eGospodarka.pl

 • Ubezpieczenie wypadkowe 2015: w dużych firmach ważna wypadkowość i branża

  (...) regulują dwa akty prawne. Pierwszy z nich to ustawa z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. 2002 Nr 199 poz. 1673) (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS X1, poznaj opinie o Turek Camembert z żurawinami czy przeglądaj oferty pracy z miasta Rogoźno.


 • Taryfikator mandatów 2015

  (...) 2014 roku, obowiązujący zawarty jest w obwieszczeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 października 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w (...)

 • 3 tygodnie na kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym

  (...) warto wnioskować przed Świętami Perspektywa spowodowała wzrost zainteresowania kredytami na 95% mieszkania. Większość banków akceptujących pięcioprocentowy wkład własny chce skorzystać (...)

 • Megapanel: serwisy tematyczne X 2014

  (...) kategorii „Biznes, prawo i finanse” na pierwszym miejscu, tak jak przed miesiącem, Grupa Wirtualna Polska z zasięgiem 22%, na drugim Grupa Onet-RASP (zasięg: 21,8%), z kolei Grupa Infor (...)

 • Meritum Bank z nową Lokatą Extra

  (...) Lokata Extra to produkt przeznaczony dla tych, którzy chcieliby zdeponować w Meritum Banku nowe środki, czyli nadwyżki nad wysokością salda, rachunków ROR i rachunków oszczędnościowych oraz (...)

 • TFI: wartość aktywów netto XI 2014

  (...) przyczyniło się do wzrostu aktywów były najchętniej wybierane przez inwestorów fundusze pieniężne i gotówkowe oraz dłużne - przyrost środków przekroczył w ich przypadku +0,8 mld zł (...)

 • Wymiar czasu pracy w 2015 r.

  (...) pracy w danym okresie rozliczeniowym wyznacza się mnożąc 40 godzin przez liczbę tygodni zawartych w okresie rozliczeniowym. Do otrzymanej liczby następnie dodaje się iloczyn 8 godzin i liczby (...)

 • Zarobki w Warszawie i na Mazowszu 2013

  (...) 2013 roku mediana wynagrodzenia całkowitego brutto w województwie mazowieckim wyniosła 5 400 PLN. Połowa uczestników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń pracujących na terenie Mazowsza (...)

 • Święta na kredyt? Zrób to z głową

  (...) cele konsumpcyjne. Przyjrzyjmy się pięciu grzechom głównym kredytobiorców, których lepiej nie popełnić zaciągając pożyczkę w okresie przedświątecznym. Grzech pierwszy – chciwość (...)

 • Składki na ubezpieczenie społeczne w zeznaniu rocznym PIT 2014

  (...) z którego mogą skorzystać podatnicy, a wymienione w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przepis podatkowy mówi mianowicie, że podstawę obliczenia podatku stanowi dochód po (...)

 • Komu się opłaca outsourcing usług księgowych?

  (...) i dużych przedsiębiorstwach, gdzie ze względu na lub wielkość obrotów konieczne jest prowadzenie . Tu pojawia się dylemat, czy zatrudnić do tego własnego pracownika, czy zlecić obsługę (...)

 • Twórca z umową o pracę: 50% koszty uzyskania przychodu możliwe

  (...) Wnioskodawca prowadzi w zakresie oprogramowania, które tworzą jego pracownicy. Wnioskodawca chciałby do wypłacanego im wynagrodzenia stosować 50% koszty uzyskania przychodu. Chodzi o osoby (...)

 • Pracownicy nie mają wpływu na świadczenia pozapłacowe

  (...) to za mało, aby pozyskać i zatrzymać w firmie najwartościowszych pracowników. Wymagania wobec pracodawców rosną z roku na rok. Potwierdzają to wyniki badań zrealizowanych przez Benefit (...)

 • Smartfon NavRoad NEXO iZi

  (...) seniorów, lecz również dla wszystkich tych, którzy cenią proste w obsłudze, funkcjonalne urządzenia. Menu telefonu zostało podzielone na cztery duże intuicyjne kafelki, dzięki którym (...)

 • Założenie firmy już w 7 dni

  (...) i REGON odbywa się automatycznie po dokonaniu wpisu podmiotu do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane z KRS bezpośrednio po ich nadaniu są przekazywane do Centralnego Rejestru Podmiotów Krajowej (...)

 • Prezenty świąteczne online bez niespodzianek: 6 porad

  (...) liczba Polaków korzystających z wzrosła o 12%. Trendy te nie są obce cyberprzestępcom, którzy również w tym roku spróbują zarobić podczas świątecznego szału zakupów. Jak ustrzec (...)

 • Jeździliśmy nowym Fordem Mondeo

  (...) na . Poprzednik został zaprezentowany w 2007 roku, i – pomimo liftingu sprzed czterech lat – trochę się już zestarzał. Długi czas oczekiwania wiązał się z przeniesieniem produkcji do (...)

 • Składka wypadkowa 2015: zasady bez zmian

  (...) - są to składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe. W przypadku tych ostatnich, czyli składek wypadkowych, mikroprzedsiębiorcy - w przeciwieństwie do dużych firm (...)

 • Perspektywy zatrudnienia I kw. 2015

  (...) agencję doradztwa personalnego ManpowerGroup kwartalnego raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia, pozostają umiarkowanie optymistyczni co do planów zwiększania zatrudnienia w (...)

 • Jest nadzieja dla Wall Street

  (...) dla chińskich inwestorów. Wczoraj indeks giełdy w Szanghaju zanurkował ponad 5%, co było największym procentowym spadkiem od 5 lat. Dzisiaj indeks Shanghai Composite urósł o 2,93%, a Hang (...)

 • Umowa deweloperska: na co zwracać uwagę?

  (...) umowy deweloperskiej u notariusza, sprzedający jest zobowiązany dostarczyć kupującemu prospekt informacyjny – tłumaczy Marzena Zbierska z portalu TargiMieszkaniowe.net. Zawiera on m.in. dane (...)

 • EUR/USD - przekroczenie krytycznego oporu 1.2375 USD

  (...) - PKB (r/r) III kw. (prognoza 3,0%, poprzednio 2,1%), 10:30 (Wlk. Brytania) - Bilans handlu zagranicznego (GBP) październik (prognoza -9,5 mld, poprzednio -9,821 mld), 13:00 (USA) - Wnioski o kredyt (...)

 • Po 19 grudnia nie ma szans na MdM

  (...) suma 1327 wniosków o dopłaty do kredyt mieszkaniowych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, jakie w zaakceptował Bank Gospodarstwa Krajowego. Listopadowy wynik jest o 4,3 proc. niższy od (...)

 • S&P500 - możliwy powrót na ostatnie szczyty

  (...) dzisiejszej sesji możliwe jest odreagowanie wczorajszych spadków. W dalszej wielosesyjnej perspektywie oczekuję wzrostu w okolice 2480pkt. (wykres 1). W trzeciej dekadzie grudnia możliwe jest (...)

 • Agent 007 w fikcyjnym samochodzie

  (...) swojej formie przypominający model Vantage z obecnej gamy producenta z Gay-don nie jest samochodem który trafi do masowej produkcji. Podczas prezentacji auta w Pinewood Studios z okazji zapowiedzi (...)

 • Budagras-bis - Wykonawstwo i montaż konstrukcji stalowych oraz budowa obiektów przemysłowych. Koszalin.

  Czytaj więcej: Przemysłowe


strony : [ 1 ] . 2
 
10
grudzień 2014

grudzień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1595
CHF 3,4605
USD 3,3572
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.