eGospodarka.pl

 • Privacy Shield, czyli nowe zasady przekazywania danych osobowych do USA

  (...) Obszar Gospodarczy jest szczególnie obwarowane. Przekazanie danych osobowych do państwa trzeciego może nastąpić, jeżeli państwo docelowe zapewnia na swoim terytorium odpowiedni poziom ochrony (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS D1, poznaj opinie o ZM Haga Salceson alpejski czy przeglądaj oferty pracy z miasta niemodlin.


 • Oprocentowanie lokat rekordowo niskie

  (...) oprocentowania lokat nie był zaskoczeniem, lecz konsekwencją obniżenia stóp procentowych NBP. Ostatnia obniżka miała miejsce w marcu 2015 r. Tymczasem w tym roku z każdym miesiącem średnie (...)

 • Czy WDT może potwierdzić spedytor zamiast listu przewozowego CMR?

  (...) 0%, pod warunkiem że: podatnik dokonał dostawy na rzecz nabywcy posiadającego właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie (...)

 • Cash pooling bez podatku od czynności cywilnoprawnych

  (...) czynności, których wykonanie generuje obowiązek zapłaty PCC. I tak podatek ten zapłaci m.in. biorący - od wartości umowy pożyczki. Do opodatkowanych czynności należą też umowy spółki (...)

 • Umowa pożyczki pieniędzy pomiędzy firmami bez podatku PCC

  (...) zamierza zawrzeć z inną firmą, będącą czynnym podatnikiem podatku VAT. Firmy nie są . Pożyczkodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu urządzeniami, oprogramowaniem (...)

 • Finale Apartments: luksusowe mieszkania na osiedlu EKO-PARK

  (...) otulinie parku i Pola Mokotowskiego. Na kompleks złożą się trzy , a w nich maksymalnie 27 mieszkań, których powierzchnie sięgać będą od 147,80 do 477,90 m2. Mieszkańcy każdego z nich (...)

 • Mieszkanie Plus niewiele tańsze niż kredyt hipoteczny

  (...) dla cieszącego się ogromną popularnością Mieszkania dla Młodych. Jednak już wiemy, że warunki wzięcia udziału w programie są całkiem inne. Do tej pory pomoc rządu polegała na dopłacie (...)

 • Mini AC: co proponują ubezpieczyciele?

  (...) dobrowolnego ubezpieczenia AC. Oczywiście zazwyczaj z powodu zbyt wysokiej ceny. Niektórzy ubezpieczyciele proponują jednak także tańsze AC o zmniejszonym zakresie ochrony, tzw. mini AC (...)

 • Rynek biurowy w Warszawie w I poł. 2016

  (...) passę. W pierwszej połowie 2016 firmy podpisały umowy najmu na łącznie 360 100 mkw. biur. Największą popularnością wśród najemców cieszyły się powierzchnie biurowe w szeroko pojętym (...)

 • Emigracja zarobkowa: te zawody pozwolą ci zwiedzić świat

  (...) znalazło się na tak wysokiej pozycji wśród powodów emigracji. Częściej wskazano jedynie wyższe zarobki (78,8%) i lepszy standard życia (58,9%). Atrakcyjniejszymi świadczeniami socjalnymi (...)

 • Tablice reklamowe w obrębie drogi: ile zapłacimy?

  (...) z art. 40 ustawy o drogach publicznych zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg, wymaga uzyskania zezwolenia zarządcy drogi. A (...)

 • Ulice handlowe w Polsce: przebudzenie

  (...) wielkości, po Rosji, rynek centrów handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wytrzymujemy też próbę, kierując wzrok w kierunku przeciwnym. Z wynikiem na poziomie 241 mkw. na 1000 (...)

 • Postępowanie administracyjne: strony muszą znać termin przesłuchania świadków

  (...) postępowania administracyjnego strona powinna być zawiadomiona o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu ze świadków, biegłych lub oględzin przynajmniej na siedem dni przed terminem. Strona (...)

 • Lot samolotem a prawa konsumenta

  (...) rok wpływa coraz więcej skarg o charakterze transgranicznym, dotyczących łamania praw pasażerów przez linie lotnicze. W 2015 r. aż 56% spraw, którymi zajmowało się polskie centrum (...)

 • Moda na Pokemon GO dotarła też do cyberprzestępców

  (...) patrzą na wyświetlacz smartfona i po chwili zdecydowanym krokiem ruszają. Nieważne czy są w centrum handlowym, w parku, na poboczu drogi czy na plaży. Dlaczego tak się zachowują? Grają w (...)

 • Fundusze inwestycyjne: kupujemy w banku i pytamy o radę

  (...) wskazują, że na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy wartość środków lokowanych w funduszach pięła się w górę. Pod koniec czwartego miesiąca br. łączna wartość aktywów zamrożonych (...)

 • E-zwolnienia: blisko 200 tysięcy po 6 miesiącach

  (...) oznacza, że tyle mniej musieli ręcznie wprowadzić pracownicy ZUS do systemu. To ogromna oszczędność czasu, a jednocześnie szybkość w przekazywaniu informacji zarówno do ZUS, jak i do (...)

 • EUR/USD - odbicie, test ważnego wsparcia na ropie

  (...) - Indeks PMI dla przemysłu, 09:30 (Niemcy) - Indeks PMI dla przemysłu, Indeks PMI dla usług, 10:00 (Strefa Euro) - Indeks PMI dla przemysłu, Indeks PMI dla usług, 10:30 (Wlk. Brytania) - Indeks (...)

 • USD/JPY: helikopter uziemiony

  (...) część handlu na rynku jena dobiegła końca, kiedy wczoraj rynek został storpedowany wypowiedzią prezesa BoJ. W wywiadzie dla radia BBC 4 prezes Kuroda stwierdził, że nie ma potrzeby, ani (...)

 • S&P500 - nadal w konsolidacji

  (...) opór w rejonie 1800 pkt. W krótkim terminie oczekuję na korekcyjne cofnięcie. Wsparcie znajduje się w okolicy 1750 pkt. W dalszej perspektywie powinniśmy zobaczyć kolejną falę wzrostów (...)

 • Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym - sytuacja stron

  (...) że każdy nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności przez sąd. A zatem powód nie jest zmuszony wykazać, że (...)

 • Działalność gospodarcza a ochrona środowiska

  (...) kolejności należy zauważyć, że zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska za podmiot korzystający ze środowiska uważa się m.in. przedsiębiorcę i przedsiębiorcę zagranicznego w (...)

 • DS 3 1.2 PureTech 6EAT Be Chic. Ładny, ale gadżet

  (...) grupa PSA zaprezentowała Citroena DS3. Auto było ekskluzywną wariacją na temat „CeTrójki”. Po kilku latach przeszło lifting i dorobiło się większych, bardziej ekskluzywnych braci. Od (...)

 • Az - Rejestracja domen polskich, globalnych, eu oraz międzynarodowych: de, ru, cz, lt oraz az.pl plus hosting i kolokacja.

  Czytaj więcej: Rejestratorzy


strony : [ 1 ]
 
22
lipiec 2016

lipiec 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3564
CHF 4,0072
USD 3,9504
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.