eGospodarka.pl

 • Atak byków na GPW

  (...) przyniosła kontynuację rozpoczętej dzień wcześniej ofensywy byków. Środowe podejście WIG20 do poziomu 2400 punktów i utrzymanie go do końca dnia nie było zbyt dynamiczne (indeks (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja NIP-2, poznaj opinie o FORTE Komoda Rejtan RGK25 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Braniewo.


 • NBP: rynek pracy czeka lekkie ożywienie

  (...) 2013 roku nieznacznie zwiększyła się liczba osób pracujących, głównie w efekcie niewielkiego wzrostu zatrudnienia w przemyśle i usługach. Liczba pracowników w budownictwie i rolnictwie (...)

 • Ryanair wraca do Modlina i ogłasza pierwsze loty krajowe

  (...) Ryanair zostaną przekierowane z lotniska Chopina do lotniska Warszawa Modlin. Firma wycofała się z lotniska pod koniec ubiegłego roku, po tym gdy zostało ono w wyniku awarii pasa startowego (...)

 • Suzuki Jimny 1.3 VVT Elegance

  (...) wniosków. Samochód jest po prostu udaną i pewną konstrukcją, której cechy zawsze będą pożądane przez określoną grupę ludzi. Świetnie sprawdza się w lekkim, a nawet trochę trudniejszym (...)

 • Zadłużenie Polaków w VIII 2013

  (...) naprawdę biorą kredyty, a banki rzeczywiście ich udzielają. Dane NBP (należności i zobowiązania monetarnych instytucji finansowych ) pokazują, że wcześniejsze całkiem spore przyrosty nie (...)

 • Lokaty bankowe: saldo nieznacznie wzrosło

  (...) bankach wynosiło 251,14 mld zł i było wyższe tylko o 0,33 mld zł (+0,13 proc.) niż miesiąc wcześniej. Na ogłoszenie końca trwającego od początku marca odpływu z lokat wciąż jest więc (...)

 • Projekt ustawy budżetowej na 2014 r. w opinii BCC

  (...) z podstawowych założeń makroekonomicznych przyjętych w Projekcie na rok 2014 dotyczy wysokości realnego wzrostu PKB: 2,5 proc. W stosunku do sytuacji w roku 2013 oznacza to zwiększenie (...)

 • Definicja złomu w podatku VAT

  (...) 2011 r. podobne reguły przewidziane zostały odnośnie odpadów. Mimo tego, że wspomniane zmiany obowiązują od niemalże dwóch lat, w dalszym ciągu wspomniane regulacje budzą wątpliwości (...)

 • Zaliczka na podatek dochodowy z rachunku spółki cywilnej?

  (...) z rachunku na zaliczkę w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2010 r. należną od skarżącej, będącej wraz z mężem wspólniczką tej spółki. Jego zdaniem w takim przypadku wpłaty (...)

 • Gospodarka UE potrzebuje silnego przemysłu

  (...) nierozwiązanych. Zbliżenie miedzy państwami mającymi najbardziej konkurencyjny przemysł i państwami o średniej konkurencyjności zostało zahamowane. Ponadto rosną koszty energii w prawie (...)

 • Studia, kursy i szkolenia w kosztach podatkowych firmy?

  (...) akademickiego na studiach magisterskich czy podyplomowych, jak i czas, w którym ruszają wszelkiego rodzaju kursy i , na przykład językowe czy branżowe. Na uczestnictwo w nich decydują się (...)

 • Kasy fiskalne 2013: kwiaty sztuczne na paragonie wystarczą

  (...) Wnioskodawca prowadzi sprzedaż kwiatów i artykułów dekoracyjnych. Posiada m.in. różne kwiaty sztuczne: róże, chryzantemy, maki, fiołki itd. W jego asortymencie występują także bukiety (...)

 • Kaspersky Lab: "Icefog" atakuje łańcuchy dostaw

  (...) wiele zaawansowanych, długotrwałych ataków ukierunkowanych (tzw. APT) na niemal wszystkie rodzaje ofiar i sektorów. W większości przypadków osoby atakujące od wielu lat posiadają punkt (...)

 • Wyniki finansowe banków I-VI 2013

  (...) były spowodowane przez różne czynniki, takie jak: wchodzenie do Polski nowych inwestorów (4 nowe oddziały instytucji kredytowych), procesy konsolidacyjne (jeden bank ze 100% udziałem (...)

 • Praca w Polsce IV-VI 2013 r.

  (...) w II kwartale 2013 r. Liczba pracujących w podmiotach 1 osobę lub więcej w końcu II kwartału 2013 roku wyniosła 10748,7 tys. osób, w tym ponad 2/3 to pracujący w sektorze prywatnym (69,0%). (...)

 • Rynek wewnętrzny w Polsce 2012

  (...) dodana brutto wytworzona w usługach wyniosła 63,6% wartości ogółem w gospodarce narodowej, natomiast liczba pracujących stanowiła 56,8% ogółu pracujących. Wartość dodana wytworzona przez (...)

 • Gdzie najlepsza lokata z funduszem?

  (...) najkorzystniejszą . Założyliśmy, że klient chce ulokować 2 tys. zł na 3- miesięcznej lokacie. Spytaliśmy banki, jaką kwotę w takiej sytuacji musi wpłacić na fundusz, jaką prowizję (...)

 • Tablet NovRoad MOVIO

  (...) dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024x600, gwarantujący wysoką jakość i dokładność obrazu. System Android umożliwia natomiast użytkownikom pełną swobodę wyboru aplikacji (...)

 • Aktywność ekonomiczna ludności IV-VI 2013

  (...) 2012 r. liczba osób aktywnych zawodowo nieznacznie zwiększyła się (o 22 tys., tj. o 0,1%), natomiast populacja uległa niewielkiemu zmniejszeniu (o 20 tys., tj. o 0,1%). Wewnątrz populacji (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3515

  (...) waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,22, a USD/PLN powyżej 3,12. Dziś z danych makroekonomicznych o 14:30 poznamy finalny odczyt dynamiki PKB w USA oraz tygodniową liczbę nowo zarejestrowanych (...)

 • Oczekiwane przedłużenie flauty na europejskich rynkach akcji

  (...) w Europie, gdzie DAX po płaskiej sesji zyskał kosmetyczne 0,01 proc., zaś CAC40 zanotował równie głęboki spadek. FTSE stracił w środę 0,2 proc., ale trzeba dodać, że nasz region (...)

 • Schłodzenie koniunktury na amerykańskim rynku nieruchomości

  (...) sesji ma za sobą amerykański S&P 500. To najdłuższa taka seria w tym roku, ale trzeba przyznać, że wielkich szkód posiadaczom akcji nie wyrządziła. Taka słabość rynku, następująca zaraz (...)

 • Samodzielne tankowanie LPG: kierowcy mają obawy

  (...) że co czwarty kierowca (24%), i co trzeci tankujący (33%) słyszał o planach wprowadzenia tych zmian. „ Dużo, czy nie? Z jednej strony, biorąc pod uwagę ważność tych zmian (...)

 • Najlepsze konta oszczędnościowe IX 2013

  (...) spadło, to nadal można uzyskać nawet 4%. Tyle znaleźć można jednak tylko w jednym banku – Deutsche Banku. Nie jest to jednak oferta dla tych, którzy chcą ulokować na koncie więcej niż 10 (...)

 • Eurodolar – mocne odbicie

  (...) Brytania) - PKB s.a., fin. (k/k), II kw. (prognoza 0,7%, poprzednio 0,3%), PKB s.a., fin. (r/r), II kw. (prognoza 1,5%, poprzednio 0,3%), Saldo rachunku bieżącego (GBP), II kw. (prognoza -12 mld (...)

 • Bezpieczeństwo - Computerworld - Specjalistyczny serwis tematyczny omawiający różne aspekty bezpieczeństwa IT.

  Czytaj więcej: Bezpieczeństwo


strony : [ 1 ] . 2
 
26
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2262
CHF 3,4379
USD 3,1277
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.