eGospodarka.pl

 • Rynek walutowy 07-11.07.14

  (...) od prognoz odczyt dotyczący dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech, lecz nie zdołał on na długo osłabić wspólnej waluty. Dzień później nie mieliśmy znaczących figur (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument PL-USA 11, poznaj opinie o Cnos-Vilmorin KROKUS WIOSENNY MIESZANKA czy przeglądaj oferty pracy z miasta Drawsko Pomorskie.


 • Zagraniczne usługi doradcze z podatkiem u źródła?

  (...) doradcze, księgowe, badania rynku, prawne czy reklamowe. Jak bowiem mówi art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatek dochodowy z tytułu uzyskanych na terytorium (...)

 • Nieodpłatne przekazanie samochodu osobowego w podatku VAT

  (...) uniknięcie podatku, jest niekiedy stosowane przez przedsiębiorców w stosunku do firmowych , które są (po określonym czasie ich używania) docelowo przeznaczone do sprzedaży. Obecnie bowiem (...)

 • Mieszkanie jako środek trwały firmy: amortyzacja i koszty mediów

  (...) Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług medycznych (na potrzeby podatku dochodowego prowadzi ). W 2012 r. podpisał on bezterminowy kontrakt na świadczenie . Niemniej (...)

 • Na wyjazd zagraniczny bez ubezpieczenia

  (...) 60% Polaków spędziło przynajmniej 2-dniowy urlop poza miejscem zamieszkania. Ponad połowa z nich wybrała za cel zagranicę, a swój pobyt w większości przypadków zaplanowali bez pomocy biura (...)

 • Polacy doceniają e-commerce w branży budowlanej

  (...) widoczny był przede wszystkim w najpopularniejszej kategorii w serwisie, jaką jest budownictwo (47,8% zapytań w roku 2013). Użytkownicy wybierają również takie kategorie jak usługi finansowe (...)

 • Handel zagraniczny I-V 2014

  (...) wyniósł 91866,6 mln USD, a import 91763,6 mln USD (wzrost odpowiednio o 11,4% i o 9,1%). Dodatnie saldo ukształtowało się w wysokości 103,0 mln USD (w analogicznym okresie ub. roku minus 1630,9 (...)

 • Powracają obawy o strefę euro

  (...) szukania bezpiecznej przystani najlepiej widać było w notowaniach pary EUR/JPY, której kurs znalazł się wczoraj na najniższym poziomie od początku lutego tego roku. Wczorajsze spadki w (...)

 • TFI: wartość aktywów netto VI 2014

  (...) funduszy aktywów niepublicznych. Wynik zarządzania osiągnięty w czerwcu jest szacowany na ok. +1,0 mld zł. Najwyższą dynamikę zgromadzonych środków zanotowały fundusze aktywów (...)

 • Przelewy ELIXIR w I poł. 2014 r.

  (...) br. w systemie ELIXIR® przetworzonych zostało 791 mln transakcji na kwotę niemal 1,94 bln zł. W porównaniu z analogicznym okresem ub. r. wzrosła zarówno ich liczba, jak i wartość – w (...)

 • Jakie inwestycje alternatywne najbardziej opłacalne?

  (...) lokują na rynku nieruchomości. Z ich punktu widzenia nie są to więc inwestycje alternatywne, do których zalicza się raczej: wino, dzieła sztuki, zegarki, biżuterię i . Dokładnie w tej (...)

 • Samochody połączone z siecią. Cyberprzestępcy już czyhają

  (...) przeglądu rynku samochodów połączonych z internetem z uwzględnieniem wszystkich dostępnych informacji. Pozwoli to na udzielenie odpowiedzi na istotne pytania dotyczące bezpieczeństwa i rzuci (...)

 • EUR/USD – kierunek 1.3575 USD, odbicie na ropie

  (...) - Inflacja CPI, fin. (m/m), czerwiec (0,3%, prognoza 0,3%, poprzednio -0,1%), Inflacja HICP, fin. (0,4%, prognoza 0,4%, poprzednio -0,3%), Inflacja CPI, fin. (r/r), czerwiec (1,0%, prognoza 1,0% (...)

 • NSG Group znowu inwestuje w Polsce

  (...) 2014 r., Pilkington IGP – jeden z największych w Polsce producentów szyb zespolonych i szkła płaskiego dla budownictwa – kupił ostrołęckie przedsiębiorstwo Polskie Szyby Termoizolacyjne (...)

 • GPW reformuje NewConnect i Catalyst

  (...) kluczowych obszarach obejmujących: warunki wprowadzania instrumentów dłużnych na rynek, standardy dokumentu informacyjnego sporządzanego w związku z wprowadzeniem na Catalyst, obowiązki (...)

 • Jak inwestować w nieruchomości?

  (...) . Cena ustalona. Wiadomo zawsze nieco wyższa, by było z czego negocjować. Po kilkudziesięciu telefonach agentów, spotkaniach z potencjalnymi kupcami wciąż nic nie wiadomo. Aż w końcu jest (...)

 • Gaz łupkowy szansą na bezpieczeństwo energetyczne

  (...) deficyt w handlu gazem USA zmniejszył się z 26 mld dolarów w 2008 roku do 4 mld w roku ubiegłym. Stało się to na skutek energetycznej rewolucji, która dokonała się w tym kraju po odkryciu i (...)

 • Adam Małysz najbardziej zaufanym sportowcem

  (...) TVN, jest dziennikarzem telewizyjnym, któremu . Ceniony redaktor, komentator i publicysta, a także laureat kilku Telekamer, Wiktorów, nagrody Mediator oraz Grand Press, w badaniu European Trusted (...)

 • Pracodawcy donoszą do prokuratury na wiceministra finansów

  (...) uwagę na incydencję czasową dwóch zjawisk. Po pierwsze, od roku 2013, urzędnicy fiskusa zaczęli w sposób zorganizowany i skoordynowany stosować nową interpretację prawa, która w praktyce (...)

 • Zakupy online głównie na Allegro

  (...) internautów wskazało allegro.pl, co czyni portal najpopularniejszym serwisem wśród tej kategorii stron www. Również w celu zaopatrzenia się w największa liczba respondentów wejdzie na (...)

 • Oszczędzanie na emeryturę: licz raczej na siebie

  (...) Według danych dostarczonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w 2012 r., stopa zastąpienia w Polsce wynosiła 48,8%. Oznacza to, że przechodzący na emeryturę średnio (...)

 • OFE czy ZUS? Polacy nadal nie wybrali

  (...) rzadko podkreślano fakt, że rezygnacja z OFE jest w znacznej mierze tylko pozorna. Dotyczy ona bowiem jedynie przyszłych składek. Prawie 153 mld zł., które już do funduszy wpłynęło, nadal w (...)

 • Dywersyfikacja portfela = bezpieczna strategia inwestycyjna

  (...) powiedzenie głosi, aby nie wkładać wszystkich jaj do jednego kosza, tak i na gruncie finansowym warto pamiętać o tej zasadzie. to nic innego jak rozdzielenie lokowanego kapitału między (...)

 • Neptis S.A. debiutuje na NewConnect

  (...) dostawcą i operatorem innowacyjnych rozwiązań z obszaru monitoringu pojazdów, samochodowej, systemów raportowania pracy pracowników mobilnych oraz twórcą unikalnego komunikatora dla (...)

 • Rozmowa kwalifikacyjna: dozwolone i zakazane pytania

  (...) ze zwiększonym zapotrzebowaniem na prace – szukają jej świeżo upieczeni absolwenci, szukają także osoby zainteresowane sezonowymi zleceniami np. zbieraniem owoców. Bez rozmowy (...)

 • Vemco - Producent i dostawca systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Dystrybutor sprzętu pomiarowego do diagnostyki i certyfikacji sieci. Sopot.

  Czytaj więcej: Sprzęt


strony : [ 1 ] . 2
 
11
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1419
CHF 3,4107
USD 3,0426
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.