eGospodarka.pl

 • Więcej używanych samochodów trafia do Polski

  (...) do Polski 68 tys. 884 , o 2,7 procent więcej (1 808 sztuk) niż rok wcześniej i o 1,2 procent (815 szt.) więcej w porównaniu z wrześniem 2014 roku (kiedy to sprowadzono 68.069 używanych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja VAT-24, poznaj opinie o Biogran ENRILO czy przeglądaj oferty pracy z miasta Knurów.


 • RPP: stopy procentowe bez zmian. Możliwa kolejna obniżka

  (...) Pieniężnej stopa referencyjna wynosi nadal 2,00 procent w skali rocznej, stopa lombardowa 3,00 proc w skali rocznej, stopa depozytowa 1,00 proc. w skali rocznej zaś stopa redyskonta weksli 2,25 (...)

 • Mercedes GLA 200 CDI 7G-DCT 4MATIC

  (...) budowania crossoverów. Pierwsza mówi o dodaniu do dostępnego nadwozia bardziej terenowego zawieszenia. Potem całość „uterenawia się” plastikowymi dodatkami i kilkoma chromami. Druga, to (...)

 • Stopy procentowe bez zmian. Kredyty tanie, ale nie tańsze

  (...) Polityki Pieniężnej nie obniżyła dziś stóp procentowych pozostawiając podstawową stopę na rekordowo niskim poziomie 2%. Nie powinno to jednak nadmiernie martwić kredytobiorców, którzy (...)

 • Aplikacja SafeKiddo na Windows Phone

  (...) języka, punktów pisanych drobnym maczkiem i stricte technicznego wyglądu, rodzic znajdzie w aplikacji prostą instrukcję obsługi, możliwość 30-dniowego bezpłatnego przetestowania aplikacji (...)

 • Banco Santander S.A. debiutuje na GPW

  (...) Spółka Banco Santander powstała w dniu 21 marca 1857 r. Grupa jest podmiotem działającym przede wszystkim w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, innych krajach europejskich, krajach Ameryki (...)

 • Nanotechnologia w Polsce w 2013 r.

  (...) przez Główny Urząd Statystyczny, nanotechnologia jest to rozpoznanie i kontrola materii i procesów w nanoskali, zwykle, ale nie wyłącznie, poniżej 100 nanometrów w jednym lub wielu wymiarach, (...)

 • Kasy mieszkaniowe: będzie come back?

  (...) mieszkania ze wsparciem kredytu w wysokości 95 proc. wartości nieruchomości. Od 1 stycznia 2015 r. każdy kredytobiorca musi posiadać 10 proc. . W ciągu kolejnych lat czekają nas jednak (...)

 • Koszty uzyskania przychodów w zeznaniu rocznym PIT 2014

  (...) iż przy ustalaniu wartości kosztów istotne jest to, jakiego źródła przychodów one dotyczą. W zależności bowiem od tego ustawodawca przewidział różny sposób określania ich wysokości (...)

 • Strata podatkowa: fiskus ma na kontrolę 5 a nie 10 lat

  (...) podatkowego po upływie terminu przedawnienia, zostało wydane przez NSA pod koniec września. Teraz jednak sąd opublikował pisemne uzasadnienie. Rzecz jest bardzo ważna dla przedsiębiorców, bo (...)

 • Spotkanie biznesowe: obiad w koszty uzyskania przychodu

  (...) organizuje spotkania biznesowe w celu pozyskania nowych klientów oraz współpracy z obecnymi. Spotkania mają charakter techniczno-handlowy. W ich trakcie jest przedstawiana oferta spółki (...)

 • Zakładanie spółki kapitałowej w kosztach podatkowych

  (...) pierwsze wydatki są ponoszone przez przyszłych wspólników (w tym czasie nie istnieje bowiem jeszcze sama spółka, choćby spółka w organizacji). Wydatki takie są przede wszystkim związane z (...)

 • Biotechnologia w Polsce w 2013 r.

  (...) Główny Urząd Statystyczny, biotechnologia to interdyscyplinarna dziedzina nauki i techniki. Przedmiotem jej zainteresowań jest zmiana materii żywej i nieożywionej, poprzez wykorzystanie (...)

 • Mikroporzedsiębiorcy coraz bardziej aktywni

  (...) bazy danych Regon było 2 961 733 zarejestrowanych działalności gospodarczych. Jednak to nie oznacza, że wszystkie z tych osób w tym okresie prowadziły swoje firmy. Prawo bowiem daje (...)

 • Upadłości firm XI 2014

  (...) o upadłości dotyczyły przedsiębiorstw, których zsumowany ostatni znany obrót sięgnął niemal 600 milionów złotych. Wstępne dane wskazują również, że w upadłych firmach zatrudnionych (...)

 • 5 rad ESET jak zabezpieczyć smartfon z Androidem

  (...) że posiadacze smartfonów powinni zachować daleko idącą ostrożność. Wprawdzie ofiarami cyberprzestępców nadal są przeważnie komputery (83 procent ataków), jednak liczba ataków (...)

 • Kredyt dla firm inny niż dla Kowalskiego

  (...) określić ich zdolność kredytową oraz stabilność finansową. Przychody firmy mogą natomiast znacznie różnić się w poszczególnych miesiącach - spadają, rosną lub pozostają stabilne (...)

 • Gdzie na jarmark świąteczny w ciepłym klimacie?

  (...) najstarszych i najbardziej uznanych jarmarków bożonarodzeniowych w Barcelonie jest Fira de Santa Llúcia. W dawnych czasach znajdował się tam rynek, na którym można było kupić m.in (...)

 • DAX - nadal w konsolidacji

  (...) z wielosesyjnego kanału wzrostowego może się nie udać, zwłaszcza jeśli korekta na giełdach za oceanem ulegnie przedłużeniu. W dalszej perspektywie oczekuję wzrostów. (wykres 1). Dziś w (...)

 • Centra handlowe: Polska w czołówce

  (...) ma szanse przyjąć się również na rodzimym gruncie. „W Polsce pierwsze symptomy tego rodzaju promocji zaczynamy dostrzegać w branży . Niektóre dostępne w Polsce sklepy internetowe (...)

 • Europejskie giełdy zyskują przed EBC

  (...) zapowiadali, że najpierw należy sprawdzić jaki wpływ wywarły dotychczasowe podjęte środki, a w ostatnim czasie było ich sporo: powtórne w tym roku obniżenie stóp, zbliżająca się druga (...)

 • Cyberprzestępczość gorsza niż cyberwojna

  (...) badanych, kolejne odpowiedzi otrzymały odpowiednio 28 i 17 procent głosów . 8 procent respondentów wskazało na brak wiedzy zarządów, niewielka, bo zaledwie 6-procentowa grupa na ataki (...)

 • Branża nieruchomości a reklama w Google

  (...) 10 słów kluczowych, charakterystycznych dla sektora obrotu nieruchomościami. Samej analizy dokonano w rozbiciu na duże ośrodki miejskie: Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław oraz Warszawę. Aby (...)

 • Zwolnienie grupowe

  (...) z większą liczbą pracowników przy założeniu, że zwolnienie odbywa się z przyczyn niedotyczących pracowników. Takie rozwiązanie możliwe jest tylko w przypadku pracodawców zatrudniających (...)

 • Związek zawodowy

  (...) najemnych na zasadach dobrowolnego udziału. Podstawowym zadaniem związku zawodowego jest obrona interesów pracowników (stała poprawa sytuacji ekonomicznej i społecznej), najczęściej poprzez (...)

 • Passadena Systems - W ofercie sprzedaż, serwis i naprawa urządzeń rentgenowskich.

  Czytaj więcej: Diagnostyka


strony : [ 1 ] . 2
 
3
grudzień 2014

grudzień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1574
CHF 3,4556
USD 3,3730
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.