eGospodarka.pl

 • Przeniesienie firmy za granicę bez podatku dochodowego

  (...) każdy transfer majątku gospodarczego poza terytorium Polski może wiązać się z powstaniem obowiązków podatkowych. Wyróżnić tutaj należy przede wszystkim podatek od towarów i usług oraz (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VZM-1, poznaj opinie o Sony VAIO VGN-CS21S/P czy przeglądaj oferty pracy z miasta żywiec.


 • Sprzedaż internetowa zwolniona z VAT

  (...) Wnioskodawczyni zamierza zająć się torebek. Jej odbiorcami będą krajowe osoby fizyczne. Sprzedaż będzie odbywać się za pośrednictwem krajowego – wyłącznie na terytorium kraju (...)

 • Praca na emeryturze? Pilnuj limitu!

  (...) osiągnął już wiek emerytalny, czyli 60 lat – kobieta i 65 lat – mężczyzna. Jeśli tak, to nie musi się niczym martwić - otrzyma zarówno wynagrodzenie, jak i pełną emeryturę. – (...)

 • Pracujący i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2018 r.

  (...) przez GUS, najwyższy wzrost liczby osób pracujących zanotowano w sekcjach „Transport i gospodarka magazynowa” (5,2%), „Informacja i komunikacja” (4,8%) i „Działalność profesjonalna (...)

 • Mieszkanie dwupokojowe - typowy wybór Kowalskiego

  (...) dwupokojowe Agencja Metrohouse przyjrzała się swoim transakcjom z pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku. Pod uwagę wzięto 6 największych miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź (...)

 • Dopuszczalny zakres pełnomocnictwa przy umowach i sporach z członkami zarządu

  (...) Poznaniu odnosiły się do odpowiedzi na pytanie prawne: Czy pełnomocnik powołany w trybie art. 210 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. – (Dz.U. z 2019 r., poz. 505, dalej jako (...)

 • Wakacje niosą kłopoty finansowe

  (...) przez 4 proc. w czerwcu aż po 15 proc. we wrześniu, co oznacza, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego kłopoty finansowe pukają do drzwi co siódmego domu. Październik przynosi chwilę (...)

 • Rynek czeka na FOMC

  (...) szans na obniżkę stóp procentowych Fed o 25 pb w tym tygodniu, 90 proc. dla posiedzenia w lipcu, cięcia o 43 pb do września i o 65 pb do końca roku (czyli prawie trzy obniżki). To dość (...)

 • Plany polskich pracodawców VI 2019

  (...) Pracodawców”, planuje obecnie 26% pracodawców. Jest to kontynuacja trendu odnotowanego przed rokiem (27%). I wprawdzie wynik jest pokaźnie niższy od wskazania z poprzedniego kwartału (44%) (...)

 • Gdynia Waterfront z pozwoleniem na budowę

  (...) się w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II w Gdyni, w najbliższym sąsiedztwie Skweru Kościuszki i Sea Towers. Inwestycja, która właśnie otrzymała pozwolenia na budowę, (...)

 • Bankowość internetowa, czyli rosnące znaczenie VAS

  (...) rozwój cyfrowych kanałów bankowości bazował przede wszystkim na przenoszeniu usług i produktów (np. płatności, działalności depozytowej i kredytowej) z placówek stacjonarnych na grunt (...)

 • Dolina Mokotów. Nowe mieszkania od Yareal

  (...) zlokalizowanej na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Całość zabudowy powstającej u podnóża Skarpy Warszawskiej ma w założeniu tworzyć dzielnicę-ogród, gdzie minimum 60% (...)

 • Upadłość konsumencka na nowo, czyli o zachęcaniu do lekkomyślności

  (...) r. ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo upadłościowe i naprawcze, ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. z 2014 r. (...)

 • Europa: wydarzenia tygodnia 24/2019

  (...) rozwija się dynamicznie, a siłą napędową zachodzących w niej zmian są procesy konkurencyjne zachodzące już teraz w coraz bardziej globalnej skali. Bazują one na nowych technologiach (...)

 • Praca w Polsce I-III 2019

  (...) r. liczba wolnych miejsc pracy w jednostkach zatrudniających co najmniej 1 osobę wynosiła 142,5 tys. i była większa niż o 3,3 tys., tj. o 2,3%. W porównaniu z końcem I kwartału 2018 r (...)

 • Volkswagen Caddy Furgon 1.4 TGI - gaz do kuchenek i dostawczaków

  (...) młody chłopak pracowałem na stacji paliw i było to pierwsze pytanie jakie musiałem zadać klientowi podczas obsługi przy dystrybutorze. Wtedy nie wiedziałem zbyt dużo o innych sposobach (...)

 • SIMRadio - Studenckie Internetowe Muzyczne radio toruńskiej WSKSiM.

  Czytaj więcej: Internetowe


strony : [ 1 ]
 
17
czerwiec 2019

czerwiec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2599
CHF 3,8013
USD 3,7989
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.