eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Dotacje unijne 2015: "Cyfrowa Polska" prekursorem

  (...) Polska otrzyma 82,5 mld euro, w tym ok. 76,9 mld euro dostępnych w programach operacyjnych (w tym ponad 252 mln euro na wsparcie bezrobotnej i nie uczącej się młodzieży), ok. 700 mln euro w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o sprostowanie świadectwa pracy, poznaj opinie o Balsax Żyłka 60 sec czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pleszew.


 • Wall Street kontunuuje wzrosty

  (...) się sporymi zwyżkami większości indeksów, a poziom optymizmu systematycznie się zwiększał, osiągając momentami stan bliski euforii. To oczywiście efekt środowego wzrostu indeksów na Wall (...)

 • Lokum Deweloper S.A. debiutuje na Catalyst

  (...) Działalność Emitenta sięga 2004 roku – wówczas został zrealizowany pierwszy projekt budowlany w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez kontrolującego dzisiaj Spółkę pana (...)

 • Monitory AOC E2276VWM6 i AOC E2476VMW6

  (...) szkodliwego dla wzroku niebieskiego światła w ekranach stosowano specjalne oprogramowanie lub okulary i filtry. Jednak rozwiązania te obniżały wierność odwzorowania barw. Nowe Anti-Blue (...)

 • Produkcja w Polsce XI 2014

  (...) roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 20 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 13,0%, mebli – o 11,1%, maszyn i (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-XI 2014

  (...) r. wydano 144404 mieszkań, tj. o 14,3% więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. (kiedy notowano spadek o 17,6%). Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 139547 (...)

 • Obciążenie hipoteczne: indeks III kw. 2014

  (...) dużą część dochodu netto musi miesięcznie wydać rodzina zarabiająca dwukrotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce>, na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania o (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie XI 2014

  (...) służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze (...)

 • Działalność gospodarcza: czy rzeczywiście będzie łatwiej?

  (...) latach 2011–2013 wprowadzono w życie trzy inne ustawy również o charakterze deregulacyjnym, na podstawie których dokonano w sumie 284 zmian w 109 ustawach. Większa część zmian wprowadzonych (...)

 • 1 proc. podatku należnego dla OPP w zeznaniu rocznym 2014

  (...) zadysponowanie 1 proc. podatku należnego wykazanego w zeznaniu rocznym nie jest ulgą podatkową. Te bowiem pomniejszają należną fiskusowi daninę. 1 proc. dla OPP nie skutkuje zaś zmniejszeniem (...)

 • Opodatkowanie umów cywilnoprawnych podatkiem dochodowym

  (...) dochodowy wynosi 18% (art. 30 ust. 1 pkt 5a Ustawy o ), obliczany od kwoty osiągniętego przychodu. Przydatne narzędzia Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem jest możliwe, jeżeli kwota (...)

 • Wierzytelności nieściągalne: data kosztu uzyskania przychodu

  (...) Spółka posiada wierzytelności zaliczone wcześniej do przychodów, w stosunku do których podejmuje działania windykacyjne, jak też dochodzi ich na drodze sądowej. Część z nich tyczy się (...)

 • Zdolność kredytowa XII 2014

  (...) dobrych informacji na temat malejącego kosztu kredytu hipotecznego oraz rosnących możliwości zadłużania się w celu zakupu mieszkania. Grudniowe dane okazały się jednak pod tym względem (...)

 • EUR/USD - możliwy test grudniowego dna, słaby złoty

  (...) - Szczyt Unii Europejskiej, 07:45 (Szwajcaria) - Prognozy gospodarcze SECO IV kw., 10:00 (Niemcy) - Indeks instytutu Ifo, grudzień (105,5, prognoza 105,4, poprzednio 104,7), 10:30 (Wlk. Brytania) (...)

 • Jak Cloud Atlas zastąpił Red October

  (...) jednej z zeszłorocznych publikacji ekspertów z Kaspersky Lab. Wkrótce po niej cyberprzestępcy złożyli broń - działania zostały wstrzymane, a sieć serwerów kontroli zdemontowana. Operacja (...)

 • Towarzystwa ubezpieczeniowe składają broń. Ceny OC w górę?

  (...) niemal na pewno zdeterminuje , jest uruchomienie systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS), do czego prawdopodobnie dojdzie we wszystkich Towarzystwach. BLS zmieni dotychczasowe podejście (...)

 • Wybory samorządowe 2014: kto zrezygnował z Sejmu?

  (...) w . Mandaty otrzymało 12. Sześciu posłów zostało prezydentami: Robert Biedroń (TR) – Słupska, Łukasz Borowiak (PO) – Leszna, Jarosław Górczyński (PSL) – Ostrowca Świętokrzyskiego (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia XI 2014

  (...) uwagę zasługuje struktura klientów TFI. Jeśli przyjrzymy się jej dokładnie, to szybko okaże się, że doskonały, listopadowy wynik to przede wszystkim zasługa mniejszej liczby umorzeń (...)

 • Gdzie podążają badania, rozwój i innowacje?

  (...) przez Crido Taxand oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Merytoryczny patronat nad opracowaniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jakie są założenia „Strategii (...)

 • Polska branża motoryzacyjna = 8 proc. PKB

  (...) branży motoryzacyjnej Światowy przemysł motoryzacyjny stoi obecnie na ścieżce przemian. Odpowiedzialne za to są dwa czynniki. Pierwszy z nich to globalizacja zasięgu produkcji i sprzedaży (...)

 • Już apartament czy jeszcze mieszkanie?

  (...) banalne pytanie - czym różni się inwestycja z segmentu popularnego (ekonomicznego) od typowego apartamentowca wydaje oczywista: lokalizacją, standardem i przede wszystkim ceną. Wydawać by się (...)

 • Zasiłek wychowawczy 2015

  (...) burmistrzowie lub prezydenci miast, właściwi ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy. Wniosek o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, w tym dodatku do zasiłku rodzinnego dla osób na (...)

 • Na Wall Street powrót popytu

  (...) bardzo mocne odbicie. Stało się tak pomimo posiedzenia FOMC, które zostało odebrane jako jastrzębie, czego efekt widzimy na dolarze. Dla rynków kluczowy był jednak zwrot na rynku rubla, nawet (...)

 • Ranking kredytów i pożyczek gotówkowych XII 2014

  (...) gotówkowych przygotowaliśmy na podstawie danych otrzymanych z banków, które odpowiedziały na wysłane do nich ankiety. Poprosiliśmy bankowców o szczegóły warunków pożyczki w kwocie 15 (...)

 • S&P500 - silne odbicie, możliwy powrót na grudniowy szczyt?

  (...) oczekuję na dalsze odreagowanie ostatnich spadków. Silny i ważny opór na wykresie kontraktów znajduje się w rejonie 2360pkt. (wykres 1). Dziś w kalendarzu: Strefa Euro - Szczyt Unii (...)

 • Cezar24 - Sklep numizmatyczny oferuje monety polskie (kolekcjonerskie i obiegowe), monety świata oraz akcesoria numizmatyczne.

  Czytaj więcej: Antyki i kolekcje


strony : [ 1 ] . 2
 
18
grudzień 2014

grudzień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2365
CHF 3,5190
USD 3,4428
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.