eGospodarka.pl

 • ATAL buduje Osiedle Francuska Park w Katowicach

  (...) u zbiegu ulic Francuska i Lotnisko w Katowicach. Zespół dziewięciu budynków będzie realizowany dwuetapowo. W pierwszej fazie powstaną trzy obiekty posiadające od V do IX kondygnacji naziemnych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-4/D, poznaj opinie o Arko Fruit Boost Peach & Cream rewitalizujące mydło w płynie czy przeglądaj oferty pracy z miasta Jawor.


 • Sieci komórkowe: media a wydatki na reklamę

  (...) około 60 mln. kart SIM. Oznacza to, że jest ich o wiele więcej niż mieszkańców naszego kraju. Z badań przeprowadzonych przez GUS wynika, że na 100 mieszkańców Polski przypada 142 karty SIM. (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3265

  (...) tygodnia, od wczoraj notowania złotego poruszają się w dwugroszowym przedziale wahań – kurs EUR/PLN między 4,2050 a 4,2250, natomiast USD/PLN między 3,16 a 3,18. Dziś na notowania (...)

 • Na GPW wciąż przeważają dobre nastroje

  (...) giełdzie ma niezbyt jasne pochodzenie, ale jest wyraźnie widoczne. W środę ujawniło się głównie w trakcie końcowego fixingu. Jego poranna czwartkowa kontynuacja została przyhamowana (...)

 • Rynek dóbr luksusowych: kryzys im nie straszny

  (...) że rynek dóbr luksusowych będzie rósł w tempie od 5 do 6% rocznie i w 2015 roku, osiągnie wartość ok. 240-250 mld euro. Dzisiaj to w granicach 220-222 mld euro. W trzeciej edycji ww. raportu (...)

 • Inwestorzy wierzą w rynek akcji

  (...) miejscu znalazł się kryzys zadłużeniowy w strefie euro, który spędzał sen z powiek 17% badanych podczas gdy wcześniej wymienione kwestie były najistotniejsze odpowiednio dla 32% i 26% (...)

 • Sklepy internetowe: jak zwiększyć skuteczność sprzedaży?

  (...) popularności, głównie za sprawą wygody i niezwykle szerokiego wachlarza oferowanych produktów. Wygoda i szybkość przeprowadzania transakcji online pozwalają internautom łatwiej włączyć (...)

 • Dobra passa na Wall Street przerwana

  (...) serię wzrostów indeksu S&P500. Do kolejnego rekordu (historyczne maksimum na poziomie 1709,6 pkt.) brakowało już tylko 1,2%. Wszystko wskazuje na to, że uczestnicy rynku wolą bez zbędnych (...)

 • Przelewy ELIXIR w VIII 2013 r.

  (...) br. łączna liczba transakcji krajowych przetworzonych w systemie wyniosła dokładnie 1,006 mld. Oznacza to, że w tym roku dokonano o blisko 40 mln przelewów więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • Przerwa w używaniu a amortyzacja środka trwałego

  (...) co do tego, kiedy należy zaprzestać amortyzowania jest art. 16c pkt 5 ustawy o od osób prawnych, zgodnie z którym nie podlegają składniki majątku, które nie są używane na skutek (...)

 • Zapisy w KPiR 2013 gdy korekta kosztów na minusie

  (...) podatku dochodowym od osób fizycznych znalazły się przepisy mówiące o tym, że podatnik jest obowiązany do dokonania stosownych korekt zapisów w ten sposób, aby zaliczone do kosztów (...)

 • Wall Street jedną trzecią nad Lehmanem

  (...) 14 września, po wielu dniach prób ratowania banku, zapadła nieformalna decyzja o upadłości . Wniosek o ochronę przed wierzycielami złożono w sądzie dzień później. Tę datę zwykło się (...)

 • Peugeot 208 GTi

  (...) „sportowiec” Peugeota będzie przypominał kultowe już 205 GTi. To oczywiście bez sensu, bo „nowe” nigdy nie będzie takie jak „stare”. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Rzut oka na (...)

 • Eurodolar na wysokich poziomach, dalsza przecena złota

  (...) - Produkcja przemysłowa s.a., fin. (m/m), lipiec (3,4, prognoza 3,2%, poprzednio -3,1%), 11:00 (Strefa Euro) - Bilans handlu zagranicznego s.a. (EUR), lipiec (prognoza 15,3 mld, poprzednio 14,9 (...)

 • Umowa leasingu operacyjnego: czynsz inicjalny w KPiR

  (...) Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną . Na potrzeby podatku dochodowego jest prowadzona . 14 grudnia 2012 r. zawarł on umowę leasingu operacyjnego, której przedmiotem (...)

 • Play naruszał prawa konsumentów. Zapłaci 8 milionów kary

  (...) sieci Play, zostało wszczęte w listopadzie 2012 roku. Prezes UOKiK przeanalizowała regulaminy świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz dostępu do Internetu. Wątpliwości wzbudziło przede (...)

 • Zmiany w OFE a obligacje korporacyjne

  (...) Funduszy Emerytalnych wynosiły 284,2 mld zł, z czego 121,2 mld zł przypadało na skarbowe, które rząd planuje umorzyć (nazywając to przeniesieniem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) (...)

 • Dane makroekonomiczne z USA wsparły odreagowanie na USD/PLN

  (...) waluty pozwalając na odreagowanie ostatnich ruchów. Dobre dane z rynku pracy są bowiem argumentem do wcześniejszego i bardziej dynamicznego wygaszania amerykańskiego programu luzowania QE. Dla (...)

 • Wykroczenia skarbowe w 2012 roku

  (...) wiąże się z narażeniem na . W zależności od skali naruszenia (w większości decydująca jest kwota narażenia na uszczuplenie) czyny sankcjonowane przez Kodeks karny skarbowy dzielą się na (...)

 • Silne spadki cen złota i srebra

  (...) Banku Anglii podczas konferencji stwierdził, iż różni się co do oceny rynku pracy z rynkami, lecz jego zdaniem rynki poprawnie zrozumiały forward guidance. Zaznaczył on również iż faktyczne (...)

 • E-commerce: czekam na e-galerię

  (...) czas większość potrzebnych towarów będziemy sobie sprowadzać do domu przez komputer, wydaje się przesądzone. Człowiek jest leniwy i zawsze ostatecznie przełamuje swój konserwatyzm i (...)

 • Luki w Javie: jak się chronić?

  (...) badanie dotyczące jednej z najpopularniejszych metod atakowania komputerów - wykorzystywania pakietów exploitów, czyli infekujących poprzez luki w zabezpieczeniach legalnego oprogramowania (...)

 • UNISERV-PIECBUD Sp. z o.o. SA na Catalyst

  (...) dniu 6 sierpnia 2008 r. Spółka działa na bazie kadry oraz zaplecza technicznego Piecbud-Bytom S.A. (2003) wyodrębnionego z Piecbud S.A., który działał w Polsce od 1948 r. UNISERV-PIECBUD Sp (...)

 • Polskie firmy ekspansywne

  (...) ściślejszego powiązania transformacji biznesowej z nowymi technologiami, które wspierają długofalowy rozwój” – stwierdził Grzegorz Rogaliński, prezes SAP Polska. „Rynek polski i (...)

 • Płynność finansowa = przewaga rynkowa

  (...) BIG publikowanego przez BIG InfoMonitor 83 proc. przedsiębiorców uważa, iż nieterminowe płatności stanowią poważną przeszkodę w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą prowadzić do (...)

 • Estima - Grupa programów wspomagających pracę w Urzędach Administracji Publicznej.

  Czytaj więcej: Biznesowe


strony : [ 1 ] . 2
 
13
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2110
CHF 3,4024
USD 3,1696
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.