eGospodarka.pl

 • WIG20 traci 0,9 procent

  (...) sesja na warszawskim parkiecie. WIG20 na otwarciu zyskiwał niemal 1,5 proc., o 1,1 proc. w górę szedł wskaźnik szerokiego rynku. Dobre nastroje nie dotarły jednak do segmentu małych i (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Z-28a, poznaj opinie o LG RE-15LA30 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Strzegom.


 • Zadłużenia i oszczędności Polaków w VIII 2013

  (...) banków. Od początku roku zwiększyła się już o prawie 12 mld zł do ponad 114 mld zł. Tylko w sierpniu przybyło w portfelach Polaków i kasach firm ponad 1,5 mld zł. Dla porównania w całym (...)

 • Ulga abolicyjna gdy metoda proporcjonalnego odliczenia

  (...) dochód z pracy wykonywanej na rzecz B. na terytorium Arabii Saudyjskiej (od 01.01 do 22.05). W kraju tym nie wykazał oraz nie zapłacił z tego tytułu podatku, gdyż zgodnie z prawem tego kraju (...)

 • Ulga internetowa 2013 okiem Ministerstwa Finansów

  (...) 01 stycznia 2013 r. art. 26 ust. 6h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazuje, że odliczenie w postaci ulgi internetowej przysługuje podatnikowi wyłącznie w kolejno po sobie (...)

 • Przestępstwa skarbowe 2011-2012

  (...) do sądu Gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe (zazwyczaj decyduje o tym kwota uszczuplonego podatku – gdy przekracza tzw. ustawowy próg, który w 2011 r. wynosił 6930 zł, w 2012 r. 7,5 tys. (...)

 • Plus Mix i na Kartę: pakiety internetowe w roamingu i Limiter DATA

  (...) z Internetu w sieciach partnerów roamingowych Plusa na terenie Unii Europejskiej oraz krajów stowarzyszonych (Norwegia, Islandia, Lichtenstein). Poza pakietem cena za 1 MB i za MMS wysłany w (...)

 • Rozwód a ulga prorodzinna w podatku dochodowym

  (...) Wnioskodawca jest rozwiedziony. Z małżeństwa ma dwóch synów. Zgodnie z wyrokiem sądu obojgu rodzicom przysługuje pełnia władz rodzicielskich. Miejsce zamieszkania dzieci zostało określone (...)

 • Inflacja a koszty utrzymania mieszkania VIII 2013

  (...) sierpniu 2013 r. ceny towarów i usług porównując do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 1,1 proc., dokładnie tyle samo, co miesiąc temu. Ceny w ujęciu rocznym rosły (...)

 • Opel Adam Glam 1,4 Ecotec

  (...) Opel Adam. I jestem oryginalny. Tak, Adam jest właśnie z gatunku aut oryginalnych i uroczych. Nie wiem wprawdzie, czy komukolwiek potrzebnych, ale o tym zdecyduje rynek. W oczy rzuca się przede (...)

 • ESET: zagrożenia internetowe VIII 2013

  (...) ESET pod koniec sierpnia. Jak podkreśla Robert Lipovsky, analityk z firmy ESET, zagrożenie to, podobnie jak osławiony Zeus, jest tzw. trojanem bankowym - czyli złośliwym programem, którego (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania VIII 2013

  (...) stawek śmieciowych, aż o 47,6% m/m, w sierpniu ceny w tym segmencie ustabilizowały się – podał GUS. Średnia cena wody wzrosła z kolei o 0,1% m/m, usługi kanalizacyjne zdrożały o 0,2%. W (...)

 • Koniec Lata, wzrosty na rynkach akcji

  (...) mieć rynki wschodzące, ponieważ inwestorzy oceniają Summersa jako skłonnego do dokonywania szybkich cięć w QE3 prowadzonym przez Fed (bank rezerw przeznacza 85 mld USD miesięcznie na skup (...)

 • Czy Fed czymś zaskoczy?

  (...) wątpliwości co do tego, że zostanie ograniczony skup aktywów, przeważa opinia, że z obecnych 85 mld USD miesięcznie do 75 mld USD. Odsunięcie w czasie ograniczenia aktywów poddawałoby w (...)

 • Prawo autorskie a odpowiedzialność za wady oprogramowania

  (...) w braku regulacji umownej: Już na wstępie należy stwierdzić, że ze względu na swoją specyfikę, wysoce techniczny charakter oraz skąpą regulację ustawową strony umów o stworzenie i (...)

 • Eurodolar – coraz wyżej, mocny złoty

  (...) Euro) - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi), 11:00 (Strefa Euro) - Inflacja bazowa HICP (r/r), sierpień (prognoza 1,3%, poprzednio 1,3%), Inflacja HICP (prognoza 1,3%, poprzednio 1,6%) (...)

 • Tydzień Rezerwy Federalnej

  (...) Summers do niedawna był dość pewnym kandydatem na szefa Rezerwy Federalnej. Okazało się jednak, że demokraci mogą go poprzeć w zdecydowanie mniejszym stopniu niż zakładano. Summers (...)

 • Optymistyczny początek tygodnia na rynkach finansowych

  (...) ucieszyły bardzo dobre wyniki CSU, koalicyjnej partii współrządzącej obecnie z CDU i FDP, która w wyborach do lokalnego parlamentu w Bawarii zdobyła 49 % głosów i będzie mogła rządzić (...)

 • Inwestycje w nieruchomości zyskowniejsze niż lokaty

  (...) inwestycji na rynku jest . Tego typu inwestycja w jednym z miast wojewódzkich wymaga zaangażowania co najmniej 150 – 250 tys. zł. Już taka kwota pozwala wybrać skromny lokal, z którego (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja VIII 2013

  (...) zakończonych rocznych lokat na 5 tys. zł, po uwzględnieniu 19-proc. podatku oraz świeżo opublikowanego wskaźnika (1,1 proc. r/r), wyniósł przeciętnie 2,94 proc. wobec 2,96 proc. przed (...)

 • Volkswagen e-load up!

  (...) Odpowiedź: taką, jaka jest potrzebna. Za dużo jest nieefektywnie, za mało także. W przypadku zwrotnego miejskiego samochodu dostawczego, nadającego się idealnie zarówno dla pracowników (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 09-13.09.13

  (...) kilkusesyjnym terminie możliwe jest korekcyjne cofnięcie, potem oczekuję kolejnej fali wzrostów i powrotu na sierpniowy szczyt… EUR/USD – w krótkim terminie możliwe niewielkie wzrosty (...)

 • Rynek telekomunikacji i mediów: będzie dalsza konsolidacja

  (...) doszło do kilku spektakularnych transakcji na rynku TMT. Do największych, oprócz należą: zakup Aster przez UPC Polska, kupno Polkomtela przez Spartan Capital Holdings kontrolowany przez (...)

 • Giełdowe firmy deweloperskie: zyski wzrastają

  (...) typowo mieszkaniowym ze szczególnym uwzględnieniem zysku netto za wybrany okres należy mieć na uwadze, że w tym segmencie gospodarki tego typu parametry nie muszą do końca odzwierciedlać (...)

 • Inflacja VIII 2013

  (...) kolei miesiąc, w którym odnotowano spadek cen (o 1,3% wobec 0,3% w lipcu br.). Najbardziej potaniały warzywa (o 10,3%) i owoce (o 5,0%). Mniej niż w poprzednim miesiącu konsumenci płacili (...)

 • Gdzie po kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

  (...) dziewięć banków, które udzielają . Są to: PKO BP, Deutsche Bank, BOŚ Bank, Bank Millennium, Eurobank, Getin Noble Bank, Nordea, Pekao S.A, mBank oraz MultiBank – komentuje Marta Ośko (...)

 • Sportplus - Oferta wyposażenia obiektów sportowych, sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego.

  Czytaj więcej: Sport i turystyka


strony : [ 1 ] . 2
 
16
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1961
CHF 3,3937
USD 3,1435
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.