eGospodarka.pl

 • Obnażamy absurdy raportu "Doing Business 2017"

  (...) oceniający przychylność procedur i regulacji prawnych dla przedsiębiorczości dał Polsce 24. miejsce wśród 190 gospodarek biorących udział w badaniu. Awans o jedno miejsce w porównaniu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Cesja nieruchomości, poznaj opinie o Sincler Accessories Szczotka lokówka średnica 23 mm wentylowana z włosiem czy przeglądaj oferty pracy z miasta marki.


 • Ceny transakcyjne nieruchomości X 2016

  (...) pkt wynosi wrześniowy odczyt Indeksu Cen Transakcyjnych, wskaźnika obrazującego zmiany cen mieszkań na najważniejszych rynkach w Polsce. Indeks jest obliczany od końca 2007 r., a jego obecny (...)

 • Kradzież dokumentów a wyłudzenia III kw. 2016

  (...) baza powiększała się średnio o 425 nowych dokumentów dziennie. Ten wynik pozwala sądzić, że w bieżącym roku padnie kolejny rekord liczby zastrzeganych dokumentów - taka dobra passa trwa (...)

 • Wynagrodzenie płatnika za terminowe płacenie podatków

  (...) – mówi, że płatnik lub inkasent, który terminowo wpłaca podatki ( w tym ), ma prawo do zryczałtowanego wynagrodzenia z tego tytułu. Wysokość tego wynagrodzenia zostało ustalona przez (...)

 • Rynek finansowy – jak inwestować w okresie niestabilności?

  (...) już okresy zarówno względnego spokoju, jak i dużej zmienności i niestabilności. Najlepszym tego przykładem jest ostatni globalny kryzys finansowy, który miał miejsce w latach 2007-2009. W (...)

 • Eksport, inwestycje, czemu jeszcze szkodzi Brexit?

  (...) scenariuszach możliwych wydarzeń na rynkach europejskich, to niepewność istotnie wzrosła po wyniku brytyjskiego referendum pod koniec czerwca tego roku. Jednocześnie pogorszeniu uległy (...)

 • Jak zamożność wpływa na inwestowanie pieniędzy?

  (...) w posiadaniu Kowalskiego, tym przywiązuje on większą wagę do parametrów finansowych depozytu lub konta oszczędnościowego - wynika z analizy BGŻOptima. I właściwie nie jest to nic (...)

 • Przetargi - raport III kw. 2016

  (...) wskazują, że w trzecim kwartale 2016 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pojawiło się 24 tys. 917 ogłoszeń o wszczęciu postępowania o udzielenie ZP, wobec 31 tys. 918 ogłoszeń (...)

 • Sprzedaż ziemi rolnej z lasem w podatku dochodowym

  (...) Wnioskodawca wraz z bratem odziedziczył po zmarłym 16 marca 2015 r. ojcu 1/2 nieruchomości stanowiącej o powierzchni ok. 8 ha oraz grunty leśne o powierzchni ok. 2,2 ha. Część zalesiona (...)

 • Jednolity podatek to zasłona dymna przed zmianami w VAT?

  (...) jest jak z Yeti - wszyscy o nim słyszeli, nikt go nie widział. Wszelkie informacje o nim opierają się na przekazach ustnych partii rządzącej, która - wydaje się - nie uzgodniła jeszcze (...)

 • Czy są chętni na ubezpieczenie nieruchomości?

  (...) Z danych udostępnionych przez KNF wynika, że w minionym roku liczba czynnych polis mieszkań i domków letniskowych po raz pierwszy w historii zdołała przewyższyć 10 mln, co oznacza (...)

 • Ewolucja złośliwego oprogramowania III kw. 2016

  (...) Kaspersky Lab przedstawił również najważniejsze, o zasięgu globalnym i regionalnym, a także tendencje w zakresie bezpieczeństwa. Omówienia doczekały się również główne wektory ataków (...)

 • Rynek reklamy online w Polsce I poł. 2016

  (...) internetowej potwierdza Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska: - Wydatki reklamowe dokonane w pierwszym półroczu bieżącego roku to dobitny dowód na to, że reklamodawcy zdążyli się już (...)

 • Pracodawcy mogą się bronić przed roszczeniami pracowników

  (...) tygodniu średnio o 4 godziny więcej niż pracownik na etacie. Co więcej, jak wynika z badania firmy Sage, aż 30% prowadzących własny biznes przyznaje, że pracuje jeszcze ciężej, bo ponad 50 (...)

 • Czy budownictwo ekologiczne obniża koszty utrzymania mieszkania?

  (...) Corp S.A. W projektowanych budynkach duży nacisk kładziemy na wysoką jakość okien, zarówno samego produktu, jak również montażu. Stosujemy wysokiej klasy okna z uwagi na to, że to jeden z (...)

 • Luka planistyczna a odszkodowanie za zmianę planu miejscowego

  (...) z perspektywy inwestora, jak i dla interesu gminy. Stanowi on akt prawa miejscowego, co oznacza, że zawiera przepisy powszechnie obowiązujące i może stanowić podstawę do wydawania (...)

 • Banki w Polsce: cyfryzacja albo śmierć?

  (...) Outlook. Winning in the Digital Arms Race” eksperci Deloitte przyjrzeli się ośmiu głównym rynkom w Europie Środkowej. Analizie poddano banki funkcjonujące w Polsce, Czechach, na Słowacji (...)

 • Inwestor powinien uwzględnić liczbę miejsc parkingowych

  (...) coraz częściej swoje największe problemy w trakcie procesu inwestycyjnego wiążą z zapewnieniem wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Co więcej, przewidywana w decyzjach o warunkach (...)

 • EUR/PLN na podwyższonych pułapach

  (...) Pytania dotyczą skali odbicia. Dane za lipiec były jednoznacznie pozytywne. Wraz z upływem czasu publikacje zaczęły jednak rozczarowywać, co jednoznacznie potwierdzają indeksy zaskoczenia (...)

 • EUR/USD - możliwe dalsze spadki, odbicie na ropie

  (...) - Inflacja konsumencka, 07:30 (Francja) - PKB s.a., wst. (k/k) III kw., 09:00 (Szwajcaria) - Indeks instytutu KOF, 11:00 (Strefa Euro) - Koniunktura gospodarcza, 14:00 (Niemcy) - Inflacja (...)

 • S&P500 - naruszone wsparcie na 2127 pkt.

  (...) giełdzie w USA powinno się przełożyć na spadki na naszym rynku. Wsparcie znajduje się w okolicy 1770 pkt. oraz 1750 pkt. W dalszej wielosesyjnej perspektywie możliwy jest kolejny ruch na (...)

 • Strategie na rynku forex

  (...) system gry i sposób indywidualnego podejścia do rynku walutowego. Określa ona między innymi momenty realizacji transakcji. W ramach strategii odpowiemy na pytania kiedy kupić walutę, a kiedy (...)

 • Najpopularniejsze aplikacje m-commerce

  (...) jak i płatności, zakupy oraz promocje na smartphone’y i tablety. W tych realiach widać coraz większe znaczenie, jakie odgrywają aplikacja Amazona oraz cała kategoria aplikacji do kuponów (...)

 • Portal Spraw Zagranicznych - Serwis informujący o wydarzeniach politycznych i gospodarczych z całego świata.

  Czytaj więcej: Aktualności


strony : [ 1 ]
 
28
październik 2016

październik 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3293
CHF 3,9927
USD 3,9696
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.