eGospodarka.pl

 • Zrównoważona karta wyników

  (...) Kaplana i Davida P. Nortona. Karta wyników jest instrumentem zarządzania strategicznego, pozwalającym na umiejscowienie długookresowej strategii firmy w systemie zarządzania przedsiębiorstwem (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja VAT-24, poznaj opinie o Biogran ENRILO czy przeglądaj oferty pracy z miasta Knurów.


 • Zielone miejsca pracy

  (...) o zasady zrównoważonego rozwoju. Powstanie i rozrost takich miejsc pracy wiąże się ze wzrostem przekonania, że zmiany klimatyczne (efekt cieplarniany) wynikają z działalności człowieka. Do (...)

 • Zawód

  (...) pracy zespół czynności i zadań, służący zaspokajaniu potrzeb innych ludzi i będący źródłem dochodu jednostki. Wykonywanie każdego zawodu wymaga odpowiednich kwalifikacji – (...)

 • Euro i jen - nowe szczyty

  (...) sektora usługowego ze strefy euro, ale ponieważ już poniedziałkowe odczyty wskaźników dla przemysłu wyszły gorzej, lekkie rozczarowanie w dzisiejszych odczytach nie zrobi więcej złego dla (...)

 • Zasiłek chorobowy

  (...) – w trakcie trwania ubezpieczenia chorobowego – stała się niezdolna do wykonywania pracy z powodu choroby. Zasiłek przysługuje za każdy dzień niezdolności do pracy, a podstawę jego (...)

 • Zasada równej wartości płacy

  (...) samą pracę lub pracę o równej wartości (pod względem trudności, wymaganych kompetencji, doświadczenia, wysiłku i zakresu podejmowanych decyzji) przysługuje wynagrodzenie w takiej samej (...)

 • Surowce pomogą gospodarce?

  (...) surowców, choć niedawne minima nie zostały pogłębione. Krach na rynkach towarowych został powściągliwie skwitowany przez giełdy, co sugeruje, że zaczęły przeważać opinie, iż tańsze (...)

 • Zamrożenie płac

  (...) celu zahamowania inflacji, polegające na czasowym niedopuszczaniu do podniesienia wysokości pensji. Zamrożenie płac nie usuwa jednak przyczyn spadku wartości pieniądza, a jedynie jego objawy (...)

 • Ubezpieczenie all risks - plusy i minusy

  (...) określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Osoba wykupująca ofertę będzie mogła zatem liczyć na w przypadku, gdy zajdzie przynajmniej jedno zdarzenie z wymienionych w OWU (...)

 • Zakład pracy chronionej

  (...) pracodawcy, który: prowadzi działalność gospodarczą przez okres co najmniej 12 miesięcy, zatrudnia nie mniej niż 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, przez okres (...)

 • Zadaniowy czas pracy

  (...) są na podstawie wykonanych zadań, a ich godziny pracy nie muszą być rejestrowane. Takie rozwiązanie może być wprowadzone, gdy uzasadnia to: miejsce wykonywania pracy, jej rodzaj lub (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  (...) stosunku pracy. Wypowiedzenie może być złożone zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika – najlepiej w formie pisemnej (zgodnie z art. 61 Kodeksu cywilnego i uchwałą Sądu Najwyższego z 2 (...)

 • Wypalenie zawodowe

  (...) duchowego lub uczuciowego), przejawiający się spadkiem motywacji do pracy, zniechęceniem, apatią, wycofaniem, brakiem satysfakcji z wykonywanych zajęć. Wśród przyczyn prowadzących do (...)

 • Wynagrodzenie godziwe

  (...) jednym z podstawowych praw uregulowanych przez Kodeks pracy (art.13). Oznacza ono, że każdemu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie umożliwiające utrzymanie jemu i jego rodzinie na poziomie (...)

 • Zawarcie umowy przez telefon: jakie obowiązki przedsiębiorcy?

  (...) jako umowy zawierane na odległość i regulowana przepisami ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt (...)

 • Odpowiedzialność członków zarządu sp. z o.o. za zobowiązania spółki - art. 299 KSH

  (...) również wskazane przesłanki egzoneracyjne, które pozwalają członkom zarządu uwolnić się od odpowiedzialności. Do przesłanek tych należy: ogłoszenie upadłości lub wszczęcie (...)

 • Wypłata odszkodowania - niestety nie zawsze

  (...) może dwojaki charakter. Może być powiązane ze standardami wewnętrznymi lub stanowić założenie prawne. W jakich przypadkach ubezpieczyciel nie musi wypłacać odszkodowania? Porównanie (...)

 • Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym podpisana przez Prezydenta

  (...) Kodeks postępowania karnego. W dniu 3 listopada 2014 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 10 października 2014 r. o zmianie ustawy – oraz ustawy o zmianie ustawy – (...)

 • Passadena Systems - W ofercie sprzedaż, serwis i naprawa urządzeń rentgenowskich.

  Czytaj więcej: Diagnostyka


strony : 1 . [ 2 ]
 
3
grudzień 2014

grudzień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1574
CHF 3,4556
USD 3,3730
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.