eGospodarka.pl

 • Powstanie polska NASA?

  (...) oraz przemysłowe w dziedzinach i pokrewnych. Przykładowo, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk zatrudnia około 200 osób. Brak jest jednak jednej instytucji koordynującej (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o rentę socjalną , poznaj opinie o Fanex Ketchup Czerwony Smok czy przeglądaj oferty pracy z miasta Bytów.


 • Polacy chętnie zmieniają pracę

  (...) Badawczego Randstad, w pierwszym półroczu 2014 roku pracodawcę zmienił co piąty badany. Pracę najczęściej zmieniają młodzi pracownicy, 60 procent osób decydujących się na innego (...)

 • KNF: ostrożnie z podawaniem loginów i haseł do e-konta

  (...) do kont w innych bankach na dwa sposoby. W pierwszym z opisywanych przez KNF sposobów dane niezbędne do zalogowania się na konto internetowe podawane są przez klienta bankowi bezpośrednio, np (...)

 • Na GPW zapanował marazm

  (...) kontynuacji rozpoczętej pod koniec ubiegłego tygodnia zwyżki. Była jednak wyjątkowo nudna. Indeks szerokiego rynku oraz WIG20 i WIG30 zaczęły ją od wzrostu po 0,4 proc. Po sześciu godzinach (...)

 • Korporacje a bezpieczeństwo danych w chmurze

  (...) technologii opartych na chmurze do celów innych niż te, do których zostały stworzone. Właściciele komputerów bez trudu znajdą instrukcje, jak skutecznie wykorzystywać takie serwisy do (...)

 • Ryczałt dla pracownika na jazdy lokalne z podatkiem dochodowym

  (...) Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów (...)

 • Faktura marża na sprzedaż towarów używanych otrzymanych w aporcie

  (...) 120 ustawy o podatku od towarów i usług, którego ust. 4 mówi, że w przypadku podatnika dokonującego dostawy , dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich lub antyków nabytych uprzednio przez (...)

 • Faktury w podatku VAT 2014: data sprzedaży wciąż aktualna

  (...) Wnioskodawca, prowadzący działalność gospodarczą jako i czynny podatnik VAT, dokonuje sprzedaży towarów na rzecz innych podatników. Obecnie (od 01 stycznia 2014 r.) zasady wystawiania (...)

 • Globalne fundusze przychodowe sposobem na zysk

  (...) aktywów (multi-asset income funds) umożliwiają inwestorom ekspozycję na zdywersyfikowane pod względem geograficznym aktywa generujące przychód. Innymi słowy, ich celem nie jest wyłącznie (...)

 • Polska branża rolna przed szansą?

  (...) wydaje się, że podpisanie części handlowej umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską oraz jednostronne preferencje handlowe dla Ukrainy mogą umacniać tendencje zmian, to związek naszego (...)

 • Niemcy - mistrzowie futbolu i nie tylko

  (...) gorąca futbolowa atmosfera, wewnętrznie, w ramach naszego warszawskiego zespołu typowaliśmy wyniki meczów. Na fali piłkarskich uniesień - łącząc pasje piłkarskie i zawodowe (...)

 • E-kantory: na co zwrócić uwagę?

  (...) UNIWERSALNE Po pierwsze: Potrzeby. Określ, co jest dla Ciebie najważniejsze. Przede wszystkim, zastanów się jakie Cię interesują i czy ta lista będzie stała, czy może się (...)

 • EUR/USD - wspólna waluta blisko szczytu

  (...) - Produkcja przemysłowa s.a., fin. (m/m), maj (0,7%, prognoza 0,5%, poprzednio -2,8%), 11:00 (Strefa Euro) - Produkcja przemysłowa s.a. (m/m), maj (prognoza -1,2%, poprzednio 0,8%), 14:00 (Polska) (...)

 • ESET: zagrożenia internetowe VI 2014

  (...) rankingu: 1 Odsetek wykrytych infekcji: 2.59% Robak internetowy, który rozprzestrzenia się za pośrednictwem nośników danych, np. dysków USB. Po zainfekowaniu komputera łączy się z (...)

 • Ocena ryzyka krajów wg Euler Hermes

  (...) jest niewielka poprawa światowego wzrostu PKB (+2,8%), jednak trzeci rok z rzędu tempo poprawy sytuacji będzie słabsze niż 3% - mówi Ludovic Subran, główny ekonomista Euler Hermes. - W (...)

 • Łatwiej o kredyt hipoteczny przy niewysokich dochodach

  (...) to jeden z ważniejszych elementów oferty, którym banki bardzo mocno się od siebie różnią. Zdarza się, że właśnie wysokość dochodów decyduje czy ktokolwiek w banku będzie chciał w (...)

 • Phishing: trendy maj 2014

  (...) 2014, RSA zidentyfikowało 38992 ataki typu phishing, co oznacza spadek o 26% w porównaniu z . 30% ataków było ukierunkowanych na marki amerykańskie, 10% - na marki brytyjskie. 42% wszystkich (...)

 • Rynki czekają co powie Draghi

  (...) znacznej mierze z tego, że spółka matka Espirito Santo International nie jest nigdzie notowana (spółki córki są notowane na Euronexie), co sprawia iż jest ona mało przejrzysta i inwestorzy (...)

 • Produkcja przemysłowa w strefie euro spowalnia

  (...) zbyt wiele istotnych odczytów. Jedyną wartą uwagi figurą makroekonomiczną będzie majowa produkcja przemysłowa ze strefy euro. Konsensus zakłada spadek o 1,2 proc. w ujęciu miesięcznym (...)

 • Draghi napędził poranne zwyżki

  (...) sprawiało nienajlepsze wrażenie. Odbicie owszem – przyszło, ale jego skala kazała podejrzewać, że siły byków są wątłe. DAX zyskał zaledwie 0,1 proc., CAC 0,35 proc., FTSE250 0,1 proc (...)

 • Centrum Posnania: nowa galeria w stolicy Wielkopolski

  (...) ramach rządowego programu „Inwestycje Polskie” i ma na celu rewitalizację dzielnicy Rataje. Centrum przyczyni się do rozwoju infrastruktury, modernizacji dróg oraz rozwiązań komunikacyjnych (...)

 • Mieszkanie dla Młodych: przepadnie 300 mln zł

  (...) wykorzystano 187 mln złotych. Większość tych pieniędzy wydano z budżetu na 2014 rok, a w niewielkim zakresie korzystano z budżetów na 2015 i 2016 rok. Najważniejsza wydaje się tu (...)

 • Rynek pracy specjalistów II kw. 2014

  (...) napawać optymizmem – jak wynika z raportu Pracuj.pl, w II kwartale 2014 roku pracodawcy opublikowali w tym serwisie blisko 98 tys. ofert pracy, czyli o 8,5 proc. więcej niż w analogicznym (...)

 • Branża turystyczna: optymizm jest umiarkowany

  (...) na koniec maja b.r. aż 53 proc. badanych prognozuje możliwe upadki w nadchodzącym okresie wakacyjnym. Należy podkreślić, że ponad połowa ankietowanych (56 proc.) wstrzymała się od (...)

 • Co zrobić, aby zakup mieszkania od dewelopera był bezpieczny?

  (...) w życie tzw. ustawy deweloperskiej) klient i muszą podpisać umowę przedwstępną u notariusza, co podnosi bezpieczeństwo transakcji. Ta sama ustawa wprowadza obowiązek prowadzenia rachunku (...)

 • BTB Tomasz Wicik - Tłumaczenia w zakresie języka bułgarskiego, czeskiego i słowackiego. Siedziba w Sanoku.

  Czytaj więcej: Wielojęzyczne


strony : [ 1 ] . 2
 
14
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1390
CHF 3,4102
USD 3,0368
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.