eGospodarka.pl

 • Na rynkach akcji bez większych zmian

  (...) otwarciu po około 0,2 proc. Jedynie sWIG80 wystartował 0,5 proc. powyżej poniedziałkowego fixingu i przez większą część dnia trzymał się nad kreską. Po porannych wahaniach, także mWIG40 (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja NIP-C, poznaj opinie o Herbapol Lublin Teanessa Różana czy przeglądaj oferty pracy z miasta Lipno.


 • GUS: rośnie sprzedaż detaliczna

  (...) w ujęciu rocznym o 3,4 procent, wobec 4,3 procent w lipcu. Obroty w handlu detalicznym w sierpniu 2013 roku wzrosły o 4,3 proc. rdr wobec wzrostu o 4,4 proc. w lipcu. Oznacza to, że Polacy coraz (...)

 • Jaka praca dla studentów?

  (...) – tak jak na zachodzie - młodzi ludzie coraz chętniej łączą obowiązki studenta i pracownika. Z roku na rok ich liczba rośnie, co jest spowodowane trudną sytuacją na rynku pracy (I kw. 2013 (...)

 • Nowy ASUS PadFone

  (...) Qualcomm Snapdragon 800 i 2GB pamięci RAM. Wydajne komponenty gwarantują szybkość działania i długi czas pracy na baterii . Aplikacje pracują płynnie i bez opóźnień, zarówno w trybie (...)

 • Biedronka wprowadzi płatność kartą?

  (...) liczących się na rynku sieci handlowych, która nie akceptuje transakcji kartami zarówno kredytowymi, jak i do kont osobistych – komentuje Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki finansowej (...)

 • Citroen C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive

  (...) ale jak można myśleć inaczej, kiedy coraz więcej na to wskazuje? Powiedzcie sami, czy to nie dziwne (podejrzane), że praktycznie w tym samym czasie, w 2009 roku debiutują bardzo podobne do (...)

 • Podatek VAT: specyfikacja towaru przy WDT

  (...) 2 mówi mianowicie, iż warunkiem zastosowania 0% stawki podatku VAT do WDT jest posiadanie przez podatnika przed upływem terminu do złożenia na potrzeby tego podatku za dany okres rozliczeniowy (...)

 • Interpretacja podatkowa: stan faktyczny we wniosku

  (...) nie może ponosić negatywnych konsekwencji doszukiwania się różnic pomiędzy stanem faktycznym stanowiącym podstawę interpretacji a stanem faktycznym ustalonym w postępowaniu wymiarowym (...)

 • Korepetycje można opodatkować kartą podatkową

  (...) niezależne od wysokości zarobków, nie wymaga prowadzenia ani nawet uproszczonych ewidencji, składania rocznego rozliczenia podatku (składany jest jedynie PIT-16A, który jest deklaracją o (...)

 • Ślub a roczne rozliczenie podatkowe wspólne z dzieckiem

  (...) Od 2005 r. wnioskodawczyni jest osobą rozwiedzioną, samotnie wychowującą córkę urodzoną w 1993 r. W listopadzie 2012 r. zawarła ona ponownie związek małżeński. Za ten rok złożyła (...)

 • Bankowość internetowa może być bezpieczna?

  (...) pośrednictwem internetu znacznie ułatwiła nasze życie. Teraz praktycznie każdy rodzaj produktu czy usługi można kupić, siedząc w zaciszu własnego domu, a dzięki usługom nie trzeba stać (...)

 • Eurodolar – wybicie w dół z konsolidacji, dalsze spadki ropy

  (...) - Sprzedaż detaliczna (r/r), sierpień (prognoza 3,1%, poprzednio 4,3%), Stopa bezrobocia, sierpień (prognoza 13,1%, poprzednio 13,1%), 10:00 (Niemcy) - Indeks instytutu Ifo, wrzesień (prognoza (...)

 • WIG30 - następca WIG20

  (...) swój żywot , zmodyfikowany i wzbogacony o kolejną dziesiątkę uczestników, następca wysłużonego . Ten ostatni będzie jednak wciąż wyliczany i publikowany do końca 2015 r., czyli jeszcze (...)

 • NBP prezentuje nowe banknoty: grafika bez zmian, lepsze zabezpieczenia

  (...) seria banknotów "Władcy polscy" trafiła do obiegu w roku 1995 i od tego czasu nie został zmieniony system zabezpieczeń tych banknotów. Z tymi samymi zabezpieczeniami nasze pieniądze są więc (...)

 • Pozytywnie w polskiej gospodarce

  (...) oddał jeszcze całych wzrostów, podobnie zresztą jak całość wschodzących rynków akcji. Widać coraz wyraźniej, że inwestorzy stopniowo wracają do gry opartej na doniesieniach (...)

 • UOKiK ukarał ZGK w Jelczu–Laskowicach

  (...) na dostawę wody i odbiór ścieków, podpisywanych z mieszkańcami gminy Jelcz–Laskowice. Odbiorcy wody byli zobowiązani do wykonania na własny koszt fragmentu sieci wodociągowej od granicy (...)

 • Kurs EUR/USD lekko zyskuje na wartości

  (...) pozostają również notowania par złotowych. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,2250, a USD/PLN na 3,1280. Dziś poznamy ostatnie ważne dane z Polski za sierpień – sprzedaż detaliczną i stopę (...)

 • Możliwe dalsze zniżki na europejskich rynkach akcji

  (...) większości indeksów Starego Kontynentu, na co największy wpływ wywarło piątkowe zachowanie Wall Street (spadek S&P o 0,7 proc. bez próby odbicia w ciągu dnia). Swoje dołożyły też (...)

 • Inspekcja Handlowa: kontrole 2012

  (...) ma kraju pochodzenia, w parówkach, które kupiłam było tylko 10 proc. mięsa i konserwanty, to masło smakuje jak mix tłuszczowy. W sklepie X w miejscowości Z sprzedaje się przeterminowane (...)

 • Ile zarabia policjant?

  (...) czynników. Najistotniejszym z nich jest tak zwana grupa zaszeregowania, czyli pozycja policjanta (lub policjantki) w całej policyjnej drabinie służbowej. Wynagrodzenia funkcjonariuszy zależą (...)

 • GUS: sytuacja na rynku pracy nadal trudna

  (...) nie miało 2 mln 83,2 tys. osób, o 9,9 tys. mniej niż . Względem sierpnia 2012 roku liczba osób nie mających pracy wzrosła niestety dość poważnie - aż o 118,5 tys. W relacji miesięcznej (...)

 • Inwestycje w Poznaniu: Półwiejska 47

  (...) wznoszony przez spółkę Inwestycje Wielkopolski. Kamienica, która powstanie w sąsiedztwie Starego Browaru i placu Andersa będzie miała siedem kondygnacji i przyjmie przede wszystkim funkcję (...)

 • Catalyst: płynność ciągle niska

  (...) czwarta rocznica uruchomienia rynku obligacji , to wciąż nie pozbył się on głównej choroby wieku dziecięcego – problemów ze zbyt niską płynnością. Co zrozumiałe, wzrost liczby (...)

 • Bezrobocie w Polsce VIII 2013

  (...) pracy w końcu sierpnia 2013 r. wyniosła 2083,2 tys. osób (w tym 1084,1 tys. kobiet) i była niższa niż o 9,9 tys. osób (tj. o 0,5%). W ujęciu rocznym wzrosła o 118,5 tys. osób (w (...)

 • Przerywany system czasu pracy: nowe regulacje

  (...) wprowadzenie jednej przerwy w ciągu doby nie trwającej dłużej niż 5 godzin, niewliczanej do czasu pracy. Przerwa ta nie powoduje obniżenia dobowego , jednakże za czas jej trwania pracownikowi (...)

 • Shoppracz - Sieć sklepów z wyrobami chemii gospodarczej firmy Clovin.

  Czytaj więcej: Sieci sklepów


strony : [ 1 ] . 2
 
24
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2291
CHF 3,4379
USD 3,1338
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.