eGospodarka.pl

 • Słabe dane makroekonomiczne z europejskiej gospodarki

  (...) gospodarki większości państw strefy euro kurczyły się. PKB Francji okazał się być o 0,3% mniejszy niż trzy miesiące wcześniej, a niemiecki spadł o -0,6%. Kurczyły się również (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Działalność gospodarcza, podatek dochodowy, urząd skarbowy: Oświadczenie dotyczące wyboru, uproszczonej formy wpłacania zaliczek (1/12), poznaj opinie o Meblotap Fotel Dilara czy przeglądaj oferty pracy z miasta Szczecin.


 • Portale randkowe: jak Polacy szukają miłości?

  (...) Walentynki Zdecydowana większość, blisko 90% przebadanych, zadeklarowało się, jako praktykujący katolicy, którzy szukają na portalu osób podobnych do siebie. Niespełna 75% użytkowników (...)

 • Indeksy na GPW mają szansę pójść w górę

  (...) potężnym spadkiem notowań akcji Telekomunikacji Polskiej, sytuacja w przypadku WIG20 wcale nie wygląda tak źle, jak mogłoby się wydawać. Wynik wtorkowej sesji możemy wziąć w nawias. W (...)

 • Serwisy randkowe: uwaga na "honey trap"

  (...) tradycyjnie oznacza uwodzicielskie spotkanie zaaranżowane w celu wydobycia od agenta informacji lub skompromitowania go w pracy. Naturalnie, w życiu przeciętnego człowieka rzadko występują (...)

 • Ulga prorodzinna w 2012 r. gdy dochód małoletniego dziecka

  (...) niejako na 3 kategorie: dzieci małoletnie, dzieci bez względu na wiek, które otrzymywały zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną oraz pełnoletnie dzieci uczące się do (...)

 • Kolejny kwartał recesji w strefie euro

  (...) Europejskiej było to odpowiednio 0,6% i 0,5%. Tak słabych wyników nie notowano od 2009 r. Oznacza to zatem, że koniunktura gospodarcza na Starym Kontynencie wciąż jeszcze choćby się nie (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,34

  (...) z grona rynków wschodzących. Najsłabiej radzi sobie Europa Środkowowschodnia z czeską koroną i węgierskim forintem na czele. Wobec amerykańskiego dolara traci również polski złoty. Kurs (...)

 • Zwolnienie podmiotowe: rezygnacja a odliczenie VAT

  (...) działalność gospodarczą od połowy 2011 r. i korzysta ze zwolnienia podmiotowego w . Ze zwolnienia tego zamierza jednak zrezygnować od marca 2013 r. Czy przysługuje mu prawo do odliczenia (...)

 • Katalog reklamowy z podatkiem VAT?

  (...) których nabyciu przysługiwało jej prawo do odliczenia podatku naliczonego, musi potraktować taką czynność jak odpłatną dostawę i odprowadzić VAT stosując właściwą dla danego przedmiotu (...)

 • Premia pieniężna to z reguły rabat w podatku VAT

  (...) punktu widzenia przez długi czas budził kontrowersje. Kwestię tę w czerwcu 2012 r. rozpatrzył Naczelny Sąd Administracyjny, zaś w listopadzie 2012 r. doczekała się ona interpretacji (...)

 • Niebezpośredni cel inflacyjny zły dla funta brytyjskiego

  (...) osłabiające brytyjską walutę. Wiele wskazuje na to, iż negatywny wpływ polityki Banku Anglii na wartość funta szterlinga nie został w pełni wyceniony przez rynek. Po pierwsze, Bank Anglii (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy przysługuje?

  (...) pracującym na podstawie umowy o pracę, najczęściej kojarzą się nam z dniem wolnym związanym z rodzinnymi wydarzeniami. Urlopy na taką okoliczność udzielane są bowiem najczęściej. Zgodnie (...)

 • Słaby IV kwartał w globalnej gospodarce

  (...) kreską Na ten moment wiadomo już, iż czwarty kwartał w europejskiej gospodarce był słaby. Już wcześniej sygnalizowały to dane z Hiszpanii, ale czasem dane z Niemiec potrafią sprawić (...)

 • Polski Internet a Walentynki

  (...) miesięcy o tytuł tego najbardziej „miłosnego” – przynajmniej w kontekście publikacji w - wygrał lipiec, wraz z sierpniem, kiedy to z kolei najczęściej padło słowo „kochać” (...)

 • Kurorty narciarskie: ceny hoteli

  (...) na narty rezygnuje z podróży samolotem. Woli poświęcić czas, jechać samochodem i dotrzeć pod sam stok. Stąd bardzo dużo rezerwacji hoteli posiadających właśnie taką lokalizację (...)

 • W centrum uwagi szczyt G20

  (...) jena i oznaki rosnącego globalnego popytu dają nadzieję na poprawę kondycji gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni. Być może to co najgorsze japońska gospodarka ma już za sobą. Dzisiaj jednak (...)

 • NewConnect w I 2013 r.

  (...) minimum, wyhamował spadki i zaczął zyskiwać. Nie są to duże wzrosty, lecz wciąż dające szansę na przerwanie trendu spadkowego ze względu na wsparcie historycznego dołka. Łącznie przez (...)

 • Najbardziej romantyczne miasta w Polsce

  (...) użytkowników portalu społecznościowego , które polskie miasto według nich jest najbardziej romantyczne. W badaniu wzięło udział 15 tys. osób, z czego prawie połowa opowiedziała się za (...)

 • Dow Jones poniżej 14000 punktów

  (...) dzień na niewielkich plusach. S&P 500 i Nasdaq wzrosły odpowiednio o 0,06% i 0,33%. W kalendarzu makro istotną informacją była publikacja wyników sprzedaży detalicznej. W styczniu zgodnie z (...)

 • Zmarł Aleksander Gudzowaty

  (...) w Łodzi, ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 70-tych i 80-tych pracował w polskich przedsiębiorstwach handlu zagranicznego oraz w branży kolejowej (...)

 • Nabywanie nieruchomości w drodze licytacji sądowej

  (...) doskonałą okazją do nabycia nieruchomości niewypłacalnego dłużnika po odpowiednio niższej, okazyjnej cenie. Nabywca takiej nieruchomości kupuje ją właściwie wolną od obciążeń, dlatego (...)

 • Rynek budowlany 2012-2013

  (...) naszego kraju w 2012 roku zgodnie z prognozami ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku była o 1,1% niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Ostatnie dwa kwartały ubiegłego roku (...)

 • Handel zagraniczny 2012

  (...) wyniósł 182,7 mld USD, a import 195,4 mld USD (w porównaniu z 2011 r. eksport zmniejszył się o 4,0%, a import o 8,0%). Ujemne saldo ukształtowało się w wysokości 12,7 mld USD (w 2011 roku (...)

 • Nowy zakład Mabion w Konstantynowie Łódzkim

  (...) z dotacji unijnej w ramach programu Innowacyjna Gospodarka oraz z planowanej oferty publicznej na rynku regulowanym GPW. Dotychczas Mabion pozyskał na swoją innowacyjną działalność środki z (...)

 • CSR i jego rola w kryzysie firmy

  (...) przedsiębiorstwa starają się robić wszystko, aby odzyskać nadszarpnięty wizerunek. Dotychczas stosowały w tym celu różnego rodzaju działania zapobiegawcze, promując wprowadzone dla (...)

 • Czysta energia - OZE: Informacje popularno-naukowe, słownik

  Czytaj więcej: Aktualności i media


strony : [ 1 ] . 2
 
14
luty 2013

luty 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1715
CHF 3,3853
USD 3,1209
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.