eGospodarka.pl

 • TK: praca podczas zwolnienia lekarskiego pozbawia chorobowego

  (...) która na zwolnieniu lekarskim wykonywała pracę zarobkową. Kobiecie nakazał zwrot wypłaconego wraz z odsetkami, a Sąd Okręgowy oddalił jej odwołanie, bo uznał, że wykonywała ona pracę (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Odpowiedź na pozew w sprawie o ustalenie istnienia stosunku pracy, poznaj opinie o Kingway BASHAN 200 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Darłowo.


 • WIG20 traci 0,8 procent

  (...) zaczęły dzień od symbolicznych, sięgających kilka setnych procent spadków, jednak utrzymały się w okolicach poniedziałkowego zamknięcia jedynie przez kilkanaście minut. WIG20 już w (...)

 • Rośnie unijna gospodarka. Ale jeszcze jest niestabilna

  (...) PKB dla całej UE wyniósł zalewie 0,1 proc. W roku bieżącym ma wynieść 1, 5 proc., a w roku przyszłym 2 proc. Nieco gorsze są prognozy wzrostu PKB w strefie euro - wynoszą one odpowiednio (...)

 • Apple: niebezpieczna luka w iOS i OS X

  (...) przechwytywanie lub modyfikowanie wysyłanych danych, w tym numerów kont bankowych, zapisywanych haseł, adresów. Pozwala ona również na podszywanie się pod witryny, na których używa się (...)

 • Rząd chce obniżyć progi. Ale nie ostrożnościowe

  (...) obligacji zmniejszyło relację państwowego długu publicznego do PKB. Skarbowe papiery wartościowe zostały umorzone, w wyniku czego dług publiczny obniżył się o 130,2 mld zł, co przekłada (...)

 • SLD: pomóc ofiarom planu Balcerowicza

  (...) pakietu reform gospodarczo-ustrojowych, realizowanych od roku 1989. Nazwa wywodzi się od inicjatora tych reform, wicepremiera i ministra finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie , Leszka (...)

 • Odejście z pracy: jak nie spalić za sobą mostów?

  (...) Zła atmosfera i konflikty towarzyszące takim momentom, mogą zmniejszyć nasze szanse na dobrą pracę w przyszłości. Skąd taki wniosek? Ano stąd, że świat i rynek pracy są mniejsze niż (...)

 • Najczęściej cytowane media I 2014

  (...) mediów pierwsze miejsce zajęła Gazeta Wyborcza. Na drugiej pozycji znalazła się Rzeczpospolita, na trzeciej – Wprost. Gazeta Wyborcza największą ekspozycję w mediach zapewniła sobie (...)

 • Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCi Titanium to klasyka

  (...) Od 2007 roku przywykliśmy do tego klasycznego wyglądu. Auto nie może nas już niczym zaskoczyć. Klasyka ma swoje dobre i złe strony. Dobre, bo zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Złe, bo (...)

 • Hipoteczne tsunami: rok 2013 najgorszy od lat

  (...) roku banki udzieliły 176 tys. o łącznej wartości 36,5 mld zł. Była to wartość najniższa od roku 2005, mniejsza nawet od zanotowanej w roku 2009 czyli szczytowym okresie kryzysu, kiedy to (...)

 • NBP: finanse gospodarstw domowych w III kw. 2013

  (...) wzrosło względem analogicznego kwartału 2012 r. o 1,0%. Rośnie również stopień finansowania konsumpcji kredytem, co stanowi czynnik wspierający rozwój popytu konsumpcyjnego w przyszłości (...)

 • Lokaty negocjowane nie tylko dla krezusów

  (...) dodatkowe 0,1-0,2 pkt proc. do wyjściowego oprocentowania. Przy odpowiednich argumentach premia ta może być jeszcze wyższa, nawet do 0,5 pkt proc. Wiele zależy od kwoty depozytu, pochodzenia (...)

 • Inwestorzy na GPW w 2013 r.

  (...) podobnie jak w ostatnich trzech latach, za największą część obrotów na Głównym Rynku akcji odpowiadali . Ta grupa w całym 2013 r. wygenerowała 47% obrotów akcjami, przy czym w II (...)

 • ZTE Grand Memo II LTE

  (...) codziennym użytkowaniu. Nowy interfejs MiFavor 2.3 zapamiętuje nawyki właściciela i dostosowuje się do jego potrzeb za pomocą innowacyjnego systemu dzielonych ekranów. Dzięki MiFavor 2.3 (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe wg Expandera II 2014

  (...) krótkoterminowych lokat bez gwiazdek wynosiło choćby 3% poczekamy jeszcze długo. W przypadku depozytów 3-miesiecznych takie poziomy zobaczymy, być może, dopiero w drugiej połowie 2015 r (...)

 • Kaspersky Security for Mobile dla Windows Phone i Samsung SAFE

  (...) r. do sklepów trafi 1,9 biliona , co stanowi wzrost o 5% w porównaniu z 2013 r. Na popularności zyskają znacznie urządzenia ultramobilne, takie jak tablety – specjaliści z Gartnera szacują (...)

 • Aktywizacja bezrobotnych 50+ bezskuteczna

  (...) . roku życia nie otrzymują skutecznej pomocy w znalezieniu trwałego zatrudnienia. Dla większości z nich efekty programów aktywizacji zawodowej i łagodzenia skutków bezrobocia są (...)

 • Rozliczenie PIT 2013: zadysponowanie nadpłaty podatku

  (...) bowiem sprawdzi, czy nie zalegamy z płatnością podatków, a jeżeli tak będzie, nadpłatę tę zaliczy na poczet tych zaległości. Dopiero gdy te nie występują, możliwy jest . Powyższe (...)

 • Dziura budżetowa czarną dziurą?

  (...) być mniejszy niż 55 mld złotych pustki, z jaką państwowa kasa musi zmierzyć się już teraz. Jednak założona kwota 47,7 mld złotych to aż o 12,1 mld więcej niż pierwotny maksymalny limit (...)

 • Podatek od czynszu z najmu mieszkania u małżonków

  (...) umowy o podobnym charakterze stanowią odrębny od przychód opodatkowany według skali lub ryczałtem, jeżeli nie obejmują składników majątku związanych z działalnością gospodarczą. Od (...)

 • Najem samochodu: nieodliczony podatek VAT w kilometrówce

  (...) Spółka użytkuje na podstawie . Rozliczenie kosztów związanych z jego użytkowaniem odbywa się na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. Przy zakupie paliwa służącego do napędu samochodu (...)

 • Inwestycje w nieruchomości budują fortuny

  (...) lokują na osoby najzamożniejsze – wynika z raportu firmy Knight Frank (Wealthy Report 2013). Nieruchomości nie są jednak tylko sposobem na zainwestowanie zdobytego w inny sposób majątku, ale (...)

 • Ataki ddos: jak chronić firmę?

  (...) i niewymagających silnego sprzętu działań wywołujących odmowę usługi. Wraz z rozwojem technologii ewoluowały one do rangi jednego z największych zagrożeń w sieci. Jak wynika z najnowszych (...)

 • MdM - kiedy beneficjent musi zwrócić finansowanie?

  (...) Młodych” (MdM) obowiązuje od początku tego roku. Wprowadzająca go ustawa określa m.in. warunki, jakie spełnić muszą potencjalni beneficjenci programu, a także wskazuje w jakich przypadkach (...)

 • Możliwe spadki na europejskich rynkach akcji

  (...) proc., ale też w ciągu dnia znalazł się o 10 pkt (ponad 0,5 proc.) wyżej niż na zamknięciu – właśnie to osłabienie w drugiej części notowań może powodować utratę entuzjazmu wśród (...)

 • Franklin Templeton Investments - Polska strona międzynarodowej grupy Franklin Templeton zarządzającej funduszami inwestycyjnymi dostępnymi również w Polsce. Opis kilkudziesięciu funduszy. Lista polskich dystrybutorów.

  Czytaj więcej: Fundusze inwestycyjne


strony : [ 1 ] . 2
 
25
luty 2014

luty 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
24
25
26
27
28
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1595
CHF 3,4103
USD 3,0264
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.