eGospodarka.pl

 • Giełdy europejskie - nastroje korekcyjne

  (...) rozpoczęła się od niewielkiej korekty kilkudniowego rajdu byków. Główne indeksy na otwarciu zniżkowały po 0,2-0,3 proc. Wskaźnik średnich spółek zaczął minimalnie pod kreską, a (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Z-3, poznaj opinie o Milka Christbaum Kugeln czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pułtusk.


 • EUR/USD – możliwy powrót do oporów (1.3700-1.3738 USD)

  (...) do spadków. Dzienne minimum osiągnięte zostało na poziomie 1.3562 USD. Po południu rozpoczęło się odbicie. Dotarło ono do pułapu 1.3597 USD. Zamknięcie wypadło na poziomie 1.3695 USD (...)

 • Zasiłek macierzyński, opiekuńczy i chorobowy: jak dokumentować?

  (...) Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 7 listopada 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia dowodów stanowiących podstawę (...)

 • Tusk odwołał szefa GDDKiA. Na wniosek Bieńkowskiej

  (...) maja 2008 roku. Odwołanie dotychczasowego p.o. dyrektora jest wynikiem oceny przez Elżbietę Bieńkowską całości działań podejmowanych przez dotychczasowe kierownictwo tej rządowej agencji (...)

 • Podatek VAT: rozliczenie usług budowlanych w 2014 roku

  (...) i budowlano-montażowych Zgodnie z ogólnymi zasadami rozliczania , faktury w 2014 r. mocno tracą na znaczeniu. Obowiązek podatkowy przestał być bowiem od nich uzależniony – moment jego (...)

 • Rabat i zbiorcza faktura korygująca w podatku VAT 2014

  (...) 1 i 2 ustawy o VAT wskazuje, że w przypadku gdy po wystawieniu : udzielono obniżki ceny w formie rabatu, o której mowa w art. 29a ust. 7 pkt 1, udzielono opustów i obniżek cen, o których mowa (...)

 • Zniesienie współwłasności może wymagać zapłaty podatku PIT

  (...) nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości podlega opodatkowaniu PIT-em, jeżeli zbycie to ma miejsce przed upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym (...)

 • Reklamy piwa IV kw. 2013

  (...) W czwartym kwartale 2013 roku wyemitowała 35 reklam prasowych, 56 internetowych, 2 radiowe, 115 telewizyjnych oraz 36 wielkoformatowych reklam zewnętrznych. Łączna liczba nowych przekazów (...)

 • Nowoczesna Gospodarka: zatrudnienie w IV kw. 2013

  (...) rzędu, w którym wzrost zatrudnienia jest wyższy w firmach produkcyjnych Nowoczesnej Gospodarki (5,82 proc.) w porównaniu do firm usługowych (4,76 proc.). Największy skok odnotowały duże (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości I 2014

  (...) mieszkania odnotowujemy w Katowicach (2,1%), gdzie na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły najbardziej – o 10,4 proc. W pozostałych miastach zmiany z miesiąca na miesiąc wynoszą od (...)

 • Kredyt bankowy a amortyzacja jednorazowa i korekta kosztów

  (...) Wnioskodawczyni zamierza zakupić urządzenie laserowe do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Zapłata za urządzenie nastąpi przelewem bankowym w ciągu 7 dni od daty wystawienia faktury (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych I 2014

  (...) takich kredytów powinny być niższe niż kredytów bez , udzielanych do końca ubiegłego roku. Koszt kredytu w dużej mierze zależy bowiem od ryzyka nieodzyskania pieniędzy przez bank. Dzięki (...)

 • EMIR wprowadza obowiązek raportowania

  (...) do tego przedsiębiorstwa muszą zgłaszać informacje o kontraktach pochodnych do repozytoriów transakcji zarejestrowanych przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (...)

 • Najlepszy Bank Hipoteczny II poł. 2013 r.

  (...) Comperia.pl wyróżniła 13 kategorii, w których oceniała banki. W każdej z nich można było zdobyć 1 punkt. Taki wynik przypadał bankowi z najatrakcyjniejszym warunkiem danego parametru. Z (...)

 • Polska motoryzacja: blaski i cienie

  (...) mocne strony Położenie geograficzne to w środowisku motoryzacyjnym jedna z najważniejszych przewag. Polska stanowi dogodne miejsce zarówno dla producentów europejskich jak i azjatyckich (...)

 • Aparat cyfrowy Sony α6000

  (...) Sony. Będzie oferowany w dwóch kusząco wyglądających wersjach: czarnej i tytanowej. A co najważniejsze, usatysfakcjonuje tych użytkowników, którzy doceniali wprawdzie małe wymiary i wagę (...)

 • Przecena dolara australijskiego

  (...) australijskiego rynku pracy. Konsensus rynkowy zakładał, że w styczniu ilość miejsc pracy wzrośnie o 15 tys., a tymczasem ilość etatów zmniejszyła się o -3,7 tys. Dodatkowo zrewidowano (...)

 • Raport o inflacji z dużym wpływem na funta brytyjskiego

  (...) wpływem na funta Dobre nastawienie rynków do ryzykownych aktywów zdecydowanie pogorszyło się podczas sesji azjatyckiej, gdzie mogliśmy zobaczyć prawie 2% spadek indeksu Nikkei. Odbiło się (...)

 • Zakup mieszkania: jakie koszty dodatkowe nas czekają?

  (...) mieszkania o około 300 000 złotych i wymaganym obecnie przez bank minimalnym wkładzie stanowiącym i 5% wartości mieszkania – należy dysponować środkami w wysokości 15 000 złotych. Jest (...)

 • Kredytowanie nieruchomości w Europie 2013

  (...) Cushman & Wakefield przeanalizował działalność 161 oferujących w pożyczki uprzywilejowane, w tym o wydłużonym terminie spłaty, oraz finansowanie typu mezzanine, aby ocenić zainteresowanie (...)

 • Leasing pracowniczy, czyli pracownik do wynajęcia

  (...) biurokracji po stronie podmiotu korzystającego z tychże usług. Jego obowiązki w praktyce sprowadzają się do zorganizowania pracy pracowników zewnętrznych oraz podjęcia działań (...)

 • Firma w Internecie to nie tylko strona www

  (...) pierwszy krok w Internecie. Znajdują się na niej podstawowe informacje o firmie, dane kontaktowe i prezentacja oferty. Przygotowując taką „wizytówkę”, trzeba pamiętać, że oszczędzanie (...)

 • Sposoby inwestowania dla ceniących spokój

  (...) oczywiście posiadacz tradycyjnych lokat, który umawia się z bankiem na określoną wysokość oprocentowania. Lokujący nadwyżki w funduszach pieniężnych muszą oczywiście pogodzić się z (...)

 • Ceny mieszkań w Warszawie już nie spadają

  (...) wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (2004 r.) najpierw powolne, a potem już ocierające się o szaleństwo wzrosty cen mieszkań wywindowały średnią stawkę ofertową w stolicy do poziomu (...)

 • Wycena bilansowa aktywów i pasywów najważniejsza

  (...) po raz pierwszy pojawiło się w styczniu 2013 r. w raporcie ESMA (European Securities and Markets Authority – instytucja nadzorcza, powstała na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (...)

 • P.W.T.U.H. Trans-Kop s.c. Wysoczański - Informacje o firmie, oferta usług oraz sprzedaż używanych maszyn budowlanych i części zamiennych, galeria sprzętu, kontakt. Poznań.

  Czytaj więcej: Roboty ziemne i rozbiórkowe


strony : [ 1 ] . 2
 
13
luty 2014

luty 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
24
25
26
27
28
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1752
CHF 3,4170
USD 3,0532
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.