eGospodarka.pl

 • GUS: produkcja nadal rośnie, choć wolniej

  (...) wpływ słabsze wyniki przetwórstwa przemysłowego, w którym wzrost wyniósł jedynie 2,1 proc. W porównaniu z czerwcem 2013 r. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa w 20 spośród 34 (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Zaświadczenie o ubezpieczeniu PL AU 1, poznaj opinie o Pioneer Głośniki kina domowego S-V240-QL czy przeglądaj oferty pracy z miasta Warszawa.


 • Polskie firmy chcą się rozwijać i inwestować w badania

  (...) Deloitte wskazuje, że w ciągu roku zwiększył się odsetek polskich firm planujących zwiększenie wydatków na prace , w porównaniu z wydatkami poniesionymi w roku 2013. Co warte podkreślenia (...)

 • Usługi podwykonawcy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

  (...) na wnioskach wysnutych przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z dnia 08.05.2009 r. nr ILPB1/415-227/09-3/AA. Wnioskodawca wskazał, że zajmuje się budową stoisk (...)

 • "Uproszczona" wartość początkowa mieszkania a jego amortyzacja

  (...) 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy mogą ustalić wartość początkową lub lokali mieszkalnych: wynajmowanych, wydzierżawianych albo używanych przez właściciela na (...)

 • Wynagrodzenie za służebność przesyłu rurociągu solanki z podatkiem

  (...) W marcu 2013 r. na nieruchomości (działce) należącej do wnioskodawczyni oraz jej małżonka, a wchodzącej w skład prowadzonego przez nich została ustanowiona w formie aktu notarialnego (...)

 • Rynek wtórny. Ceny mieszkań po II kw. 2014 r.

  (...) największy wzrost średniej ofertowej podczas trzech pierwszych miesięcy nastąpił w Olsztynie i wyniósł 3 proc. W segmencie mieszkań 2-pokojowych największy wzrost cen miał miejsce w (...)

 • Co utrudnia poszukiwanie pracy?

  (...) identyfikacja przyczyny, która nam w tym przeszkadza, a następnie opracowanie działań zmierzających do jej pokonania. W znalezieniu nowego zatrudnienia pomocna jest znajomość trendów jakie (...)

 • Inwestowanie w fundusze wg Polaków: zysk obarczony ryzykiem

  (...) inwestowania, jak postrzegamy ryzyko z nim związane oraz co popycha Polaków do lub co ich przed nimi hamuje – te kwestie sprawdził Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. Jednym z pozytywnych (...)

 • Mercedes C 220 BlueTEC 7G-Tronic

  (...) jak droga limuzyna. Dosłownie. Jej karoseria czerpie bowiem garściami z flagowej klasy S. Design auta zasługuje więc na wysokie noty. Dynamicznie poprowadzona linia dachu, długa maska i krótki (...)

 • NIK: budżet traci miliony na bezprawnym korzystaniu z państwowych gruntów

  (...) terenie 19 skontrolowanych jednostek władających państwowymi (oddziały Agencji Nieruchomości Rolnych, Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, Zarządy Melioracji i Urządzeń Wodnych) w latach (...)

 • Lokaty i konta oszczędnościowe: realne zyski VII 2014

  (...) zarobić realnie 0,89 proc., czyli nieco mniej niż miesiąc temu, kiedy nasz wskaźnik sięgał 0,93 proc. Z jednej strony można mówić o spadku oczekiwanego realnego oprocentowania, ale jeśli (...)

 • EUR/USD - test czerwcowego dna, silne odbicie na ropie

  (...) Euro) - Inflacja bazowa HICP (r/r), czerwiec (prognoza 0,8%, poprzednio 0,8%), Inflacja HICP (prognoza 0,5%, poprzednio 0,5%), 14:00 (Polska) - Produkcja przemysłowa (r/r), czerwiec (prognoza 4,0% (...)

 • Trudna decyzja o dziecku

  (...) złudzeń. W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci i wygląda na to, że trend ten się utrzyma, bo liczba kobiet, które planują ciążę, spada. Według danych na temat dzietności kobiet oraz (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie VI 2014

  (...) służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze (...)

 • Dziś decydują dwa banki centralne

  (...) grona krajów rozwijających się opublikują decyzje w sprawie stóp procentowych. Pierwszy z nich to Bank Centralny RPA. Rynkowy konsensus wskazuję na duże prawdopodobieństwo podwyżki stóp z (...)

 • Zarobki prezesów spółek giełdowych w 2013 r.

  (...) wynagrodzenie w gospodarce narodowej wg GUS wyniosło 3 650 PLN, a płaca minimalna 1 600 PLN. Oznacza to, że przeciętnie prezes zarządu zarobił w ciągu roku równowartość 340 pensji (...)

 • Wydatki na reklamę I–IV 2014 r. - sektor finansowy

  (...) banki rekompensują sobie przewidywany spadek przychodów spowodowany ustawową obniżką opłat interchange (za akceptowanie przez handlowców transakcji kartami płatniczymi) od lipca br. (stawki (...)

 • Wzrost na giełdzie pod presją sankcji

  (...) praktycznie odcięte od możliwości emisji akcji i długu (powyżej 90 dni) na rynkach w USA. Dodatkowo administracja Obamy rozszerzyła sankcje wobec konkretnych firm. m.in. wobec Rosneftu (...)

 • Zmiany w OFE zaszkodziły GPW

  (...) na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowało 15 spółek, z czego 6 spółek zostało przeniesionych z rynku NewConnect. W efekcie, na koniec czerwca br. na (...)

 • Nowe sankcje hamują wzrost na giełdzie

  (...) znów rośnie za sprawą kolejnych sankcji nałożonych przez USA i EU na Rosję i z powodu zapowiedzi podjęcia kroków odwetowych. Sama sytuacja na Ukrainie jest – jak wiadomo – daleka od (...)

 • Natłok informacji zmniejsza wydajność pracownika

  (...) 2,5 tys. liderów biznesu z 94 krajów świata, w tym również z Polski. Respondenci wskazali na dwanaście trendów, które wpływają i będą wpływać na podejmowanie decyzji biznesowych. Jednym (...)

 • Dobry pracownik - jak go pozyskać?

  (...) Odpowiedni na odpowiednich stanowiskach to jest to, co dzieli sukces od porażki, ponieważ to ludzie są częścią mechanizmu, który pcha firmę do przodu lub wstrzymuje jej rozwój. Ale czy (...)

 • Zadbaj o ubezpieczenie lokalu restauracyjnego

  (...) pokazują, że Polacy na krajowe z roku na rok wydają coraz więcej (8,8 mld euro w zeszłym roku), co w połączeniu z rosnącą liczbą turystów z (w 2013 r. rekordowe 15,8 mln odwiedzających (...)

 • Opcje na indeks WIG20 z nowym cyklem wygasania

  (...) których będą wygasały opcje na WIG20 od 18 sierpnia br.: - Zgodnie z zapowiedziami wprowadzamy do oferty możliwość obrotu opcjami na indeks WIG20 w nowym cyklu wygasania, co znacząco (...)

 • Licytacyjna sprzedaż lokalu - czy zawsze warto?

  (...) właściciele lokali, którzy zalegają z zapłatą należnych od nich opłat. Szczególnego znaczenia i wydźwięku nabiera ta okoliczność w przypadku tzw. wspólnot lokali użytkowych, które to (...)

 • Akwarystyka - Sklepy internetowe z artykułami akwarystycznymi.

  Czytaj więcej: Akwarystyka


strony : [ 1 ] . 2
 
17
lipiec 2014

lipiec 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1378
CHF 3,4069
USD 3,0579
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.