eGospodarka.pl

 • Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy jawne. Prezydent podpisał ustawę

  (...) egzaminu państwowego na prawo jazdy. Najistotniejsze zmiany które wprowadziła nowelizacja, to między innymi ujawnienie treści pytań w teoretycznych na prawo jazdy. Nowelizacja znosi ponadto (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o przywrócenie do pracy w związku z niezasadnym rozwiązaniem umowy o prace bez wypowiedzenia, poznaj opinie o Sharp LC-32DH77E czy przeglądaj oferty pracy z miasta Zakopane.


 • Zadłużeni trzydziestolatkowie: co drugi ma kredyt

  (...) kredyt lub inne zobowiązanie ma prawie sześć na dziesięć osób. Jest to wskaźnik o 10 pkt. proc. większy niż średnia dla całości populacji. ma z kolei niemal co drugi Polak z tej grupy (...)

 • Rosną płace i zatrudnienie

  (...) zatrudniających co najmniej 10 pracowników przybyło ok. 35 tys. miejsc pracy, z czego ponad 30 proc. tego przyrostu przypada właśnie na czerwiec. Pomimo wzrostu, poziom zatrudnienia w czerwcu (...)

 • Małe i średnie spółki w niełasce, WIG20 walczy

  (...) warszawskim parkiecie przyniosła kontynuację ruchu w górę indeksów blue chips. Było to możliwe dzięki silnemu odreagowaniu wtorkowych spadków w Paryżu i Frankfurcie oraz dobrym nastrojom po (...)

 • Europark naruszał prawa konsumentów

  (...) sieci płatnych niestrzeżonych parkingów w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Sopocie, Łodzi i Lublinie. Do UOKiK wpływały skargi konsumentów dotyczące m.in. wprowadzającego w błąd (...)

 • Zakup roweru na firmę w kosztach uzyskania przychodu?

  (...) to jest ważne? Nie każdy kto płaci może rozliczać koszty. Ten przywilej dotyczy tylko osób prowadzących działalność gospodarczą, które rozliczają się na zasadach ogólnych () lub (...)

 • Prowadzenie ksiąg rachunkowych: jak liczyć limit?

  (...) to limit przychodu, którego przekroczenie w danym roku podatkowym powoduje, że firma w roku następnym obligatoryjnie musi prowadzić . Limit ten należy przeliczyć po średnim kursie NBP z dnia (...)

 • Firma żony wspólnika spółki z o.o. to podmiot powiązany w CIT?

  (...) o mówi, że jeżeli: podatnik podatku dochodowego mający siedzibę (zarząd) lub miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwany dalej "podmiotem krajowym", bierze udział (...)

 • Aport udziałów do spółki z o.o. bez podatku dochodowego?

  (...) Wnioskodawca posiada udziały w (spółka 1), które zamierza zbyć do innej spółki z o.o. (spółka 2) w drodze aportu w zamian za jej udziały (obie spółki podlegają nieograniczonemu (...)

 • Kupno mieszkania: jak sprawdzić dewelopera?

  (...) nabywający mieszkania od podmiotów działających w są coraz lepiej chronieni. Wprowadzona przed dwoma laty ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (tzw (...)

 • Prokurent zamiast zarządu?

  (...) ma zarządu nie powinna mieć miejsca. Jeśli spółka sama nie zadba o to, aby ustanowić odpowiedni organ, KRS powinien zastosować środki motywujące (a więc kary grzywny), a gdy to nie jest (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja VI 2014

  (...) zbliżonym do maja (0,3 vs 0,2 proc. r/r), to realny zysk z zakończonych rocznych lokat jest istotnie niższy niż w poprzednich miesiącach. Dzieje się tak dlatego, że depozyty te były (...)

 • Sklepy online: strony www do zmiany

  (...) 13 czerwca 2014 r. do większości systemów prawnych Państw Członkowskich. UWAGA!!! Jeśli oferta Twojego sklepu skierowana jest do innych państw członkowskich nie wystarczy przetłumaczyć (...)

 • Nadchodzi czas USD

  (...) informując, że podwyżki stóp procentowych mogą rozpocząć się wcześniej, jeżeli poprawa na rynku pracy przyśpieszy. Osłabiła także indeksy giełdowe słowami, że wyceny małych oraz (...)

 • Polska Ekstraklasa 2014

  (...) każdej z 3 kategorii rankingu: finansowej, marketingowo - medialnej oraz efektywności sportowej. Drugi za każdym razem był Lech. Trzecie miejsce ogółem zajęła gdańska Lechia, mimo że w (...)

 • Jeśli mieszkanie w Warszawie, to na Mokotowie

  (...) Home Broker (próba 16 tys. osób) wynika, że dzielnicą, która w cieszy się największą popularnością jest Mokotów. Na pytanie o lokalizację poszukiwanego mieszkanie na Mokotów wskazuje (...)

 • Zarobki kierowników wg branż w 2013 r.

  (...) wszystkich branżach wyniosła w 2013 roku 6 200 PLN brutto miesięcznie. Poza najlepsze zarobki otrzymywali kierownicy w telekomunikacji i bankowości. Wśród najsłabiej opłacanych kierowników, (...)

 • WIG20 potwierdził siłę, 2400 punktów znów w grze

  (...) przed senacką komisją zbyt wiele nowego, jej wystąpienie odebrane zostało jako lekko jastrzębie. Zapowiedź przedstawienia pod koniec roku strategii zakończenia cyklu ultra luźnej polityki (...)

 • EUR/USD - w drodze na czerwcowy dołek

  (...) - PKB (k/k), II kw. (2,0%, prognoza 1,8%, poprzednio 1,4%), PKB (r/r), II kw. (7,5%, prognoza 7,4%, poprzednio 7,4%), Produkcja przemysłowa (r/r), czerwiec (9,2%, prognoza 9,0%, poprzednio 8,8%) (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania VI 2014

  (...) zera. Ceny w ciągu roku wzrosły przeciętnie zaledwie o 0,3%. Ekonomiści spodziewali się wzrostu o 0,2% (r/r). Co warto podkreślić już za miesiąc GUS może podać dane pokazujący ujemny (...)

 • Małe firmy a bezpieczeństwo IT

  (...) podsumowującym 2014 IT Security Risks (opracowanym przez Kaspersky Lab) wskazują na podstawowe wyzwanie dla bardzo małych firm. Niejednokrotnie kluczowe dla nich jest ugruntowanie swojej pozycji (...)

 • Kradzież karty płatniczej na wakacjach

  (...) już po jej utracie kończy się na równowartości 150 EUR. Powyżej tej kwoty szkodę pokrywa bank, ale tylko pod warunkiem, że nie doszło do zaniedbań ze strony właściciela plastiku (np (...)

 • Mieszkanie dla młodych do naprawy?

  (...) i bardziej dostępna Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wynika, że przepisy modyfikujące zasady działania MdM-u zostaną uchwalone w czwartym kwartale (...)

 • Inflacja VI 2014

  (...) czerwcu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,3%, wobec utrzymania się na niezmienionym poziomie przed miesiącem. Najbardziej potaniał cukier (o 3,7%), owoce (o 2,9%), tłuszcze zwierzęce (...)

 • Trojan bankowy Shylock zatrzymany

  (...) agencję National Crime Agency (NCA) i uczestniczyły w niej zarówno organy ścigania, jak i prywatne firmy. W akcji – poza Kaspersky Lab – brały udział następujące organizacje: Europol (...)

 • Akwarystyka - Sklepy internetowe z artykułami akwarystycznymi.

  Czytaj więcej: Akwarystyka


strony : [ 1 ] . 2
 
16
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1310
CHF 3,3986
USD 3,0503
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.