eGospodarka.pl

 • Wyniki ubezpieczycieli I kw. 2014

  (...) r. zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w Polsce miało pięćdziesiąt osiem zakładów ubezpieczeń (przed rokiem pięćdziesiąt dziewięć); działalność w ubezpieczeniach (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument PL-CAN01, poznaj opinie o Revell Focke Wulf TL-Jäger "Flitzer" czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gliwice.


 • Inteligentne domy kwestią czasu?

  (...) się urządzeń domowych (RTV i AGD) mających stałą łączność z siecią. Badanie „Internet rzeczy: inteligentny dom” zostało przeprowadzone przez FORTINET w 11 państwach – jego celem (...)

 • EUR/USD – przekroczony opór na 1.3655 USD

  (...) - Indeks Tankan dla przemysłu, II kw. (12, prognoza 15, poprzednio 17), Indeks Tankan dla usług (19, prognoza 19, poprzednio 24), 03:35 (Japonia) - Indeks PMI dla przemysłu, fin., czerwiec (51,5 (...)

 • Dlaczego LinkedIn zarabia?

  (...) 1,7 mln użytkowników (1,2 mln aktywnych, z czego 30 proc. to kadra menedżerska). Na świecie jest to drugi (zaraz po Facebooku) najszybciej rozwijający się serwis w grupie 18+ (badania PEW (...)

 • Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju z fakturą i paragonem?

  (...) kraju (art. 2 pkt 23 ustawy o VAT) rozumie się dostawę towarów wysyłanych lub transportowanych przez podatnika podatku od towarów i usług lub na jego rzecz z terytorium kraju na terytorium (...)

 • Megapanel IV 2014

  (...) www i aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów, w dalszym ciągu na pierwszym miejscu Grupa Google z zasięgiem 92,1%. Drugą pozycję obronił facebook. com, natomiast youtube.com (3) (...)

 • Działalność rolnicza w podatku VAT

  (...) ustawy o VAT ustawodawca wskazał, że jest rolnik dokonujący dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej lub świadczący usługi rolnicze, który korzysta ze (...)

 • Aport przedsiębiorstwa do spółki jawnej bez podatku dochodowego

  (...) Wnioskodawca prowadzi w zakresie wynajmu lokali mieszczących się w budynku stanowiącym współwłasność jego oraz jego matki. Zamierza wnieść swoje przedsiębiorstwo (w rozumieniu ) do (...)

 • Przetargi - raport V 2014

  (...) wejście w życie nowelizacji PZP, podwyższającej próg wartości zamówienia, od którego występuje obowiązek stosowania PZP oraz upraszczającej procedurę zamówień z zakresu prac badawczych, (...)

 • Oczekiwane zwyżki na giełdach europejskich mimo Ukrainy

  (...) miało miejsce – to przebiegało bardzo subtelnie. Większość indeksów w Europie zanotowała kosmetyczne zmiany, w dodatku częściej na minus (choć DAX zyskał 0,2 proc., a WIG20 0,4 proc) (...)

 • Od 1 lipca 2014 r. nowa opłata interchange

  (...) że obniżona prawie dwuipółkrotnie stawka opłaty spowoduje znaczący spadek całkowitej prowizji przekazywanej przez detalistów obsługującym ich agentom rozliczeniowym i będzie stanowić (...)

 • Auto elektryczne w firmie - przyszłość czy fanaberia?

  (...) różnych technologii napędzania aut, te z silnikami elektrycznymi, choć coraz bardziej praktyczne i niczym nieustępujące klasycznym konstrukcjom komfortem czy funkcjonalnością, wprowadzane są (...)

 • iKonto w BNP Paribas

  (...) strony internetowej www.ikonto.pl, wykonując zaledwie trzy proste kroki. Klient po wypełnieniu elektronicznego formularza z danymi osobowymi, wykonuje przelew w wysokości 1 PLN na podany numer (...)

 • Towarowa Giełda Energii w V 2014 roku

  (...) (RDNiB) dla energii elektrycznej W br. na Rynku Dnia Następnego i Bieżacego (RDNiB) wolumen obrotu wyniósł 1 892 247 MWh, co oznacza wzrost o 22,72 proc. r/r (1 541 974 MWh w maju 2013 r.). Na (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany VI 2014

  (...) ŚRODKÓW PUBLICZNYCH 15 czerwca 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 21 marca 2014 r. o zmianie finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 619), (...)

 • Ubezpieczenie mieszkania w kilku krokach

  (...) w wyniku zamarznięcia instalacji wodnej. Silny wiatr może zniszczyć rynnę lub dach. Są to zniszczenia uciążliwe, ale można je łatwo usunąć i to stosunkowo niewielkim kosztem. Trudniejsza (...)

 • EUR/PLN nieco poniżej 4,16

  (...) do poziomu 1,37, jednak od rana nieco zniżkuje. EUR/PLN znajduje się nieco poniżej 4,16, a USD/PLN zwyżkuje w kierunku 3,04. Dziś pierwszy dzień miesiąca, więc warto zwrócić uwagę na (...)

 • Polska branża transportowa musi konkurować z krajami nadbałtyckimi

  (...) mld zł dochodów, które generują usługi polskich firm z sektora transportu międzynarodowego. Oprócz Estonii i Łotwy, które należą do strefy euro odpowiednio od 2011 i 2014 r., w kolejce do (...)

 • Windykacja B2B coraz popularniejsza

  (...) Wschodniej, gdzie jedynie 27 proc. przedsiębiorstw ma w zwyczaju korzystać z firm zewnętrznych. Wynik ten jest wyższy niż rok wcześniej (23 proc.), aczkolwiek pozostaje on niższy niż średnia (...)

 • Kredyt mieszkaniowy: jak obniżyć ratę?

  (...) będzie rozłożona na więcej rat, tym pojedyncza kwota spłaty będzie niższa – to oczywiste. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że każde wydłużenie spłaty oznacza większą kwotę, którą (...)

 • Gieldy azjatyckie na sześcioletnich szczytach

  (...) parkiet w Tokio, który podczas dzisiejszej sesji zyskiwał ponad 1%. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na odczyty indeksów Tankan dla przemysłu i usług, mimo iż ten pierwszy był nieco gorszy od (...)

 • Bezpieczeństwo w sieci: 6 najczęstszych błędów

  (...) haseł Świadomość przestępców, że użytkownicy korzystają ze słabych haseł, to najczęstsza przyczyna tzw. ataków słownikowych na nasze komputery i konta online. Zasada ich działania (...)

 • Związki zawodowe w bankach nie są stanie bronić praw pracowników?

  (...) Chociaż związki są słabsze niż kiedykolwiek, UNI Global Finance (do której należy finansowa sekcja NSZZ „Solidarność”) ruszył właśnie z projektem badawczym, który poprzez analizę (...)

 • Ranking kredytów hipotecznych MdM - czerwiec 2014

  (...) Oblicz ratę w 3 minuty i wybierz najtańszy. Eksperci TotalMoney.pl po raz drugi przyjrzeli się ofertom banków oferujących kredyty hipoteczne w ramach rządowego programu Mieszkanie dla (...)

 • Zawieszenie działalności: jakie są obowiązki przedsiębiorcy?

  (...) – to termin o jakim najczęściej mowa w kontekście sezonowego prowadzenia firmy, np. w trakcie wakacji. Ale nie tylko. Na taki ruch może bowiem zdecydować się właściwie każdy (...)

 • Kodal - hydraulika siłowa - Pompy łopatkowe, wielotłokowe: kompaktowe zespoły pompowe, urządzenia pomiarowe, agregaty filtrujące, sygnalizatory zanieczyszczeń.

  Czytaj więcej: Hydrauliczne i pneumatyczne


strony : [ 1 ] . 2
 
1
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1550
CHF 3,4219
USD 3,0355
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.