eGospodarka.pl

 • Zmiany prawa dwa razy do roku. Rząd ułatwia życie przedsiębiorcom

  (...) normatywne regulujące działalności gospodarczej będą teraz wchodzić w życie dwa razy w roku, czyli albo od początku roku (1 stycznia) albo od połowy roku (czyli od 1 czerwca). Dwa terminy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-Z, poznaj opinie o NUTRICIA BoboVita zupka Delikatny rosołek z cielęciny z ryżem czy przeglądaj oferty pracy z miasta Lubliniec.


 • GUS: pensje rosną, zatrudnienie stoi

  (...) wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających więcej niż 9 osób, wyniosło w styczniu 2014 roku 3.805,28 zł. Oznacza to wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (...)

 • Zimowy sprzęt sportowy: preferencje konsumentów

  (...) temperatura na trwających właśnie XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, pogoda za naszymi oknami, jak i długoterminowe prognozy przeczą temu, że od oficjalnego końca zimy dzieli nas (...)

 • Branża turystyczna odporna na kryzys

  (...) Europejczyków spędziło swoje najważniejsze wakacje 2013 r. w innym kraju Unii, a więc o 5 punktów procentowych więcej, niż w roku 2012. Jednocześnie wczasami we własnym kraju zadowoliło (...)

 • Obciążenie hipoteczne: indeks IV kw. 2013

  (...) dochodu netto musi przeznaczyć na obsługę kredytu rodzina zarabiająca dwukrotność , przy założeniu nabywania nieruchomości o powierzchni 55 metrów kwadratowych. Tak duży spadek w ciągu (...)

 • Kasa fiskalna: paragon gdy otrzymanie i zwrot zaliczki

  (...) lub wykonaniem usługi otrzymano całość lub część zapłaty, w szczególności: przedpłatę, , zadatek, ratę, wkład budowlany lub mieszkaniowy przed ustanowieniem spółdzielczego prawa do (...)

 • Jak udokumentować 8% stawkę VAT na usługi budowlane?

  (...) o VAT mówi, że 8% stawkę podatku stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa (...)

 • Złośliwe oprogramowanie STI atakuje social media

  (...) sztuczek mających na celu zainfekowanie komputera . Ich działania obejmują m.in. rozsyłanie wiadomości na popularne tematy w celu zdobycia większej liczby wyświetleń, maskowanie źródeł, z (...)

 • Fotoradary bis: nadchodzi pomiar odcinkowy

  (...) pojazdu, a ich obszar działania jest praktycznie punktowy. Z jednej strony oznacza to, że na tradycyjnym fotoradarze "wpaść" może kierowca przekraczający prędkość w trakcie np. wyprzedzania (...)

 • Najbardziej dochodowe programy publicystyczne w TV 2013 r.

  (...) przychody reklamowe pod kątem najbardziej „dochodowych“ gwiazd dziennikarstwa i publicystyki w roku 2013. W zestawieniu na czołówkę najlepiej zarabiających dla swoich stacji (...)

 • Umowa o pracę i zlecenie: koszty uzyskania przychodu

  (...) celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów z tytułu stosunku służbowego, , spółdzielczego stosunku pracy oraz pracy nakładczej ukształtowane są (...)

 • Metoda wyłączenia z progresją bez zeznania podatkowego

  (...) Wnioskodawca jest zatrudniony jako operator morskiej aparatury sejsmicznej w spółce zajmującej się poszukiwaniem podmorskich złóż węglowodorów za pomocą specjalistycznych statków (...)

 • Branża RTV i AGD: dynamiczne wzrosty to już przeszłość?

  (...) sprzedaży dużego sprzętu AGD - Sądząc po obrotach dostawców sprzętu RTV i dużego AGD, to w IV kwartale wartość sprzedaży rosła pomimo upadłości jednego z największych oraz kilku (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania I 2014

  (...) ekonomistów styczniową GUS oszacował na 0,7% (r/r), podczas gdy spodziewano się odczytu na poziomie 0,9%. Wynik ten jest odczytem pozytywnym dla osób, które posiadają dziś kredyt lub myślą (...)

 • BOŚ pomoże zbudować energooszczędny dom

  (...) ciepłej wody potrafią mocno dać się we znaki. Według obliczeń ekspertów BOŚ czteroosobowa rodzina zamieszkująca w domu o powierzchni 140 m2, ogrzewająca go olejem opałowym wydaje na ten (...)

 • Szum wokół prawa jazdy

  (...) nie tylko ze względu na to, ze wydaje się ono być sprzeczne nie tylko z zasadą praw słusznie nabytych oraz zaufania obywateli do państwa – na które powoływali się także wnioskodawcy (...)

 • Ceny ziemi rolnej w 2013

  (...) był minimalnie wyższy niż w 2012 r., gdy wzrost średniej ceny za 1 ha gruntów rok do roku wyniósł 12%. Ceny gruntów sprzedawanych przez Agencję rosną nieustannie od 2004 r., czyli od (...)

 • Ranking lokat terminowych - luty 2014

  (...) lokat terminowych przyniósł kilka całkiem interesujących zmian. Bo jak inaczej można nazwać podwyższenie oprocentowania Lokaty Bezkarnej BGŻOptima czy lokat oferowanych przez FM Bank (FM (...)

 • EUR/USD - wciąż w strefie silnej bariery

  (...) nocy kurs euro wzrósł do 1.3723 USD. Potem doszło do spadków w rejon wsparcia na 1.37 USD, które było bronione przez cały dzień. Zamknięcie wypadło na poziomie 1.3704 USD. We wtorek w nocy (...)

 • ZUS i OFE nie wystarczą

  (...) Aprilis rząd przygotował dla nas świetny dowcip. Począwszy od 1 kwietnia, przez trzy miesiące, będzie można wybrać, czy chcemy mieć śmiesznie małą emeryturę z ZUS-u, czy może niewiele (...)

 • Jakie są najpopularniejsze smartfony?

  (...) naszym rynku, ich sprzedaż cyklicznie rośnie. Od 3% w 2008 roku do 40% w roku 2011. Jak wskazują prognozy, do 2015 roku smartfony stanowić będą aż 60% polskiego rynku. Wg raportu smartfonem (...)

 • BoJ osłabia japońskiego jena

  (...) inwestorom zdecydowanie więcej emocji. Bank Japonii co prawda nie zmienił poziomu stóp procentowych i wysokości programu skupu aktywów, ale zdecydował się przedłużyć i podwoić program (...)

 • Credit Agricole podwyższa oprocentowanie lokat

  (...) wciąż jest na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o . Socjologowie tłumaczą zachowawczą postawę Polaków wobec odkładania środków tym, że stosunkowo niedługo funkcjonują w warunkach (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia I 2014

  (...) nowych środków pozyskanych przez fundusze w styczniu to bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę okresową niepewność polskiego rynku kapitałowego powodowaną przez zmiany w (...)

 • Polska scena polityczna w mediach 2013

  (...) prasowych, pokazało, że w „mediach drukowanych” liczba materiałów dotyczących rośnie. Suma publikacji o w 2013 roku wyniosła niemal 135 tys. – w porównaniu do niecałych 122 tys. w (...)

 • Pneumat System - Produkcja siłowników pneumatycznych, wyposażanie w pneumatykę zakładów przemysłowych. Wrocław

  Czytaj więcej: Hydrauliczne i pneumatyczne


strony : [ 1 ] . 2
 
18
luty 2014

luty 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
24
25
26
27
28
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1584
CHF 3,4017
USD 3,0300
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.