eGospodarka.pl

 • Spada sprzedaż detaliczna. Za sprawą deflacji i obniżek cen paliw

  (...) rocznej wystąpił w działach "farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny" (o 10,0 proc.), "włókno, odzież, obuwie" (o 7,0 proc.), "pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o zabezpieczenie spadku, poznaj opinie o First fa-8114 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gryfice.


 • Najlepsze kredyty hipoteczne XII 2014

  (...) m.in. spadku ceny pieniądza i rekordowo niskich stóp procentowych, kończy się nieznacznym osłabieniem kondycji sektora. Świadczą o tym zarówno statystyki ZBP, prezentujące spadki sprzedaży (...)

 • Jakie prezenty świąteczne od szefa?

  (...) z danych zgromadzonych i przeanalizowanych przez HRK Payroll Consulting grudniowe pensje pracowników zatrudnionych w międzynarodowych korporacjach będą średnio o 5 procent wyższe od (...)

 • Jaki jest świąteczny nastrój Polaka?

  (...) Kowalski zwykł zwracać uwagę na to, co go otacza - aż 96 procent respondentów badania twierdzi, że lubi świąteczne iluminacje, którymi przyozdobione są ulice wielu polskich miast (...)

 • Wyjątkowo udany Nissan Qashqai dCi 130 4x4 Tekna

  (...) Qashqai w zasadzie nie posiadał wyglądu zewnętrznego, o tyle jego następca jest pod tym względem wyjątkowo udany. Auto wygląda tak, jakby styliści zmienili nagle filozofię tworzenia aut (...)

 • Rynek domen internetowych w 2014 r. w Polsce i na świecie

  (...) ciekawszych, a zarazem bardziej „tajemniczych” gałęzi e-biznesu. Miarą jego sukcesów są wysokie transakcje – sprzedaże adresów opiewające na zawrotne kwoty, często liczone w milionach (...)

 • Kazimierz Pazgan, polski król kurczaków

  (...) odpowiedział mi kiedyś Ryszard Florek, właściciel spółki Fakro (37. na liście najbogatszych Polaków wg „Forbesa”) na pytanie: jak na Sądecczyźnie doszło do eksplozji (...)

 • Firmowa wigilia w koszty uzyskania przychodu i bez podatku pracownika

  (...) pracownik otrzymuje od pracodawcy, stanowi przychód ze stosunku pracy, od którego powinien zapłacić . Pracownik uniknie zapłaty podatku tylko wtedy, gdy świąteczne firmowe upominki, paczki czy (...)

 • KPF: pośrednictwo kredytowe II kw. 2014

  (...) RYNKU 4.193 umowy kredytowe - to bilans działalności pośredników kredytowych skupionych w KPF za drugi kwartał bieżącego roku. Taki wynik oznacza niemal 8-procentowy wzrost w porównaniu do (...)

 • Odsetki od obligacji to kapitały pieniężne w podatku dochodowym

  (...) usługi finansowe. W jej ramach zamierza nabywać m.in. obligacje podmiotów zewnętrznych w sposób zorganizowany i z dużą częstotliwością. Środki pieniężne na powyższe będą pochodziły z (...)

 • EUR/USD - powrót na piątkowe dno, złoto w dół

  (...) - PKB s.a., fin. (k/k) III kw. (0,3%, prognoza 0,3%, poprzednio -0,1%), 10:00 (Polska) - Sprzedaż detaliczna (r/r), listopad (-0,2%, prognoza 2,1%, poprzednio 2,3%), Stopa bezrobocia listopad (...)

 • TOP 10 zmian w prawie w 2014 roku cz.III

  (...) 10 naszej kancelarii zajmuje ustawa z dnia 24 maja 2013 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 941, ze zm.), której część przepisów weszła w życie 1 lipca 2014 r. Podstawowym celem ww. przepisów, jak i (...)

 • Mieszkania od deweloperów coraz mniejsze

  (...) metraż spada od dwóch lat Po uwzględnieniu aktualnych ofert oraz wcześniejszych propozycji deweloperów można obliczyć średni metraż nowych mieszkań. Zmiany tego wskaźnika z ostatnich (...)

 • Bezrobocie powoli rośnie

  (...) bez pracy pozostawało 11,4 Polaków, miesiąc wcześniej, w październiku 2014 roku było to 11,3 proc., a rok wcześniej (w listopadzie 2013 r.) stopa bezrobocia wyniosła 13,2 proc. Najwyższa (...)

 • Święta bez myślenia o pracy? To możliwe

  (...) świątecznym to świadome korzystanie z czasu wolnego oraz nabranie dystansu do zadań i problemów zawodowych. Zamiast nerwowego sprawdzania skrzynki mailowej czy myślenia o czekających (...)

 • Zeznania roczne 2014: ulgi i odliczenia w pigułce

  (...) same stawki podatków co w latach wcześniejszych, z tą jednak różnicą, że odpowiednio wzrosły kwoty tego podatku ustalane w sposób ryczałtowy (a więc karta podatkowa, czy stawki ryczałtowe (...)

 • Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych XII 2014

  (...) „zindywidualizowanymi”. Cena, jaką trzeba zapłacić za polisę ubezpieczeniową nie jest uzależniona tylko od „szkodowości” jej posiadacza, ale także od wielu innych czynników, m.in (...)

 • Grudzień - czas na książki, płyty i muzykę

  (...) nam się z podarunkami gwiazdkowymi. To właśnie w grudniu większość z nas kupuje prezenty, którymi zamierza obdarować najbliższych. Bardzo często są to książki i płyty z muzyką lub z (...)

 • Wynagrodzenia w firmach o różnej wielkości zatrudnienia w 2013 roku

  (...) roku mediana wynagrodzeń całkowitych brutto osób pracujących w największych przedsiębiorstwach wyniosła 4 700 PLN. Co czwarty pracownik zatrudniony w tych firmach otrzymywał wynagrodzenie (...)

 • S&P 500 na historycznych szczytach

  (...) indeksie są o tyle ciekawe, iż jest to piąty w tym roku przypadek odrabiania strat spowodowanych wyprzedażą przekraczającą ponad 4 procent. W przeciwieństwie do analogicznych historii ze (...)

 • Po kredyt gotówkowy lepiej do jednego banku

  (...) ofertę rynkową, nie warto jednak odwiedzać w tym celu niezliczonej ilości placówek. Wystarczy bowiem kilka takich wizyt lub rozmów telefonicznych, aby możliwość otrzymania nowych kredytów (...)

 • S&P500 - w rejonie silnego oporu

  (...) dojść do wzrostu. Na wykresie kontraktów silny i ważny opór znajduje się w rejonie 2360-2370pkt. Próba jego przełamania może się nie powieść (wykres 1). Dziś w kalendarzu: 08:45 (...)

 • Suzuki Kizashi kończy swój żywot

  (...) odstawić nieszczęsne Suzuki na półkę, ale jednak w 2009 roku dla średniej klasy japońskiego sedana zaświeciło zielone światło. Klienci, zgodnie z prognozami dziennikarzy motoryzacyjnych (...)

 • Rynki finansowe w świątecznym marazmie

  (...) powinno być finalnie zrewidowane w górę do 4,3 proc. i pierwsze raz od 2003 r. będziemy mieć do czynienia z dwoma kwartałami z rzędu wzrostu powyżej 4 proc. Ostatni kwartał tego roku także (...)

 • Budowa domu bez pozwolenia?

  (...) chwili obecnej każdy, kto zamierza wybudować dom jednorodzinny, musi analogicznie jak inwestor planujący budowę apartamentowca, stadionu czy autostrady, . Po uchwaleniu zmian, inwestorzy (...)

 • K&K Consulting - Firma doradcza zajmująca się pozyskiwaniem dotacji unijnych - sporządzaniem wniosków, biznesplanów i pozostałej dokumentacji.

  Czytaj więcej: Fundusze unijne


strony : [ 1 ] . 2
 
23
grudzień 2014

grudzień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2743
CHF 3,5538
USD 3,4937
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.