eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

 • WIG20 nurkował

  (...) Warszawie już na początku ustawione zostały przez publikację raportu finansowego PKN Orlen. Choć kłopoty z Możejkami i Unipetrolem znane były od dawna, to jednak gigantyczne odpisy z nimi (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z_OPP, poznaj opinie o Nokia 5030 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kostrzyn nad Odrą.


 • ASF postępuje. Zarażone świnie pod Białymstokiem

  (...) świń (ASF) wykryto w małym gospodarstwie rolnym (utrzymującym 5 świń) w miejscowości Zielona w gminie Gródek w powiecie białostockim. To istotna zmiana w tej choroby, bowiem wcześniej (...)

 • eGospodarka.pl patronem medialnym spotkania Mobility Reseller Days 2014

  (...) na potrzebę szerzenia oraz promowania polskiej jakości IT poza granicami kraju. Tegoroczne spotkanie branżowe ma na celu skupienie w Warszawie producentów, dystrybutorów oraz resellerów m.in (...)

 • Kradzież dokumentów a wyłudzenia II kw. 2014

  (...) znajduje się już 1,35 miliona dokumentów. Dzięki temu blokowane są np. próby bankowych. W II zablokowano 2 182 próby na łączną kwotę 108,5 mln zł. Mamy dobre i złe wiadomości (...)

 • Orlen czasowo zamknie rafinerię w Możejkach?

  (...) na Litwie w 2006 roku za łącznie 2,8 mld dolarów. Od 2006 roku w rafinerię ponad 900 mln USD, zarabiając w tym czasie na tym zakładzie niewiele ponad 600 milionów dolarów - strata wyniosła (...)

 • Używanie samochodu służbowego przez pracownika w podatku VAT

  (...) 2 ustawy o VAT mówiący, że za odpłatne uznaje się również: użycie towarów stanowiących część przedsiębiorstwa podatnika do celów innych niż działalność gospodarcza podatnika, w (...)

 • Transport międzynarodowy towarów jako import usług?

  (...) jest przewoźnik krajowy, to na nim ciążą obowiązki z rozliczeniem podatku należnego. On zatem musi m.in. określić prawidłowy moment powstania obowiązku podatkowego, podstawę opodatkowania, (...)

 • Odsetki od odszkodowania z podatkiem dochodowym?

  (...) Ojciec wnioskodawcy, wskutek potrącenia przez pijanego kierowcę, zginął w styczniu 2011 r. w . Wnioskodawca wystąpił od firmy ubezpieczeniowej o należne . Ta jednak nie poczuwała się do (...)

 • Ceny surowców pod wpływem dolara

  (...) roku do 20 czerwca o prawie 14 proc. Można było przypuszczać, że to sygnał ożywienia w . W pierwszych miesiącach roku przeważały nadzieje na taki scenariusz, a wkrótce zaczęły też (...)

 • Czy Sejm zaostrzy kary dla pijanych kierowców?

  (...) prawa, zaostrzającej kary dla pijanych kierowców będą pracować w pierwszym czytaniu. Według inicjatora zmian, czyli rządu, nowelizacja ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach (...)

 • "Druga szansa" dla firm

  (...) adresowane są do właścicieli małych i średnich firm, narażonych na trudności na poszczególnych etapach prowadzenia . W ramach programu, rząd zdefiniował cztery główne obszary działań (...)

 • Produkty ekologiczne pod lupą IH

  (...) Inspekcja Handlowa skontrolowała jakość i oznakowanie pochodzących z rolnictwa . Sprawdzono 980 partii, kwestionując 219 (22 proc.). Ich produkcja jest bardzo restrykcyjna: gospodarstwo rolne (...)

 • Klauzula integralności umowy

  (...) ostateczne „ucieleśnienie” w zredagowanym tekście pisemnej umowy. Ważne jest zatem aby ten tekst był przejrzysty i nie budził wątpliwości interpretacyjnych. Nie zawsze bowiem to co na (...)

 • Opłaty półkowe nielegalne

  (...) Zgodnie z polskim prawem pobieranie jest nielegalne, a stanowi o tym art. 15, ust.1 pkt 4 Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji z dnia 16.04.1993 r. Intencją ustawodawcy tworzącego ten (...)

 • Sprzedaż nowych samochodów I-VI 2014

  (...) osiągnięty przez polski rynek cieszy, ale wpływ na to miał przede wszystkim pierwszy kwartał. Podczas gdy pierwsze trzy miesiące rynek sprzedaży zamknął w okolicach „30%”, tak od (...)

 • Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE na Catalyst

  (...) zajmuje się produkcją materiałów ogniotrwałych zasadowych i glinokrzemianowych, które stanowią niezbędny element wyłożeń pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich (...)

 • EUR/USD - nowe kilkumiesięczne minimum

  (...) - Inflacja CPI (r/r), II kw. (3,0%, prognoza 3,1%, poprzednio 2,9%), 10:00 (Polska) - Sprzedaż detaliczna (r/r), czerwiec (prognoza 4,1%, poprzednio 3,8%), Stopa bezrobocia (prognoza 12,1% (...)

 • Globalny rynek fuzji i przejęć w I poł. 2014 r.

  (...) które gromadziły przez co najmniej ostatnich pięć lat, skupiając się jednocześnie na analizie potencjalnych ryzyk podatkowych, a także na nabywaniu praw własności intelektualnej, która (...)

 • Najlepsze kredyty hipoteczne VII 2014

  (...) którym wchodzą w życie ostatnie zapisy znowelizowanej Rekomendacji S, dotyczące kredytów walutowych. Od teraz, banki mogą udzielać kredytów hipotecznych w walucie obcej już tylko (...)

 • Karta graficzna GIGABYTE GV-NTITANBLKGHZ-6GD-B

  (...) procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX Titan Black, który dodatkowo został fabrycznie podkręcony do częstotliwości 1006 MHz (w trybie Boost 1111 MHz). Ponadto wyposażona jest w aż 6 GB (...)

 • Ranking kredytów samochodowych VII 2014

  (...) TotalMoney.pl analizujemy przypadek, w którym zakupem auta zainteresowany jest singiel. Jego dochody miesięczne, uzyskiwane z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony, to 2 767 zł netto. Nasz (...)

 • Bezrobocie w Polsce VI 2014

  (...) pracy w końcu czerwca 2014 r. wyniosła 1912,6 tys. osób (w tym 972,8 tys. kobiet) i była niższa niż przed miesiącem o 74,1 tys. osób. W ujęciu rocznym spadła o 196,6 tys. osób, tj. o 9,3% (...)

 • Kupno mieszkania bez błędów

  (...) się kupić nieco droższe mieszkanie. Ceny nieruchomości są zróżnicowane nie tylko między miastami, ale nawet w ich obrębie. Rozbieżności te zwykle są uzasadnione, np. położeniem, choć (...)

 • Sejm uchwalił medyczny "pakiet kolejkowy"

  (...) zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Celem tej nowelizacji jest zapewnienie pacjentom onkologicznym bardziej skutecznego leczenia oraz lepsze (...)

 • Słabe wyniki PKN Orlen, po sesji Facebook

  (...) do publikowanych wyników Facebooka, który po zakończeniu sesji w USA poinformuje ile zarobił w ostatnim kwartale. Konsensus rynkowy zakłada EPS na poziomie 0,33$, natomiast oczekiwany przychód (...)

 • Vela, Szczecin - Oferta transportu skierowana do przedsiębiorstw, agencji morskich i firm żeglugowych oraz instytucji publicznych.

  Czytaj więcej: Samochodowy


strony : [ 1 ] . 2
 
23
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1355
CHF 3,4034
USD 3,0707
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.