eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

 • Rośnie sprzedaż detaliczna

  (...) na poziomie 4,5 - 5 procent. Struktura sprzedaży wskazuje, że gospodarstwa domowe chętniej robią zakupy poza dużymi sieciami handlowymi, co potwierdza wzrost sprzedaży żywności, napojów i (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Formularz UPL-1, poznaj opinie o Hyundai MWE 2117W czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kraków.


 • Żółte Tulipany - mieszkania bezczynszowe pod Warszawą

  (...) prace nad nowym osiedlem mieszkań bezczynszowych pod Warszawą – w miejscowości Rembelszczyzna koło Nieporętu. Osiedla bezczynszowe, wprowadzone przez firmę Dolcan to zupełnie nowe podejście (...)

 • Dealerzy samochodów na Facebooku

  (...) we współpracy z miesięcznikiem „Dealer” i agencją Get More Social, biorąc pod uwagę dane z 460 profili od 23 grudnia 2013 do 23 stycznia 2014. Wynika z niej, że pomimo iż najbardziej (...)

 • Reklama online: w Polsce banery przegrywają z rich media

  (...) raportu gemiusAdMonitor, opracowanego przez firmę badawczą Gemius, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać Internet w biznesie, na takich rynkach, jak polski, słowacki i bułgarski (...)

 • Stłuczka drogowa: jak wyjść obronną ręką?

  (...) stłuczki (czyli kolizji drogowej) nie musimy wzywać policji. Zła – trzeba poświecić trochę czasu na zabezpieczenie swoich interesów. Najpierw jednak trzeba zatrzymać pojazd i – jeśli to (...)

 • Bezpośrednie koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym

  (...) osób prawnych wskazuje (niemalże identyczne uregulowania znalazły się w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych), że za datę powstania przychodu (z ) uważa się dzień wydania rzeczy, (...)

 • PIT 2013: korekta zeznania i zwrot nadpłaty podatku

  (...) m.in. nieujęcie wszystkich dochodów uzyskanych w trakcie roku podatkowego. Przypomnijmy bowiem, że płatnik ma czas na wystawienie stosownych informacji dla podatnika, o uzyskanych przez tego (...)

 • Podatek VAT 2014: nieodpłatne przekazanie gruntów

  (...) sprawy, na wstępie zauważyć należy, iż przez towar, w myśl art. 2 pkt 6 , rozumieć należy rzeczy oraz ich części, czyli m.in. . Zaś przez dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 (...)

 • Podatek VAT 2013: sprzedaż samochodu osobowego = rejestracja

  (...) W 2012 r. podatnik zarejestrował działalność gospodarczą. rozlicza z tego tytułu na zasadach ogólnych, w podatku VAT wybrał zaś zwolnienie podmiotowe i nie dokonał w tym zakresie (...)

 • Konto dla firmy działającej od roku: jakie najlepsze?

  (...) bankowego dla przedsiębiorcy dopiero rozpoczynającego działalność. Teraz analitycy porównywarki TotalMoney.pl „pod lupę” wzięli konta, z których mógłby korzystać firmy prowadzące (...)

 • Wyniki finansowe GPW 2013

  (...) oraz zmieniającego się otoczenia rynkowego udało się nam w minionym roku wygenerować większy zysk netto oraz większe przychody ze sprzedaży na poziomie całej Grupy. Co istotne, nie odbyło (...)

 • Aleja Pokoju 5 - nowy biurowiec w Krakowie

  (...) lokalizacja w centrum w bliskim sąsiedztwie kluczowych węzłów komunikacyjnych „Rondo Grzegórzeckie”, „Rondo Mogilskie”. Dostęp do komunikacji miejskiej ma zapewnić najemcom budynku (...)

 • Eurodolar – niedaleko silnych oporów

  (...) - Sprzedaż detaliczna (r/r), styczeń (4,8%, prognoza 4,6%, poprzednio 5,8%), Stopa bezrobocia, styczeń (14%, prognoza 14%, poprzednio 13,4%), 10:00 (Niemcy) - Indeks instytutu Ifo, luty (111,3 (...)

 • Koniunktura konsumencka II 2014

  (...) syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej ukształtował się na poziomie -20,1 (wzrost o 0,1 p. proc.). Pogorszyły się oceny dotyczące obecnej sytuacji finansowej (...)

 • Koniunktura przemysłowa II 2014

  (...) w budownictwie oceniany jest nieco mniej pesymistycznie niż w styczniu i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat. Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 17-21.02.14

  (...) W krótkim terminie możliwa kontynuacja spadkowej korekty. Po jej zakończeniu możliwe dalsze wzrosty. Polska (WIG20) W ciągu kilku sesji możliwe są korekcyjne spadki. Wsparcie znajduje się w (...)

 • Inwestowanie w obligacje: stały czy zmienny kupon?

  (...) części rynku wynosi 8,35 proc. Papiery dłużne ze oprocentowane są średnio na 10,74 proc., zaś przeciętna stawka w aktualnym okresie odsetkowym dla obligacji zmiennokuponowych wynosi 7,86 (...)

 • Citroen C-Elysee 1.2 VTi Seduction - tani, a dobry?

  (...) nie może prześcignąć aliasu Renault, aczkolwiek to pierwsza propozycja budżetowego samochodu od Citroena. Inne modele marki odcinają się od tego terminu, więc takie „szaleństwo” w gamie (...)

 • Odczyty PMI rozczarowały, jednak nie popsuły nastrojów na rynkach finansowych

  (...) który pomimo gorszych odczytów PMI z europejskich gospodarek zakończył tydzień powyżej okolic 1.3730. Najciekawszymi informacjami, które dotarły na rynek w zeszłym tygodniu były minutki z (...)

 • Bankowość elektroniczna: jak się ustrzec przed złodziejem?

  (...) bardzo bezpieczne. Banki inwestują ogromne środki w różne systemy ochrony. A jednak od czasu do czasu hakerom udaje się przedrzeć przez te zasieki. Najczęściej w takich sytuacjach ofiarą (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców 2013

  (...) dla oraz zainteresowaniu ze strony pracodawców świadczą w dużym stopniu dane gromadzone i przetwarzane przez Powiatowe Urzędy Pracy, dotyczące liczby rejestrowanych w skali roku oświadczeń o (...)

 • Mocna przecenia na chińskim rynku akcji

  (...) Seng, jak i Shanghai Comp tracą po niemal 2%. W Chinach poznaliśmy dziś dane o cenach nieruchomości i ich wzrost jest niemal niezmiennie wysoki. Dynamika cen nieruchomości w Chinach nieco (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika

  (...) że nie ma w tym miejscu znaczenia, czy niezapewnienie pracownikowi bezpiecznego dla zdrowia miejsca pracy w wyznaczonym terminie nastąpiło z winy pracodawcy, czy też z powodu obiektywnie (...)

 • Kurs EUR/USD wzrasta do poziomu 1,3750

  (...) relatywnie stabilne. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,15, a USD/PLN na 3,02. Uważamy, że wspomniana linia na eurodolarze może zostać przebita już dziś, po rozczarowaniu jakie przyniesie odczyt (...)

 • Kolejna nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych

  (...) zmian przewidzianych znowelizowaną należy m.in. wyczekiwane przez wszystkich wykonawców i zamawiających podniesienie progu bagatelności z obecnego poziomu wyrażonej w złotych równowartości (...)

 • Citysport - W ofercie buty sportowe.

  Czytaj więcej: Obuwie


strony : [ 1 ] . 2
 
24
luty 2014

luty 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
24
25
26
27
28
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1638
CHF 3,4121
USD 3,0255
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.