eGospodarka.pl

 • Giełdy europejskie bez optymizmu

  (...) spółek rozpoczął sięgającą niemal 0,3 proc zwyżką i to mimo sięgających niemal tyle samo spadków na głównych giełdach europejskich. Bykom jednak sił do utrzymania WIG20 starczyło na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-4/AKC-4zh, poznaj opinie o ZM Olewnik Ogonówka ze starej wędzarni czy przeglądaj oferty pracy z miasta Sulejówek.


 • Kolejne e-usługi dla kierowców. Punkty karne do sprawdzenia online

  (...) którym będzie można miedzy innymi sprawdzić liczbę posiadanych punktów karnych, zapłacić online mandat, sprawdzić szkołę jazdy, czy - w przypadku pracodawcy - zweryfikować uprawnienia (...)

 • NBP: poprawia się sytuacja firm, ale widzą one zagrożenia na Wschodzie

  (...) przedsiębiorstwa oceniły, że ich kondycja w II kwartale 2014 r. była lepsza niż w kwartał wcześniej. Swoją kondycję jako bardzo dobrą oceniło ponad 75 proc. firm, o 2 pkt proc. więcej (...)

 • Podatek VAT UE: Usługi na materiale powierzonym

  (...) rzeczowym w pierwszej kolejności uzależnione jest od tego, jaki status podatkowy ma nabywca. Jeżeli jest nim podatnik, miejsce to określa się na zasadach ogólnych wyrażonych w art. 28b , a (...)

 • Straty w towarach handlowych: zapisy w KPiR

  (...) wiele, np. kradzież, stwierdzenie innego niedoboru, zepsucie, zniszczenie, upływ terminu przydatności do zużycia. Część takich strat może być uznanych za podatkowe koszty uzyskania (...)

 • Przeliczanie walut przy WDT: ważny obowiązek podatkowy w VAT

  (...) Spółka dokonuje sprzedaży swoich wyrobów gotowych wraz z opakowaniami (zwanymi też towarami) zarówno w kraju jak i zagranicą. Sprzedaż opakowań odbywa się w walucie EUR. Towary (...)

 • Rynek nieruchomości po deregulacji

  (...) temat deregulacji, zrealizowanym przez Polską Federację Nieruchomości, wzięło udział 419 pośredników. Ankietowani są zdania, że następuje wzrost nieuczciwych praktyk – 55 proc (...)

 • Kwadratura koła kradzieży paliwa

  (...) Dużo się o tym mówi, pisze, a dzisiaj także pokazuje w telewizji, dzięki nagraniom z wszechobecnych kamer przemysłowych. Stara się przy tym pokazać przemyślność złodziei, podkręcić (...)

 • Językowa wykładnia prawa

  (...) prawa, jest to proces ustalania właściwego znaczenia przepisów prawnych. Wykładnią prawa nazywa się także wynik ww. procesu. Potrzeba dokonywania wykładni wynika ze specyfiki aktów prawnych (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-VI 2014

  (...) r. wydano pozwolenia na budowę 76480 mieszkań, tj. o 12,8% więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. (kiedy notowano spadek o 22,9%). Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę (...)

 • Jaki internet wybrać dla mikroprzedsiębiorstwa?

  (...) danych wciąż wzrasta, zmianom sprzyja rządowy plan rozbudowy infrastruktury − „Narodowy Plan Szerokopasmowy”. Sam dostęp szerokopasmowy oznacza połączenie za pomocą szybkiego łącza (...)

 • Warunki mieszkaniowe w Polsce nie są europejskie

  (...) średnio 17% obywateli Unii Europejskiej mieszka w . W Polsce odsetek ten jest niemal 3 razy wyższy (46,3%). Tak wysoki wynik jest konsekwencją wygórowanych – z rodzimego punktu widzenia – (...)

 • Już niedługo zakupy na Facebooku?

  (...) społecznościowego dokonywanie zakupów bez opuszczania go. Przy niektórych reklamach pojawi się specjalny przycisk "Buy". Klikając go, użytkownik zostanie przeniesiony do serwisu (...)

 • Przelewy bankowe bez tajemnic

  (...) numer konta na jaki wysyłane są pieniądze. Banki nie mają bowiem obowiązku potwierdzania zgodności opisu adresata z podanym numerem rachunku. Jeśli więc nazwa odbiorcy będzie prawidłowa, a (...)

 • Czy nadpłata kredytu hipotecznego się opłaca?

  (...) oszczędności Wcześniejsza spłata pożyczonego kapitału jest możliwa w całym okresie kredytowania. Posiadacz „hipoteki” powinien jednak wiedzieć, że efektywność nadpłaty zależy od (...)

 • Bezpieczna i zdrowa pozycja za kierownicą

  (...) pozycji w samochodzie należy rozpocząć od właściwego ustawienia fotela. W części aut możliwa jest regulacja jego wysokości. Warto z niej skorzystać ustawiając siedzisko tak, by widzieć (...)

 • EUR/USD - w rejonie czerwcowego dna

  (...) niewielkiego wzrostu do 1.3549 USD. Obecnie eurodolar jest notowany po 1.3529 USD. Dziś w kalendarzu: Japonia - Dzień Oceanu, 08:00 (Niemcy) - Inflacja PPI (m/m), czerwiec (0,0%, prognoza 0,0% (...)

 • Giełdy w Europie w rosyjskim rytmie

  (...) iż rakieta która strąciła malezyjskiego Boeinga, została dostarczona separatystom prosto z Rosji. Tak więc na pierwszy rzut oka scenariusz ostrzejszych sankcji jest niemal przesądzony (...)

 • Instytucje finansowe a straty związane z cyberprzestępczością

  (...) czynienia z płatnościami online, jest gotowych zaakceptować dodatkowe koszty wynikające z cyberataków. 28% przedstawicieli firm sektora finansowego oraz 32% pracowników sklepów internetowych (...)

 • Ostoja Wilanów - ruszył kolejny etap inwestycji

  (...) Rzeczypospolitej w warszawskim Wilanowie powstaje nowoczesny kompleks willi miejskich i wielorodzinnych, otoczony rozległymi terenami rekreacyjnymi (ok. 45% terenu osiedla) – . Finalnie znajdzie (...)

 • Pokolenie X aktywne kredytowo

  (...) że niemal połowa Polaków (48 proc.) jest aktywna kredytowo, w tym jedna czwarta posiada kredyt konsumpcyjny, a co dziesiąty mieszkaniowy. Pomiędzy poszczególnymi pokoleniami Polaków można (...)

 • Karta graficzna Strix GTX 750 Ti OC firmy Asus

  (...) wykorzystuje autorską technologię chłodzącą DirectCU II. Innowacyjna konstrukcja wykorzystuje miedziane, 6-milimetrowe przewody cieplne, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem (...)

 • Czego chcą polscy eksporterzy?

  (...) Index podkreślają, jak ważne są dla nich informacje na temat prawa i lokalnych zwyczajów obowiązujących na rynkach zagranicznych. 14,8 proc. badanych przedsiębiorców oczekuje od partnerów (...)

 • Ceny produktów rolnych VI 2014

  (...) w skupie, jak i na targowiskach. Wzrosły również ceny skupu drobiu, a na targowiskach ceny żywca wołowego. Spadły z kolei ceny targowiskowe prosiąt z przeznaczeniem do dalszego chowu. W (...)

 • Nawet z EKUZ koszty leczenia za granicą mogą zaskoczyć

  (...) w czerwcu br. dla Grupy Ubezpieczeniowej Europa, 79% Polaków wyjeżdżających za granicę słyszało o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Aż 69% turystów nigdy jednak nie (...)

 • Akwarystyka - Sklepy internetowe z artykułami akwarystycznymi.

  Czytaj więcej: Akwarystyka


strony : [ 1 ] . 2
 
21
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1521
CHF 3,4172
USD 3,0700
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.