eGospodarka.pl

 • Kontrola koncentracji: UOKiK wydał kolejnych 6 zgód

  (...) zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Rachunek przepływów pieniężnych - metoda pośrednia, poznaj opinie o Łowicz Klopsy w sosie pomidorowym czy przeglądaj oferty pracy z miasta Goleniów.


 • Rynek biurowy: stolice Europy Środkowej I poł. 2013 r.

  (...) Cushman & Wakefield przeanalizowała rynek biurowy w stolicach państw Europy Środkowej na podstawie danych na koniec czerwca 2013 r. Warszawa przoduje pod względem całkowitych zasobów (...)

 • Pierwszy biznes: ruszają pożyczki dla absolwentów

  (...) znalezienia pracy. Niepracujący absolwenci często myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, ale w ich przypadku nie jest to takie proste. Większość start-upów boryka się z (...)

 • Umowa pożyczki nie jest remedium na nieujawnione dochody

  (...) fakt, iż przychody pochodzą jakoby z prostytucji, argument ten wszedł do repertuaru wszystkich domorosłych ekspertów prawnych, jako rzekomo idealne rozwiązanie problemów związanych z (...)

 • Zakup używanego samochodu poza deklaracją VAT?

  (...) się z dwóch stron. Na pierwszej z nich podatnicy rozliczają podatek należny dotyczący ich sprzedaży, importu towarów, importu usług czy też wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. W (...)

 • Amortyzacja w firmie samochodu małżonka

  (...) Co do zasady podatnik może amortyzować te środki transportu, które stanowią jego własność lub współwłasność. Zawarcie związku małżeńskiego skutkuje, zgodnie z i opiekuńczym (...)

 • Darowizna od macochy z pełnym zwolnieniem z podatku

  (...) Biologiczna matka wnioskodawczyni zmarła w 1960 r. Ojciec ponownie się ożenił i wychowywała ją macocha. Ojciec zmarł w 2008 r. Obecnie macocha zamierza podarować wnioskodawczyni pewną sumę (...)

 • Kim są bierni zawodowo?

  (...) na 1000 pracujących osób przypada aż 998, które nie wykonują pracy zarobkowej. Biorąc pod uwagę podział na płeć, jest to średnio 719 niepracujących mężczyzn oraz 1348 niepracujących (...)

 • Router TP-LINK Archer C7

  (...) oddzielnych sieci bezprzewodowych działających w pasmach 2,4GHz oraz 5GHz, co pozwala na wygodne i optymalne zarządzanie transmisją danych. Mniej wymagające aplikacje, w tym programy pocztowe i (...)

 • Gdzie Polacy polecą na urlop po sezonie? Do Azji

  (...) grupy polskich turystów ulubiony kierunek posezonowych podróży organizowanych na własną rękę. Z naszych danych wynika, że okresie od października do grudnia 2013 wybierze się tam o 15 proc. (...)

 • Fiat 500L 1,3 MultiJet Lounge

  (...) BMW. Najpierw reaktywowali, i to z ogromnym powodzeniem Fiata 500. Potem, tak jak Niemcy zaczęli traktować go jako bazę wyjściową do „wariacji na temat”. Tak właśnie postał 500L, o (...)

 • Handel zagraniczny I-VII 2013

  (...) 114,6 mld USD, a import 115,4 mld USD (wzrost odpowiednio o 7,8% i spadek o 0,3%). Ujemne saldo ukształtowało się w wysokości 0,8 mld USD (w analogicznym okresie ub. roku minus 9,5 mld USD) (...)

 • Kurs EUR/USD kontynuuje wzrosty

  (...) się wystąpienie członków Banku Anglii (z Markiem Carneyem na czele) przed Komisją Skarbu na temat ostatniego raportu o inflacji. W gronie walut G-10 wczoraj najsilniej zyskiwał funt szterling (...)

 • Egzotyczne wakacje: jak się przygotować?

  (...) swobodnego podróżowania po Europie nie musimy poświęcać dużo czasu na przygotowania i załatwianie formalności, inaczej jednak wygląda to w przypadku do krajów afrykańskich czy (...)

 • Europa przed szansą na wzrost. Kiedy WIG20 opadnie z sił?

  (...) nie były może przesadnie silne (DAX zyskał 0,6 proc., CAC40 i FTSE po 0,1 proc.), za to istotne. DAX utwierdził inwestorów w przekonaniu, że jego wyjście ponad szczyt z sierpnia nie było (...)

 • Pozytywne dane z brytyjskiego rynku nieruchomości

  (...) można odnieść wrażenie, że na rynkach finansowych sytuacja zaczęła cechować się dużym optymizmem, znanym sprzed okresu, kiedy na horyzoncie pojawiło się ryzyko ograniczenia skupu aktywów (...)

 • Mieszkanie dla studenta nadal w cenie

  (...) już niedługo, ale wiele osób odkłada decyzję o najmie na wrzesień, a nawet na październik – chodzi o oszczędności związane z nieponoszeniem kosztów w miesiącach wakacyjnych. Stąd też (...)

 • Eurodolar – powyżej 1.33 USD, złoto mocno w dół

  (...) - Zamówienia na sprzęt, maszyny i urządzenia (m/m), lipiec (0,0%, prognoza 2,4%, poprzednio -2,7%), 03:30 (Australia) - Zmiana zatrudnienia, sierpień (-10,8 tys., prognoza 10 tys., poprzednio (...)

 • Ubezpieczenia dla firm w Deutsche Bank PBC

  (...) Ochrony Prawnej przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających kredyt obrotowy (odnawialny lub nieodnawialny), kredyt inwestycyjny lub kredyt w rachunku bieżącym w Deutsche (...)

 • GBP/USD w drodze na tegoroczne szczyty?

  (...) funta do większości walut i pokonania bardzo istotnego poziomu 1.5750. W nocy poznaliśmy także dane z rynku pracy w Australii, które z kolei znacząco rozczarowały. Doprowadziło to do (...)

 • Praca za granicą: Holandia niepopularna?

  (...) for Trade Promotion do 2015 w miało pracować ponad 240 tysięcy naszych rodaków a tymczasem liczba zatrudnionych przez agencje spada. Agencje zrzeszone w ABU (Algemene Bond van (...)

 • Kredyty mieszkaniowe z niską ratą: jak długo?

  (...) Nowych klientów na kredyty mieszkaniowe kuszą i łagodnie wprowadzają w świat zadłużenia na kilkadziesiąt lat i kilkaset tysięcy zł. Podstawowa stopa procentowa od początku lipca utrzymuje (...)

 • Słabe dane z australijskiego rynku pracy

  (...) Wyprzedaż dolara na rynkach globalnych wydaje nam się już dość mocno przesadzona, szczególnie względem walut wschodzących, a w tym gronie szczególnie wobec PLN. Oczywiście, nie będzie (...)

 • Peugeot Onyx

  (...) cienkiej materii, atletycznym nadwoziu jest dziełem pasjonatów, których inspiracją był świat sportów samochodowych. Ryk jego silnika V8, umieszczonego centralnie z tyłu, można było (...)

 • Oszczędzanie na emeryturę: jaki sposób wybrać?

  (...) się w portfelach OFE do ZUS, oznacza, że aktywa OFE będą oparte o akcje spółek giełdowych, których wyniki są mocno uzależnione od aktualnej koniunktury giełdowej, zatem spadnie (...)

 • Żabka - Artykuły sezonowe, narzędzia samochodowe, prezenty, sprzęt elektroniczny i sport, tekstylia oraz zabawki.

  Czytaj więcej: Wielobranżowe


strony : [ 1 ] . 2
 
12
wrzesień 2013

wrzesień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2238
CHF 3,4128
USD 3,1782
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.