eGospodarka.pl

 • Jak wyeliminować umowy śmieciowe?

  (...) w życie: nowelizacja Prawa zamówień publicznych, zawierająca wymóg stosowania umowy o pracę jeśli charakter pracy tego wymaga czy obowiązkową waloryzację kontraktów związaną ze stawką (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Faktura metoda kasowa, poznaj opinie o Joanna Motylek 2w1 Szampon do włosów zniszczczonych czy przeglądaj oferty pracy z miasta łosice.


 • Przeprowadzka, czyli zło konieczne

  (...) 1,4% Polaków mieszkało w innym miejscu Informacje na temat mobilności Europejczyków, nie są łatwe do znalezienia. Takie dane przy okazji kolejnych spisów powszechnych zbiera Eurostat. W 2011 (...)

 • Praca za granicą. Ciągle rozważa ją wielu Polaków

  (...) wskazuje, że niemal co piąty Polak (19%) nie neguje możliwości emigracji zarobkowej. Zupełnie zdecydowanych na wyjazd jest 7,1% naszych rodaków, a więc aż 1,5 mln osób, co względem jesieni (...)

 • Rozliczasz VAT za granicą? - zapłacisz podatek dochodowy

  (...) świadczy m.in. na terenie kraju zarówno dla firm jak i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Usługi takie świadczy przy tym także dla klientów z Niemiec. Spółka (...)

 • Rozliczenie zaliczki przy sprzedaży na fakturę VAT marża

  (...) podatkowego określa art. 19a ustawy o VAT. Mówi on mianowicie, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi. Jeżeli jednak przed dokonaniem dostawy (...)

 • Rozliczenie odsetek od kredytu kupieckiego

  (...) niestety – częstym zjawiskiem wśród polskich firm. Jednym ze sposobów na walkę z tym zjawiskiem są wpisane do umów , ale niektóre przedsiębiorstwa decydują się na mniej drastyczne (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych IV 2016

  (...) sprzedaż obligacji DOS0418 (2-letnich), TOZ0419 (3-letnich), COI0420 (4-letnich) oraz EDO0426 (10-letnich). W tym czasie nabywcy indywidualni zakupili papiery o wartości nominalnej 335 mln zł. W (...)

 • Należności nieściągalne w kosztach firmy

  (...) jest? to po prostu cena towaru lub usługi albo inne zobowiązanie pieniężne, którego kontrahent nie uiścił, mimo że upłynął już termin płatności, a wierzyciel wielokrotnie go w tej (...)

 • TFI: wartość aktywów netto IV 2016

  (...) pomimo istotnych spadków na i wzrostu rentowności polskiego długu skarbowego. Rozpatrując dwa czynniki składające się na zmiany poziomu aktywów, Analizy Online szacują wynik zarządzania na (...)

 • E-Solution Software S.A. debiutuje na NewConnect

  (...) S.A. Emitent prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej od 2015 r., z kolei jej początki sięgają roku 2009. Emitent jest obecnie firmą prowadzącą działalność na oraz usług (...)

 • Nowy backdoor ukrywa się w pliku Microsoft Excel

  (...) programu typu dropper w formie pliku Microsoft Excel, zawierającego specjalne makra. Te makra zbierają bajt po bajcie samorozpakowujące się archiwum i uruchamiają je. Archiwum zawiera plik (...)

 • Bądźmy Legalni/Legalni z Prawem – co zrobić, gdy nam grożą?

  (...) mailami? Bądźmy Legalni/Legalni z Prawem wskazują adresatowi wiadomości, że jego strona www nie została zarejestrowana w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych (...)

 • Technologie w mediach: Facebook angażuje, a Samsung emocjonuje

  (...) social media najłatwiej trafić na wzmiankę o portalu Marka Zuckerberga ale to autorzy wpisów o koreańskim gigancie najczęściej wyrażają emocjonalny stosunek do tematu. Z reguły - w (...)

 • Wakacje 2016: biuro podróży czy własny rachunek?

  (...) kalkulacje wakacji na chorwackiej wyspie Korcula. Przygotowane samodzielnie okazują się od ok. 1000 zł do blisko 1400 zł droższe niż wyjazd z biurem podróży. Ale są przypadki, gdy (...)

 • Zdolność kredytowa V 2016

  (...) poziomie 5 tys. zł netto może pożyczyć 357 tys. zł (mediana) w formie 30-letniego kredytu – wynika z najnowszych danych zebranych przez Lion’s Bank. Możliwości pożyczkowe modelowej (...)

 • Polnord rozbudowuje Brzozowy Zakątek

  (...) na warszawski rynek 124 mieszkania o dwustronnej ekspozycji, od niewielkich 33-metrowych kawalerek z oddzielnymi kuchniami, po czteropokojowe lokale o powierzchni 109 mkw. Możliwość dowolnej (...)

 • Kredyty we frankach: banki nie stracą na odwalutowaniu

  (...) kosztem – w każdym kolejnym roku banki zarobią na odwalutowanych kredytach. Żadne koszty z tego tytułu nie wpłyną ani na polską gospodarkę, ani na budżet państwa, a tym bardziej na koszty (...)

 • Transport lotniczy górą, a morski tonie

  (...) bieżącym roku Euler Hermes spodziewa się 10-procentowego wzrostu zysków w transporcie lotniczym. Za tym wynikiem stać będzie przede wszystkim wzrost wolumenu towarów transportowanych drogą (...)

 • Po piwo idziemy do małego sklepu

  (...) modelem zakupowym Jana Kowalskiego są codzienne, niewielkie zakupy w pobliskim sklepie. Okazuje się, że placówki małoformatowe wciąż są zasadniczym kanałem dystrybucji wielu artykułów (...)

 • Rusza II etap West Station w Warszawie

  (...) projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment. W skład kompleksu wchodzą dwa, czternastokondygnacyjne biurowce. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytkowania już w następnym kwartale, a (...)

 • Sieci handlowe nie mają lekko

  (...) bardzo charakterystyczną branżą, która musi zmagać się nie tylko z codziennymi wyzwaniami rynku. Jest to sektor, na który konsument ma bezpośredni wpływ i to wprost na Kliencie opiera się (...)

 • Funt pod presją?

  (...) o Inflacji prezes Banku Anglii, Mark Carney zwrócił uwagę, że globalny wzrost gospodarczy pozostaje niemrawy, zmienność rynków finansowych jest podwyższona, ale gospodarka Wielkiej Brytanii (...)

 • EUR/USD - korekcyjne odbicie, silny wzrost na ropie

  (...) Euro) - Produkcja przemysłowa, 13:00 (Wlk. Brytania) - Kwartalny raport BoE nt. inflacji I kw., 13:00 (Wlk. Brytania) - Decyzja ws. stóp procentowych (prognoza 0,5%, poprzednio 0,5%), protokół z (...)

 • S&P500 - krótkoterminowe wsparcie na 2057 pkt.

  (...) Moody's zaktualizuje swój rating i perspektywę ratingu dla Polski. Najprawdopodobniej informacja ogłoszona zostanie po sesji giełdowej. Jest ryzyko, że rating ulegnie on obniżeniu. Indeks WIG20 (...)

 • Audi A4 Limousine 2.0 TFSI ultra S tronic

  (...) znanych przyczyn auta koncernu VW raczej ewoluują niż zmieniają się diametralnie. I zazwyczaj tak dzieje się w Audi. Ale nie tym razem. Owszem, B9 przypomina B8, ale zmian jest tyle, że auta (...)

 • Kar-System - Sprzedaż urządzeń czyszczących i akcesoriów. Jarocin.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
12
maj 2016

maj 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,4275
CHF 4,0008
USD 3,8811
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.