) jest sprawa rozpatrzona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w wyroku z dnia 26.07.2012 r. (sygn. I SA/Wr 706/12). Z przyjętego w sprawie stanu faktycznego wynikało, że spółka z (...)

 • Cesja wierzytelności a ulga na złe długi w VAT za 2013 r.

  (...) firmą windykacyjną, ukierunkowanej na ściągnięcie wierzytelności uniemożliwia zastosowanie ulgi? Konkretny przypadek Przykładowo, spółka zdecydowała się na wszczęcie wobec swojego (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany na sprzedaż drewna opałowego

  (...) Wnioskodawca kupuje w Nadleśnictwie drewno okrągłe z drzew liściastych (PKWiU 02.20.12.0) i iglastych (PKWiU 02.20.11.0). Następnie tnie je na krótsze ok. 40 cm odcinki i łupie na mniejsze (...)

 • Zaciągnięcie kredytu: co warto sprawdzić?

  (...) cztery lata temu zaciągnęła kredyt na . – Wtedy liczyła się dla mnie tylko wysokość raty. Kiedy więc bank wyliczył, że miesięczna rata wyniesie mnie 1,1 tys. zł od razu się (...)

 • Jak negocjować wynagrodzenie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

  (...) łatwe ani przyjemne, dlatego należy się dobrze do nich przygotować. Negocjacje płacowe są szczególnie trudne w czasie starania się o pracę. „Z jednej strony kandydat ubiega się o dane (...)

 • Cross Sp. z o.o. - Integrator systemów informatycznych.

  Czytaj więcej: Firmy


strony : [ 1 ] . 2
 
20
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1602
CHF 3,3728
USD 3,1002
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.