eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Koniunktura konsumencka XI 2016

  (...) syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej wzrósł o 1,3 p. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował na poziomie -2,4. Dla większości składowych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS ZE, poznaj opinie o Jabra JX10 Cara czy przeglądaj oferty pracy z miasta koluszki.


 • 235 nowych miejsc pracy w KSSE

  (...) swój to: Nifco Korea Poland w Żorach, MCS również w Żorach, konsorcjum CH Estate VII oraz YS Poland Autoparts w Zabrzu, Eaton Automotive Systems w Bielsku-Białej, Pureko w Myszkowie (...)

 • Modne buty, czyli gorący temat social media

  (...) badanym okresie, między 24 października a 14 listopada 2016, hasła dotyczące butów mogły zostać wyświetlone nawet 268 mln razy, co może świadczyć o tym, że ta część garderoby stanowi (...)

 • Najbogatsi Polacy 10 razy biedniejsi od innych

  (...) proc. średniej pensji w UE (32 proc. w porównaniu z Niemcami i 28 proc. w zestawieniu z Wielką Brytanią). Nie mniejsze rozwarstwienie występuje wśród finansowej elity Unii. Europejski Banki (...)

 • Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

  (...) dla nabywania niektórych uprawnień pracowniczych. Pracownik nabywa poszczególne uprawnienia przy uwzględnieniu ogólnego stażu pracy – do którego wlicza się zatrudnienie w oparciu o umowę o (...)

 • Czy Mieszkanie plus zagraża deweloperom?

  (...) S.A. W mojej ocenie zawsze będą klienci, dla których podstawowym kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupowych będzie cena. W związku z tym, tańsze mieszkania zlokalizowane nieco dalej od (...)

 • Czy spółki giełdowe mówią nam o wszystkim, o czym powinniśmy wiedzieć?

  (...) oparciu o informacje udostępniane na stronach korporacyjnych 235 spółek publicznych notowanych w WIG20, mWIG40 i sWIG80 dowodzi, że wywiązują się one z obowiązku przyjęcia znowelizowanych (...)

 • Konstytucja dla biznesu: wycofano zmiany w kosztach dla samochodów firmowych

  (...) pakietu zmian zaprezentowanych w ramach „Konstytucji dla biznesu” znalazł się m.in. projekt ustawy o uproszczeniach podatkowych dla przedsiębiorców. Jak się szybko okazało, projekt ten (...)

 • Ulga na krew w zeznaniu podatkowym PIT 2016

  (...) do 450 ml krwi, zaś przerwa pomiędzy pobraniami nie może być krótsza niż 8 tygodni. Kobieta w ciągu roku krew może oddać maksymalnie 4 razy, a mężczyzna 6 razy. W związku z tym w ciągu (...)

 • Podatek od nieruchomości w spółce cywilnej

  (...) , czy też sama spółka, rodzi istotne problemy interpretacyjne. Wytworzyły się w tym zakresie dwie przeciwne linie interpretacyjne. Dlatego też Minister Finansów zdecydował się na wydanie (...)

 • Koniunktura przemysłowa XI 2016

  (...) choć nieco bardziej ostrożne niż w październiku, oceny koniunktury wśród dyrektorów ze wszystkich badanych sekcji. Wyjątkami są przetwórstwo przemysłowe i budownictwo. Przetwórstwo (...)

 • 7 sposobów na bezpieczny Internet Rzeczy

  (...) narażeni są użytkownicy? Potencjalnych niebezpieczeństw jest niestety wiele. Od przejmowania kontroli nad urządzeniami, poprzez kradzież wrażliwych danych i ataki DDoS, po naruszenie (...)

 • Nie ma chętnych na ubezpieczenia direct?

  (...) za poprzedni rok dowodzą, że wydajemy na nie zaledwie 2 grosze z każdej złotówki przeznaczonej na polisę. Analitycy i ubezpieczyciele ciągle jednak z bacznością przyglądają się temu (...)

 • Yareal buduje nową siedzibę banku BGŻ BNP Paribas w Warszawie

  (...) powstaje w pobliżu obecnej. Wybór tej właśnie lokalizacji tłumaczy m.in. dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej. W sąsiedztwie znajduje się zarówno stacja metra, jak i liczne przystanki (...)

 • Black Friday i Cyber Monday wg prawa. 7 rad dla e-sklepów

  (...) poprzedniej cenie Zarówno , jak i Cyber Monday są doskonałą okazją, aby w atrakcyjny sposób zareklamować produkty sklepu. Istnieją jednak przepisy prawne wymagające rzetelnego i (...)

 • EUR/USD - wybicie w dół z konsolidacji, złoto poniżej 1200 USD

  (...) Święto Dziękczynienia, dzień wolny, 01:30 (Japonia) - Indeks PMI dla przemysłu, 08:00 (Niemcy) - PKB n.s.a., fin. (r/r) III kw. (1,5%, prognoza 1,5%, poprzednio 3,1%), 10:00 (Niemcy) - Indeks (...)

 • Dane osobowe pod parasolem RODO. Koniec masowego targetowania?

  (...) danych osobowych, których podstawową zasadą będzie Prywatność by design i by default. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale najmocniejsza interpretacja może spowodować, że reklamy będzie (...)

 • Dolar, czyli co nie chce spaść, musi rosnąć

  (...) nie zamierza tego kwestionować. Na liście powodów za aprecjacją dolara odznaczone są dobre bieżące dane makro, optymistyczne perspektywy na przyszłość, wysokie rentowności obligacji (...)

 • WIG20 - możliwe wzrosty, cel 1830 pkt.

  (...) w rejonie 1740 pkt. wygenerowany został sygnał do poważniejszego odbicia. Zasięg można szacować na rejon 1830 pkt. (wykres 1). Dziś w kalendarzu: USA - Święto Dziękczynienia, dzień (...)

 • Wolny zawód woli etat czy samozatrudnienie?

  (...) Eurostat, samozatrudnienie w Unii Europejskiej wybiera przeciętnie 13,5 proc. osób. Pomiędzy poszczególnymi krajami widoczne są jednak dość spore dysproporcje. Najczęściej na (...)

 • Mały biznes, duża efektywność

  (...) Canon, pracownik europejskiej firmy traci dziennie średnio 25-30 minut na poszukiwanie ważnych dokumentów firmowych. To dużo zważywszy na fakt, że standaryzacja procesów przetwarzania i (...)

 • Jakie atrakcje i niespodzianki na Catalyst?

  (...) aż trzynastu emitentów oferowało inwestorom swoje obligacje, których łączna wartość nominalna sięgała 732 mln zł, listopad na rynku pierwotnym wygląda znacznie skromniej. W zakończonych (...)

 • Praca tymczasowa: wyzwanie i szansa

  (...) środowiska pracy nie jest tym, o czym marzą specjaliści. Tymczasem dla coraz większej rzeszy z nich okazuje się ona wartością dodaną. Praca tymczasowa często bowiem wiąże się z (...)

 • Fashion TV - Telewizja światowej mody.

  Czytaj więcej: Stacje telewizyjne


strony : [ 1 ]
 
24
listopad 2016

listopad 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,4261
CHF 4,1236
USD 4,1880
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.