eGospodarka.pl

 • Nerwowa sesja na GPW

  (...) spadku o 0,3 proc., przedłużając słabość, dostrzegalną już w końcówce poniedziałkowej sesji. Po szybkiej, nieudanej próbie wyjścia nad kreskę, zdecydowany atak przypuściły (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PCC-2, poznaj opinie o BROS Żel łagodzący ukąszenia czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wronki.


 • Gdzie duże mieszkania w Krakowie?

  (...) około 75 metrów kwadratowych, ewentualnie dom usytuowany pod Krakowem. Mieszkanie jest najbardziej pożądanym lokum dla osób, które nie chcą opuszczać miasta, jednak może wiązać się z (...)

 • Praca obcokrajowca bez podatku dochodowego w Polsce?

  (...) w oparciu o w polskiej firmie obywatela Niemiec, który jednakże pracę tę świadczy w swoim kraju. Jak się okaże, mimo że pracodawcą jest firma polska, od wypłacanego takiemu pracownikowi (...)

 • Kara umowna z podatkiem VAT?

  (...) tego typu płatność, jako nie związana z jakimkolwiek świadczeniem zwrotnym, nie będzie podlegała pod . W ostatnim czasie organy podatkowe przyjmują jednak, iż wynagrodzenie otrzymywane przez (...)

 • Działalność edukacyjna zwolniona z podatku VAT i dochodowego?

  (...) szkolnego Tax Care sprawdził kto może otworzyć niepubliczną szkołę i na jakie preferencje podatkowe mogą liczyć osoby działające w branży edukacyjnej. Zasady zakładania szkół (...)

 • Podatek dochodowy: ulga mieszkaniowa na zakup 2 mieszkań?

  (...) Wnioskodawczyni otrzymała w drodze spadku, wraz z córką i synem, po zmarłym w 2010 r. mężu działkę gruntu zabudowaną budynkiem mieszkalnym oraz garażem. Sam grunt stanowił majątek (...)

 • Microsoft, Nokia i Syria

  (...) ostatnim czasie mają problemy z narastającą konkurencją w branży technologicznej i ten pomysł ma być receptą na bolączki. Transakcja zmienia charakter obu koncernów. Nokia zostanie jedynie (...)

 • Rynek napojów w Polsce: wydatki na reklamę I-VI 2013

  (...) producentów napojów niegazowanych i gazowanych - dynamika wzrosła tu o 38 % i 32%. Producenci wody i napojów dla dzieci ograniczają jednak wydatki. w sektorze napojów przechodzi (...)

 • RBA nie zmienia stóp, rynki czekają na ISM w USA

  (...) pojawił się z Chin (zarówno oficjalny jak i HSBC). Dane wspierające apetyt na ryzyko nie pomogły jednak euro, stąd EUR/USD ostatecznie kończył dzień lekko poniżej poziomu 1.32 (1.3195) (...)

 • Wypłata z bankomatu: jak ograniczyć ryzyko?

  (...) je w oddziałach banków. Dużo wygodniej i szybciej wypłacimy pieniądze przy użyciu bankomatów. Niestety nie zawsze przebiega to bezproblemowo. Zazwyczaj jesteśmy ostrzegani przed ewentualnymi (...)

 • Eurodolar – dalsza słabość, złoty nieznacznie się wzmocnił

  (...) - Saldo rachunku bieżącego (AUD), II kw. (-9,4 mld, prognoza -8,6 mld, poprzednio -8,7 mld), Sprzedaż detaliczna (m/m), lipiec (0,1%, prognoza 0,4%, poprzednio 0,0%), 06:30 (Australia) - Decyzja (...)

 • Ataki hakerskie generują wysokie straty

  (...) firmie. Pytanie brzmi, jak wyrazić je w kategoriach finansowych? W 2013 r. eksperci z B2B International i Kaspersky Lab oszacowali koszty szkód spowodowanych na podstawie wyników badania (...)

 • Obroty na rynkach GPW VIII 2013 r.

  (...) akcjami na w sierpniu 2013 r. wyniosła 17,2 mld zł i wzrosła o 19,8% wobec sierpnia 2012 r. Jednocześnie, średnie dzienne obroty sesyjne wzrosły o 25,5% z 653,7 mln zł w sierpniu ub.r. do (...)

 • Portmonetka IKO – płatności mobilne IKO

  (...) które nie posiadają rachunku w PKO Banku Polskim, ale chcą płacić telefonem przy użyciu aplikacji IKO. Wygląd aplikacji, zabezpieczenia, sposób dokonywania płatności, a także miejsca, w (...)

 • Osiedle Bliska Wola: rusza I etap

  (...) budynek, a w nim: 3 lokale usługowe oraz 153 mieszkania o powierzchni od 26,59 mkw. do 95,18 mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą nie tylko tarasy, balkony czy ogródki wydzielone (...)

 • Rynki akcji rosną po dobrych danych

  (...) w górę Niemcy, Włochy, Hiszpania - do niedawna taka lista rzadko kiedy pojawiała się w kontekście ekonomicznym. Niemcy radziły sobie nieźle przez cały okres kryzysu, zaś dwa pozostałe (...)

 • Działalność edukacyjna: ruszyło 1700 firm

  (...) Tax Care sprawdził, jak wygląda sytuacja w zakresie wznowienia i otwierania związanej z edukacją. Zestawiliśmy dane z CEIDG z ostatnich dwóch tygodni (od 16.08 do 01.09). We wznowieniach (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany VIII 2013

  (...) 1 sierpnia 2013 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 lipca 2013 r. w sprawie postępowania podmiotów prowadzących działalność w zakresie pośrednictwa w zbywaniu i (...)

 • GPW - wzrost musi być bardziej przekonujący

  (...) obronić, ale próba zakończenia spadkowej korekty, rozpoczęta w miniony czwartek, wciąż jest kontynuowana. Dalsze losy tego ruchu będą zależały prawdopodobnie od czynników zewnętrznych (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3170

  (...) ataku USA na Syrię oraz lepsze od oczekiwań odczyty indeksów PMI zarówno ze strefy euro, jak i Chin wpłynęły na spadek widocznej w ostatnich dniach podwyższonej awersji do ryzyka. Wyhamowała (...)

 • Aparat Sony α3000

  (...) dobre wrażenie na każdym, kto chce poprawić jakość wykonywanych przez siebie zdjęć. Jest wygodny w trzymaniu i pozwala twórczo kształtować wygląd obrazu. Do komponowania ujęć służy (...)

 • Bibby MSP Index IX 2013

  (...) się na terminowość płatności faktur przez . Wyniki uzyskane podczas badania Bibby MSP Index zbiegają się z danymi Dun&Bradstreet na temat kultury płatniczej w Polsce. Według Barometru (...)

 • Baza noclegowa w Polsce I-VI 2013

  (...) mln osób) nocowała w , podczas gdy w pozostałych obiektach – np. w domach wycieczkowych, schroniskach, kempingach – niemal 2,6 mln. Ponad połowa wszystkich korzystających z bazy noclegowej (...)

 • Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

  (...) do ubezpieczeń społecznych i jest jedyną w tej grupie dobrowolną składką. Objęcie nim daje możliwość ubiegania się o prawo do zasiłków za czas niezdolności do pracy. Oznacza to, iż w (...)

 • Punkty karne: lepiej zapobiegać niż redukować

  (...) każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego ile dokładnie punktów karnych znajduje się na jego koncie. Gdzie można się upewnić ile punktów dzieli nas od limitu? Takich informacji na pewno nie (...)

 • Skarbek - Producent obuwia wtryskowego i montażowego.

  Czytaj więcej: Obuwie


strony : [ 1 ] . 2
 
3
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2720
CHF 3,4681
USD 3,2433
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.