eGospodarka.pl

 • W Europie obawy, na Wall Street nadzieje

  (...) we wtorek indeks naszych największych spółek starał się odrobić straty po poniedziałkowej wpadce z końcówki sesji. Złe nastroje dominowały jeszcze w trakcie pierwszej godziny handlu. WIG20 (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Odpowiedź pracodawcy na wniosek pracownika o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, poznaj opinie o Eko-Mak Makaron Muszelka czy przeglądaj oferty pracy z miasta Leszno.


 • Bank BGŻ: Lokata Bardzo Osobista

  (...) wybrać kwotę, którą chcą ulokować, zaznaczyć interesujący ich termin i jeszcze przed założeniem lokaty, za pomocą dynamicznego wykresu ilustrującego korzyści, otrzymają informację o (...)

 • Nowy kredyt konsolidacyjny w Getin Banku

  (...) jest udzielany na spłatę zobowiązań kredytowych o charakterze gotówkowym i konsolidacyjnym oraz pożyczek zaciągniętych w bankach lub instytucjach finansowych. Pozwala na uregulowanie (...)

 • Pośrednictwo ubezpieczeniowe w podatku VAT

  (...) się od tej daty pojawiły z orzecznictwem administracyjnym może pozwolić na częściowe przynajmniej rozwiązanie powstałych wątpliwości. A te powstają w szczególności wokół (...)

 • Podatek CIT: różnice kursowe gdy działalność zwolniona

  (...) jaki klucz zastosować? Niedawno wypowiedział się w tym temacie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. Przepisy ustawy o (dalej „updop”) nie dają jednoznacznej odpowiedzi na to (...)

 • Urzędy skarbowe: 100 tys. kontroli podatkowych rocznie

  (...) kontroli podatkowych przeprowadzonych przez nie uległa znaczącej zmianie – wynika z danych Ministerstwa Finansów. Co prawda w roku 2011 było ich o 6,4 tys. (ok. 5%) więcej niż w 2010 r., ale (...)

 • Podatek dochodowy gdy okulary korekcyjne dla spawacza

  (...) Wnioskodawca zatrudnia pracowników na stanowiskach spawaczy. Na podstawie przepisów dyrektor firmy wydał zarządzenie w sprawie okularów korygujących wzrok dla tych spawaczy. Zgodnie z nim (...)

 • Citroen C4 Picasso i C4 Grand Picasso

  (...) pojazd z gamy Citroena noszący nazwisko słynnego malarza, ekscentryka Pablo Picasso. Historia modelu zaczęła się w 1999 roku od Xsary Picasso. Potem, kolejno pojawiały się C3 Picasso, oraz (...)

 • Dyrektywa tytoniowa zredukuje miejsca pracy

  (...) raport zatytułowany „Uwarunkowania prawne oraz polityka podatkowa państwa wobec a rynek pracy w polskiej branży tytoniowej”. Analiza obejmuje: uwarunkowania zewnętrzne wpływające na rynek (...)

 • Telefony Nokia 108 i Nokia 108 Dual SIM

  (...) cennych chwil na zdjęciach i wideo. Dzięki wbudowanej technologii Nokia Slam pliki można łatwiej i szybciej udostępniać rodzinie oraz znajomym za pomocą technologii Bluetooth. oferuje dużo (...)

 • Perspektywy gospodarki strefy euro najlepsze od 2009 roku

  (...) wzrostu do 46 pkt. Podobnie wysoką wartość miał ZEW dla strefy euro. W przypadku Niemiec optymizm wyszedł minimalnie ponad tegoroczny szczyt i osiągnął najwyższy poziom od 2010 r. Natomiast (...)

 • Eurodolar – konsolidacja, złoty słabszy

  (...) - Protokół z posiedzenia RBA, 10:30 (Wlk. Brytania) - Inflacja CPI (r/r), sierpień (prognoza 2,7%, poprzednio 2,8%), Inflacja bazowa CPI (prognoza 2,0%, poprzednio 2,0%), Inflacja bazowa PPI (...)

 • Kurs EUR/USD wzrasta do poziomu 1,3345

  (...) odczyt inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii (10:30) oraz indeksu instytutu ZEW (11:00). Ponadto z Polski poznamy dane o dynamice przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sierpniu. Wpływ (...)

 • Oczy na Fed

  (...) Komitet Otwartego Rynku – ogłosi, że skup aktywów zostanie zmniejszony o 10 mld dolarów miesięcznie, do 75 mld USD. Oczekiwania inwestorów nie zmieniły się zatem od kilku tygodni, ponieważ (...)

 • Mieszkania w Warszawie staniały w ciągu roku nawet o 10%

  (...) nieustająco wyczekiwanej poprawy sytuacji na w stolicy. Wygaśnięcie z końcem ub. roku programu dopłat „Rodzina na Swoim”, rosnąca ostrożność banków w udzielaniu kredytów hipotecznych, (...)

 • Optymistyczny początek tygodnia na rynkach finansowych

  (...) wyczytać, iż RBA nie wyklucza kontynuacji cyklu luzowania polityki monetarnej nie został jeszcze zakończony podkreślając czynniki ryzyka dla wzrostu gospodarczego (słaby rynek pracy (...)

 • Pełnomocnictwo w kodeksie postępowania cywilnego

  (...) udzielanym na potrzeby postępowania objętego przepisami należy zwrócić uwagę, że pełnomocnikiem do dokonywania czynności w postępowaniu cywilnym mogą być jedynie ściśle określone (...)

 • Ostatnie rozdanie przed decyzją Fed

  (...) Fed Dane o inflacji mogą mieć spore znaczenie dla rynku. Inflacja w USA z reguły nie zaskakuje, ale mając na uwadze fakt, iż decyzja Fed już jutro, każde odchylenie od oczekiwań może mieć (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a zwolnienie natychmiastowe

  (...) jako zwykły – powszechnie występujący w obrocie sposób doprowadzenia do ustania stosunku pracy (jakkolwiek należy pamiętać, że wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę, w związku z (...)

 • Megapanel VII 2013

  (...) wg zasięgu miesięcznego nadal prowadzi Grupa Google z zasięgiem 88,53 proc., drugie miejsce zajmuje Grupa Allegro z zasięgiem 79,98 proc. Na miejscu trzecim witryna facebook.com z zasięgiem (...)

 • Polscy eksporterzy: są problemy z kontrahentami

  (...) na rynki Europy Środkowo-Wschodniej (do Czech +20% w stosunku do roku ubiegłego). Polskie firmy na trzykrotnie większą skalę niż rok temu zamawiają raporty na temat odbiorców z najbardziej (...)

 • Fed ograniczy skup obligacji?

  (...) obserwatorów rynków nie było pewności, czy redukowanie skupu obligacji rozpocznie we wrześniu, jak sugerował komunikat z czerwcowego posiedzenia rezerwy federalnej, czy też Fed poczeka z tym (...)

 • Vivitek Qumi Q7

  (...) z ogromną funkcjonalnością opartą o szerokie możliwości komunikacyjne z urządzeniami typu kamery, smartfony, laptopy czy tablety. Parametry obrazu są również na najwyższym poziomie (...)

 • Testowanie aplikacji to 1/4 wydatków na IT

  (...) aplikacji, średnie w tym obszarze zwiększyły się. W 2012 r. stanowiły 18 proc. , a w 2013 r. już 23 proc. Eksperci wskazują też, testowanie aplikacji jest jednym z istotnych obszarów (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa może sprzedać zadłużone mieszkanie

  (...) z obowiązującym brzmieniem art. 16 ustawy o własności lokali, wspólnota mieszkaniowa może żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji w przypadku, gdy właściciel lokalu: zalega (...)

 • Trimet, Radom - Produkuje siatki zgrzewane, śruby, kotwy, regały ekspozycyjne do sklepów, osprzet żeglarski: maszty, sztywne sztagi.

  Czytaj więcej: Dobra konsumpcyjne


strony : [ 1 ] . 2
 
17
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2144
CHF 3,4074
USD 3,1552
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.