eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Polska: wydarzenia tygodnia 22/2019

  (...) temat stanu gospodarki nasze społeczeństwo wie niewiele. Równie mało rozumie ono tak reguły nią rządzące, jak i konkretne mechanizmy w niej działające oraz to, które z nich dominują na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, poznaj opinie o Wydawnictwo Pascal Kamil Śmiałkowski, Wampir. Leksykon czy przeglądaj oferty pracy z miasta głowno.


 • Fiskus musi wyjaśnić, dlaczego przedłuża termin zwrotu VAT

  (...) 2 ustawy o podatku od towarów i usług należny podatnikowi , czyli zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad kwotą podatku należnego, powinien nastąpić w terminie 60 lub 25 dni od dnia złożenia (...)

 • Centralny Rejestr Faktur: nowe narzędzie kontroli przedsiębiorców

  (...) dokument zwany „Zieloną Księgą” w sprawie przyszłości . Określała ona zalecenia, które były niezbędne do prostszego oraz wydajniejszego rozliczania podatku od towarów i usług (...)

 • Rodzinny Zakątek w rozbudowie

  (...) od Poznania dzieli zaledwie 20 km. Realizacja jego IV etapu trwa od 2017 roku. Do końca czerwca br. do użytkowania zostanie oddanych 11 domów, z czego 9 liczyć sobie będzie 70 mkw przy działce (...)

 • Konstytucja Biznesu, czyli wiele hałasu o nic?

  (...) domniemanie uczciwości przedsiębiorcy. W urzędach nadal stykam się z podejściem, że działanie przedsiębiorcy na niekorzyść urzędu skarbowego było celowe, a nie wynikało z niewiedzy czy (...)

 • Przelew zagraniczny - jaką opcję wybrać?

  (...) najpopularniejszym przelewem złotówkowym jest Elixir. To technologia, w której banki mają sesje przychodzące i wychodzące. W tygodniu w systemie Elixir odbywają się trzy sesje rozliczeniowe (...)

 • Rok po RODO w branży ICT

  (...) wejścia w życie rozporządzenia postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda w branży teleinformatycznej. Z jakimi problemami spotykają się przedsiębiorcy w tym zakresie, jak rozporządzenie (...)

 • Eksporterze, globalne terminy płatności ciągle długie

  (...) współczynnik (DSO) obniżył się o 1 dzień, osiągnąwszy poziom 65 dni. Po zanotowanym w 2017 roku, najwyższym w ostatniej dekadzie poziomie jest to niewątpliwie dobra wiadomość, ale też (...)

 • Pokolenie Z intensywnie korzysta z bankowości

  (...) korzysta z możliwości, jakie daje mu bankowość. Z danych Santander Bank Polska wynika, że używa swojej karty 7,7 razy w miesiącu. Aktywność w tym zakresie jest silnie skorelowana z wiekiem (...)

 • Wynajem mieszkania V 2019

  (...) kwietniowych głoszeń dotyczących . Pod lupę wzięto 25 814 ofert. Zebrane dane wyraźnie wskazują, że koszty najmu mieszkań zdecydowanie przewyższają ubiegłoroczny poziom. – Największe (...)

 • Rośnie ryzyko upadłości firm w regionie Azji i Pacyfiku

  (...) tym roku światowy wzrost PKB ma wyhamować z 3,2 do 2,7 proc., a liczba ma wzrosnąć o 2 proc. Przedsiębiorcy z regionu Azji i Pacyfiku, jako integralna część światowego łańcucha dostaw (...)

 • Wieżowce Warszawy mogą imponować

  (...) projektów wznoszą się w okolicach ronda Daszyńskiego i ulicy Towarowej. To właśnie w tym rejonie rośnie nowe zagłębie biurowe naszej stolicy. Na przestrzeni kilku nadchodzących lat, na (...)

 • Ile kosztuje dom z drewna?

  (...) z drewna Polacy, którzy postawili na budowę , przeważnie stawiali niewielkie budynki. Metraż połowy z nich nie przekraczał 100 m2. 40% obiektów miało powierzchnię od 101 do 150 m2. Na (...)

 • Samozatrudnienie to brak szans na kredyt hipoteczny?

  (...) Wprawdzie rodzime banki akceptują różne źródła dochodu, ale nie jest też tajemnicą, że preferowana przez nich forma zatrudnienia to umowa o pracę na czas nieokreślony. Jednak i w tym (...)

 • Kierowcy zawodowi w deficycie. Co dalej?

  (...) za jednego z europejskich potentatów. W 2016 roku polscy przewoźnicy odpowiadali za 1/4 przewozów pomiędzy krajami Starego Kontynentu, a sam transport drogowy wygenerował aż 5,1 proc. naszego (...)

 • Dolar na huśtawce

  (...) ma wysoką rangę ze względu na towarzyszącą mu rewizję prognoz makroekonomicznych. To właśnie ich skala i kierunek będą determinować konieczność działania ze strony władz monetarnych a (...)

 • Rynek mieszkaniowy na przestrzeni ostatnich 10 lat

  (...) ds. sprzedaży Ronson Development Można śmiało powiedzieć, że nasz w ostatniej dekadzie stał się rynkiem dojrzałym i to w wielu aspektach. Mija właśnie 10 lat od głębokiego kryzysu (...)

 • Phishing żeruje na turystach

  (...) phishing to jedne z najbardziej skutecznych narzędzi cyberprzestępczych, wiadomo nie od dziś. Bazują one na manipulacji i wykorzystywaniu ludzkich skłonności jak np. zaufanie do marki, za (...)

 • Wystartowała 22. edycja konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców

  (...) ogólnopolskiego Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców nagradza podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia (...)

 • CUPRA Ateca - suv z charakterem

  (...) SEAT-a. CUPRA to natomiast nowy twór, który będzie wykorzystywał zarówno modele, jak i podzespoły hiszpańskiej firmy, by na ich podstawie produkować bardziej charakterne auta. I właśnie (...)

 • 20 lat Wi-Fi i co dalej?

  (...) i nawyki internautów uległy znaczącej zmianie. I nie jest to niczym zaskakującym - nowa usługa zagwarantowała im bowiem niczym nieskrępowaną i niespotykaną do tej pory swobodę, przyczyniła (...)

 • WB Electronics, Ożarów Mazowiecki - Producent urządzeń elektronicznych i systemów informatycznych do zastosowań wojskowych specjalizujący się w systemach dowodzenia i kierowania ogniem oraz systemach łączności pojazdowej.

  Czytaj więcej: Technika wojskowa


strony : [ 1 ]
 
6
czerwiec 2019

czerwiec 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2783
CHF 3,8281
USD 3,8065
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.