eGospodarka.pl

 • Rynek walutowy 11-15.02.13

  (...) sesja na eurodolarze przebiegała w okolicach poziomu 1,34. Tego dnia około godziny 11:00 byki próbowały przeprowadzić „atak” i wybić się z niemal dwutygodniowego kanału spadkowego (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument RZ-2A, poznaj opinie o Lidl Formil chusteczki wyłapujące kolor czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wołów.


 • Kursy walut 11-15.02.13

  (...) niż oczekiwano Tydzień rozpoczął się od posiedzeń Eurogrupy, czyli ministrów finansów strefy euro oraz ECOFINu, czyli ministrów finansów Unii Europejskiej. Dodatkowo we wtorek publicznie (...)

 • RPP wciąż w centrum uwagi

  (...) Winnickiego oskarżonego z prywatnego aktu oskarżenia o zniesławienie byłego prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Sprawa wywoływała sporo emocji, gdyż wyrok skazujący zmusiłby prof. Winnickiego (...)

 • Mocny spadek inflacji

  (...) żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły w stosunku do o 1,2%. Spadły za to ceny odzieży i obuwia (o 3,4%), opłaty za towary i usługi związane ze zdrowiem (o 0,1%). Potaniały samochody (...)

 • Przedsiębiorca: pożyteczny i nielubiany

  (...) PKB powstaje w działach komercyjnych, czyli na przykład usługach, przemyśle, budownictwie, transporcie czy rolnictwie a tylko jedna czwarta w sferze budżetowej. Przedsiębiorcy w Polsce tworzą (...)

 • ECB nie będzie osłabiał euro

  (...) Euro umacnia się również do znacznej większości walut rynków wschodzących. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,18, a USD/PLN stabilizuje się na 3,1250. Nad ranem pojawiły się pierwsze głosy przed (...)

 • Bez wzrostów na GPW

  (...) o utrzymanie indeksu największych spółek powyżej 2450 punktów. W czwartek wskaźnik przebywał poniżej tego poziomu przez kilka godzin. Byki nie były w stanie przez dłuższy czas oddalić (...)

 • F-Secure: zagrożenia internetowe II poł. 2012

  (...) w pełni profesjonalne i nastawione na zysk – mówi Mikko Hypponen, Chief Research Officer w F-Secure. – To nie są zwykli hakerzy, ale całe grupy przestępcze, stosujące autorskie metody (...)

 • Rynki walutowe ze spokojem przyjęły recesję w Europie

  (...) do rewizji prognoz wzrostu gospodarczego na następnym marcowym spotkaniu. Biorąc pod uwagę wsparcie dostarczane przez OMT, niesatysfakcjonujące wyniki PKB nie powinny „przestraszyć" rynków i (...)

 • G20 nie skarci Japonii

  (...) nie powinien przynieść dużego zaskoczenia, podobnie jak komunikat grupy G7. Wypowiedzi ministra finansów Niemiec oraz przedstawicieli gospodarzy z ministerstwa finansów Rosji potwierdzają, że (...)

 • Ceny gruntów rolnych rosną od 8 lat

  (...) nie przestają rosnąć. Poznaliśmy właśnie przeciętną cenę hektara za ostatni kwartał 2012 roku. Dane te publikuje za urzędem statystycznym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. (...)

 • Brytyjczycy coraz bardziej optymistyczni w stosunku do perspektyw rynku mieszkaniowego

  (...) to, że kolejny tydzień zakończy się spadkami cen akcji na warszawskim parkiecie. W piątkowe południe bilans kończącego się tygodnia zamykał się 1,3-proc. stratą indeksu WIG. Jeśli (...)

 • Euro w Polsce: czy warto się spieszyć?

  (...) w polską gospodarkę wraca w ostatnich latach jak bumerang. Poszczególne wypowiedzi ludzi władzy pokazywały, że rząd sam nie jest pewien, jak zachować się wobec dalszej integracji (...)

 • Pożyczki pozabankowe w odwrocie?

  (...) zahamował ten niepokojący proces. Wkrótce okazało się jednak, że restrykcyjna polityka kredytowa działa na korzyść sektora pozabankowego. Odpowiedzią na wspomniany problem ma być kolejna (...)

 • Rejestr Dłużników ERIF - wpisy pozytywne

  (...) rejestrami dłużników gromadzą nie tylko dane o długach. Na podstawie art. 18 ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych zbierane i ujawniane są również (...)

 • Spadek apetytu na ryzyko na światowych rynkach finansowych

  (...) wszystkim do spadku wartości euro. W powrocie do spadków na eurodolarze pomogły również słowa jednego z członków ECB- Constancio, który stwierdził, że bank centralny jest gotowy do (...)

 • Koszty ogrzewania warto kontrolować

  (...) sezonu grzewczego i pokazuje, że potrzebujemy wskazówek, jak kontrolować zużycie energii w swoich mieszkaniach i domach. Dlatego w ramach kampanii „Odzyskaj kontrolę” przygotowaliśmy (...)

 • Bez większych zmian na Wall Street

  (...) dane makroekonomiczne, ale jak co czwartek otrzymaliśmy informacje na temat liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, których odczyt na poziomie 341 tys. był lepszy od prognoz na poziomie 360 (...)

 • Ulga rehabilitacyjna a paragon z kasy fiskalnej

  (...) niepełnosprawna jak i podatnik mający na utrzymaniu osoby niepełnosprawne (czyli taki podatnik, na którego utrzymaniu pozostają niepełnosprawni: współmałżonek, dzieci własne i (...)

 • Szybka spłata zobowiązań = przyspieszony zwrot VAT?

  (...) z faktur zakupowych) jest w danym miesiącu (albo kwartale) wyższa od kwoty podatku należnego (wynikającego z faktur sprzedaży), przedsiębiorca ma prawo do obniżenia o tę różnicę kwoty (...)

 • Transport drogowy na ryczałcie ewidencjonowanym

  (...) Wnioskodawca prowadzi (opodatkowaną na zasadach ogólnych) w zakresie towarów (PKD 49.41.Z). W jej ramach świadczy usługi kierowania pojazdami na rzecz innych podmiotów. Usługi transportowe (...)

 • Drukarki laserowe Samsung z serii Xpress M2875 i ProXpress M4070

  (...) się kluczowymi czynnikami wpływającymi na procesy decyzyjne naszych klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – przyznaje JooSang Eun, starszy wiceprezes działu Printing (...)

 • (Nad)używanie alkoholu w czasie pracy

  (...) w miejscu pracy w stanie nietrzeźwości lub nawet po spożyciu alkoholu, pociągać może za sobą szereg negatywnych implikacji, począwszy od kreowania odpowiedniego (negatywnego) podejścia (...)

 • Fundusze inwestycyjne raz na wozie, raz pod wozem

  (...) wydarzeń z ostatnich kilkunastu miesięcy, jest przypadek funduszu rynku pieniężnego . Istnieje od przeszło 10 lat, a jego szczególnie dobra passa przypadła na lata 2007-2011, kiedy w swojej (...)

 • Debiut Instalexport SA na Catalyst

  (...) Emitent, wywodzi się od powołanego w sierpniu 1963 roku Biura Koordynacji Dostaw Eksportowych Instalexport. Podmiot ten, decyzją Ministra Gospodarki został w styczniu 1982 roku przekształcowny w (...)

 • Parkur - Skup żywca, ubój i sprzedaż mięsa.

  Czytaj więcej: Mięso i przetwory


strony : [ 1 ] . 2
 
15
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1852
CHF 3,4061
USD 3,1398
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.