eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Karty płatnicze tańsze. Spadnie opłata interchange

  (...) uiszczana przez agenta rozliczeniowego na rzecz wydawcy karty (banku). Jest ona jednym z elementów opłaty akceptanta (punktu usługowo-handlowego), na którą składa się też opłata systemowa (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa o odpowiedzialności materialnej, poznaj opinie o Substral Mech i glony czy przeglądaj oferty pracy z miasta Skierniewice.


 • Kursy walut 01-05.12.14

  (...) Pierwszy tydzień miesiąca jak zwykle nie rozczarował w ilości wydarzeń makroekonomicznych. W USA napięcie budowało się przez odczyty ISM i raport ADP, jednak i tak wszyscy czekali na (...)

 • Rynek walutowy 01-05.12.14

  (...) z tym większą korektę, ruchy nawet w kierunku 1,26 i wyżej, ogólnie rzecz biorąc – nową siłę euro. My byliśmy bardziej sceptyczni i w zasadzie nadal jesteśmy. Draghi, owszem, nie (...)

 • Pekao przejmie SKOK Kopernik

  (...) przypadku braku możliwości na przejęcie przez inną kasę, KNF może podjąć decyzję o przejęciu SKOK przez bank krajowy albo zlikwidować kasę. 22 września 2014 r. KNF stwierdziła, że (...)

 • Karta kredytowa na święta? Korzystaj jak z pożyczki

  (...) z karty jak z pożyczki? Ile kosztuje korzystanie z takich funkcjonalności kart? Czym jest spłata ratalna w ramach karty kredytowej? Te i inne kwestie postaramy się przybliżyć w poniższym (...)

 • Obroty na rynkach GPW XI 2014 r.

  (...) łączna wartość obrotu zanotowanego w listopadzie br. na rynku . Taki rezultat oznacza spadek o 35,8% rok do roku 22,7% - o tyle r/r wzrosła w badanym okresie wartość obrotów na rynku TBSP w (...)

 • Obligacje skarbowe – oferta XII 2014

  (...) w momencie zakupu i wynosi: 0,4% - w pierwszych 3 miesiącach (od 1 do 3 miesiąca) 1,4% - w kolejnych 10 miesiącach (od 4 do 13 miesiąca) 14,14% - w 14 miesiącu. Po czternastu (...)

 • Nowe mieszkania: ceny raczej w górę niż w dół

  (...) ze sporą dozą optymizmu patrzą w przyszłość. Oprócz aktywności na rynku (dane GUS o rosnącej liczbie rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń) świadczą o tym zapowiedzi o podwyżkach cen. (...)

 • EUR/USD - silne odbicie

  (...) - Zamówienia w przemyśle s.a. (m/m), październik (2,5%, prognoza 0,5%, poprzednio 1,1%), 11:00 (Strefa Euro) - PKB s.a., rew. (k/k) III kw. (0,2%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,1%), 14:30 (USA) (...)

 • Przechowywanie haseł w menedżerach przestaje być bezpieczne

  (...) pozostawać w uśpieniu, nie dając żadnych oznak swojej obecności – dzięki temu większość użytkowników nie ma pojęcia, że ich komputer przechowuje niechcianego gościa. Kiedy w końcu (...)

 • Podatek od wartości dodanej w koszty uzyskania przychodu?

  (...) się spotkać m.in. w interpretacji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 11.02.2009 r. nr IPPB5/423-170/08-4/DG. Czytamy w niej, że: „(…) podstawowym warunkiem zaliczenia podatku (...)

 • Cesja wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu bez podatku PCC

  (...) wierzytelności może odbyć się na podstawie , zamiany, darowizny lub innej umowy zobowiązującej do przeniesienia wierzytelności. W konsekwencji umowa cesji może zostać uznana za czynność (...)

 • System podatkowy w Polsce: przeciętniak na 87 pozycji?

  (...) się roku 2013, a więc nie uwzględniają zmian wprowadzonych przez ustawodawcę w roku bieżącym. Nie wszystkie zaś można uznać za trafione. W dalszym ciągu polski system podatkowy nie należy (...)

 • Likwidacja działalności gospodarczej a złożenie w urzędzie VAT-Z

  (...) Wnioskodawca, będący czynnym podatnikiem VAT, zamierza , co jest równoznaczne także z zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych z nią związanych. Chce on jednak wynająć lokal (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany XI 2014 r.

  (...) r. weszła w życie ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – (Dz. U. z 2014 r., poz. 1296), na podstawie której m.in.: dopuszczono możliwość sporządzania ustnych uzasadnień (...)

 • Polacy coraz bogatsi. Więcej wydajemy na luksus

  (...) Polsce w 2014 roku osiągnęła poziom ok. 12,6 mld zł, o 15 proc. więcej niż rok temu. Duży wzrost to przede wszystkim wynik zwiększenia popytu na samochody luksusowe i premium (5,6 mld zł) (...)

 • EURPLN w trendzie spadkowym

  (...) poczekać na wynik grudniowej aukcji TLTRO zanim podejmie kolejne kroki mające na celu pobudzenie gospodarki i ustabilizowanie oczekiwań inflacyjnych w długim terminie. Istnieje bowiem ryzyko, że (...)

 • Zarobki w Polsce i na świecie 2013

  (...) Główny Urząd Statystyczny, w ninionym roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej sięgnęło 3650 zł, a więc było o 128 złotych wyższe niż w roku poprzednim (...)

 • Wartość firmy to również jej reputacja - czy firmy o nią dbają?

  (...) ma silne przekonanie o swojej dobrej . Jednak gdy pada pytanie o należytą ochronę renomy firmy lub reagowanie na zagrożenia związane z utratą dobrego imienia, wskaźniki mocno spadają. Tylko (...)

 • Rynki finansowe liczą na QE

  (...) Europejskiego Banku Centralnego nie wzniosło nic nowego. Inwestorzy znają już obecną retorykę szefa EBC, który kolejny raz zaznaczył, że najpierw należy poznać wpływ dotychczas podjętych (...)

 • Samochody segmentu C jako flota firmowa?

  (...) to auta średnich wymiarów przeznaczone zarówno do jazdy po mieście, jak i na dalekich trasach. Ze względu na swoje wymiary nie czynią parkowania w zatłoczonych centrach miast manewrem (...)

 • Wydatki świąteczne Polaków - jak się kształtują?

  (...) czas, w którym Polacy nie zamierzają z reguły „zaciskać pasa”. Dość często robią to kosztem ostatnich oszczędności, a nawet potrafią brać w tym celu pożyczki czy kredyty. Według (...)

 • Monitor PHILIPS BDM4065UC w standardzie 4K

  (...) użytku domowym – np. do grania czy oglądania filmów, jak i w pracy profesjonalisty. Szerokie kąty widzenia, wierne odzwzorowanie barw i widoczność najmniejszych detali zaspokoją potrzeby (...)

 • S&P500 - lokalna korekta

  (...) powrót do dolnego ograniczenia kanału trendowego. W dalszej wielosesyjnej perspektywie oczekuję wzrostu w okolice 2480pkt. (wykres 1). Dziś w kalendarzu: 08:00 (Niemcy) - Zamówienia w (...)

 • Przelewy Elixir w XI 2014 r.

  (...) Elixir przetworzonych zostało ponad 128 mln transakcji o łącznej wartości przekraczającej 323 mld zł. To mniej niż w , ale w porównaniu z listopadem ubiegłego roku, ich liczba wzrosła o 4,2 (...)

 • Beyster International Sp. z o.o., Świdnica - Producent podpałki do grilla, brykietów kominkowych, pochodni ogrodowych.

  Czytaj więcej: Dobra konsumpcyjne


strony : [ 1 ] . 2
 
5
grudzień 2014

grudzień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1585
CHF 3,4589
USD 3,3619
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.