eGospodarka.pl

 • Podatek od nieodpłatnych świadczeń zgodny z Konstytucją. Z pewnymi warunkami

  (...) Konstytucją przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, na podstawie których mogą być opodatkowane tzw. świadczenia pozapłacowe. Kwestionowane przez Lewiatana przepisy były (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-CDN, poznaj opinie o Dobrosława Metka kremowa czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pułtusk.


 • Niskie bezrobocie w czerwcu

  (...) rejestrowanego wyniosła 12,5 procent, a pracy nie miało 1 mln 993 tys. osób. W pierwszej połowie tego roku liczba bezrobotnych systematycznie się zmniejszała z 2 mln 260,7 tys. w styczniu do 1 (...)

 • Prawo do wizerunku: fotografie a prawa osób fotografowanych

  (...) do wizerunku, bowiem w momencie sfotografowania danej osoby utrwalamy najczęściej właśnie jej wizerunek. Czy zawsze? Czym tak naprawdę jest wizerunek? Z prawnego punktu widzenia ustalenie (...)

 • Konto oszczędnościowe lepsze od lokaty? Tylko na starcie

  (...) możliwości wypłaty pieniędzy z rachunku bez utraty naliczonych odsetek oraz oprocentowanie zbliżone do najlepszych lokat, to konta oszczędnościowe wydają się być propozycją nawet lepszą (...)

 • Grupa Waryński: biurowiec EQlibrium z pozwoleniem na budowę

  (...) samodzielnie realizowany projekt deweloperski . Nowoczesny w standardzie technicznym klasy A składał się będzie z dwóch połączonych brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej, oferując (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce VII 2014

  (...) oferowanych do sprzedaży na pozostają niemal takie same. Z wyjątkiem Sopotu – miasta, w którym średnia jest bardzo wrażliwa na pojawienie się nawet tylko kilku nowych bardzo drogich albo (...)

 • Do kiedy oświadczenie o opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym

  (...) o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne mówi, że pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu na dany rok podatkowy (...)

 • Dieta za zagraniczną podróż służbową przedsiębiorcy w KPiR

  (...) do zaliczania w ciężar kosztów diet przedsiębiorców prowadzących firmy transportowe (jako że tutaj mamy najczęściej z nimi do czynienia). Czytamy w niej, że: „(…) Okoliczność, iż (...)

 • Deklaracje w podatku dochodowym tylko w formie elektronicznej od 2015 r.

  (...) procesów wymiany informacji pomiędzy administracją podatkową a płatnikami od osób fizycznych oraz podmiotami niepełniącymi funkcje płatnika, obowiązanymi do składania informacji o (...)

 • Darowizna pożyczki z odsetkami bez podatku dochodowego

  (...) Wnioskodawczyni zamierza zawrzeć ze swoim mężem (między małżonkami istnieje rozdzielność majątkowa) na mocy których pożyczy mu określone kwoty pieniędzy. Powstała z tego tytułu (...)

 • Wykorzystanie MdM VI 2014

  (...) mieszkania właśnie skończył pół roku. Choć wydawało się, że każdy miesiąc będzie przynosił poprawę statystyk sprzedaży , tak się jednak nie dzieje. Nie pomaga nawet fakt, że (...)

 • Ranking funduszy inwestycyjnych I-VI 2014

  (...) indeksów giełdowych rynków rozwiniętych i wschodzących może pochwalić się dodatnią stopą zwrotu. Pomimo rozpoczęcia przez FED wygaszania programu skupu aktywów oraz słabego I kwartału w (...)

 • Renta dożywotnia i odwrócony kredyt hipoteczny okiem KPF

  (...) w Polsce wokół zabezpieczenia emerytalnego debata zyskała w ostatnich tygodniach nowy kontekst. 6 czerwca br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy o , który następnie został (...)

 • Utytułowany Peugeot 308 1.6 e-HDi Allure

  (...) nic innego jak kopia Golfa. Ja widzę dużo więcej. Choć linia jest dość konserwatywna, to nietrudno znaleźć wiele detali, które zdradzają pochodzenie auta. Duża ilość chromu, świetnie (...)

 • Leasing w Polsce: jaką ma jakość?

  (...) w Polsce korzysta obecnie cztery na dziesięć przedsiębiorstw w sektorze MŚP (42%), przy czym odsetek ten jest zróżnicowany w zależności od wielkości firm - 40% firm małych (zatrudniających (...)

 • EUR/USD – korekcyjne odbicie

  (...) - Inflacja CPI (r/r), czerwiec (2,3%, prognoza 2,4%, poprzednio 2,5%), Inflacja PPI (-1,1%, prognoza -1,0%, poprzednio -1,4%), 13:00 (USA) - Wnioski o kredyt hipoteczny (poprzednio -0,2%), 14:15 (...)

 • Strefa euro wychodzi z dołka. Zagrożenie deflacją rośnie

  (...) w wiele przełomowych wydarzeń. W marcu nastąpiła eskalacja konfliktu na Ukrainie. W maju odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego, które wzmocniły pozycję eurosceptyków. Natomiast na (...)

 • Drukarki Brother HL-L8250CDN i HL-L8350CDW

  (...) kolorowych Model HL-L8250CDN oferuje drukowanie z prędkością do 28 stron na minutę, natomiast model HL-L8350CDW – do 30 stron. Oba w ciągu 60 sekund poradzą sobie także z drukiem 14 (...)

 • Polskie stadiony potrafią na siebie zarobić

  (...) piłce nożnej jednym z największych nakładów inwestycyjnych, jaki ponosi państwo – gospodarz turnieju, są stadiony. W Brazylii piłkarze grają na 12 arenach, przy czym wszystkie zostały (...)

 • Nie tylko zabytkowe samochody przynoszą zysk

  (...) ciekawym hobby, przynoszącym osobistą satysfakcję, ale może być także traktowane jako . Najwięcej pasjonatów i kolekcjonerów samochodów mieszka w następujących krajach: Stany Zjednoczone, (...)

 • Kupno domu: czego szukają Polacy?

  (...) o powierzchni przekraczającej 200 mkw. Wśród użytkowników serwisu Domiporta.pl stanowią one około 14 proc. Ponad połowa użytkowników przegląda za to ogłoszenia sprzedaży domów, których (...)

 • Giełdy europejskie: spokój po wczorajszej przecenie

  (...) o której wspominaliśmy, że korekta na dojrzałych rynkach będzie ciążyła także GPW. Dlatego po otwarciu za oceanem, polscy inwestorzy podobnie jak w USA zaczęli wyprzedawać akcje, wynikiem (...)

 • Ekonomiczna jazda w wakacje: o czym pamiętać?

  (...) sklepów i warsztatów samochodowych ProfiAuto wynika, że przed wakacyjnymi wojażami polscy kierowcy inwestują przede wszystkim w elementy układu klimatyzacji. Ich sprzedaż, w stosunku do (...)

 • Błędny przelew bankowy? Nie licz na pomoc banku

  (...) banku trafiły na inne konto niż to zamierzone, nie są wcale odosobnione. Czasem zdarzą się, że w pośpiechu płatnik pomyli kolejność cyfr w numerze konta, czasem automatycznie odeśle (...)

 • Złoty zyskuje w niesprzyjającym otoczeniu

  (...) siła amerykańskiego rynku akcji względem europejskiego, co oddaje stosunek wartości Stoxx 600 i S&P 500, a także historycznie istotna relacja regionalnych indeksów skupiających banki (...)

 • Wikimedia Polska - Polski partner Fundacji Wikimedia, promuje i wspiera Wikipedię, a także inne projekty międzynarodowej fundacji.

  Czytaj więcej: Otwarta treść


strony : [ 1 ] . 2
 
9
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1272
CHF 3,3949
USD 3,0322
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.