eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Rynek walutowy 11-15.07.16

  (...) zwyżek, ale efektem było jedynie uformowanie konsolidacji w zakresie 1,10 – 1,1180 (mniej więcej). W tym tygodniu paliwem do zwyżki okazała się decyzja Banku Anglii o tym, żeby jednak nie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja NIP-5/W, poznaj opinie o Toshiba Regza 46XF350PG czy przeglądaj oferty pracy z miasta proszowice.


 • Decyzja administracyjna: kiedy może zostać sprostowana?

  (...) 1 kodeksu postępowania administracyjnego powinna zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę wydania, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości VI 2016

  (...) średnich cen nieruchomości zaprzątało głowy osób przygotowujących się do zakupu mieszkania, a kończąca się pula środków w programie MdM. Jeszcze niedawno mówiliśmy o zaprzestaniu (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych VII 2016

  (...) wprowadziły zmian w ofertach. Średnia marża kredytów z wysokim (25%) wkładem własnym wynosi nadal 2,06%. Dla kredytów z najniższym (10%) wkładem jest to 2,32%. Nie zmieniła się również (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych VI 2016

  (...) posiadało w swojej ofercie obligacje DOS0618 (2-letnie), TOZ0619 (3-letnie), COI0620 (4-letnie) oraz EDO0626 (10-letnie). Nominalna wartość ich sprzedaży sięgnęła 223 mln zł. Udział (...)

 • Rejestracja REGON VI 2016

  (...) działalności gospodarczych wyniosła 2 963 tysiące – wynika z rejestr REGON. W stosunku do końca maja widać bardzo duży spadek. Miesiąc wcześniej bowiem ta liczba wynosiła 2 982 tysiące. (...)

 • Ceny złota rosną po Brexicie

  (...) Brexitu liczba wejść na stronę Royal Mint, brytyjskiej mennicy, wzrosła o 550 proc. Ludzie i sprawdzali jego ceny. Jeśli ktoś na rynku finansowym cieszył się z wyniku głosowania na Wyspach, (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia VI 2016

  (...) najlepszymi w bieżącym roku wynikami, o tyle już czerwiec przyniósł zgoła odmienną sytuację - z funduszy odpłynęło niemal 230 mln zł, a więc nieco więcej niż w styczniu br. Jeżeli (...)

 • Handel zagraniczny I-V 2016

  (...) wyniósł 81712,1 mln USD, a import 78413,0 mln USD (eksport spadł o 0,3%, a import o 1,5%). Dodatnie saldo ukształtowało się w wysokości 3299,1 mln USD (w analogicznym okresie ub. roku 2389,8 (...)

 • Niecodzienna oferta BGŻ BNP Paribas

  (...) BNP Paribas wyraźnie pokazała, że przeszło 33% darczyńców ma poważne problemy z określeniem potrzeby i celu swojej działalności charytatywnej. 67% respondentów na świecie i 78% w Europie (...)

 • JPK w Ordynacji podatkowej: kto jest dużym przedsiębiorcą?

  (...) życie weszły dwie bardzo ważne regulacje Ordynacji podatkowej w zakresie kontroli prawidłowości rozliczeń. Jest to art. 82 §1b oraz art. 193 (oraz porządkowo w tym zakresie także art. 287 (...)

 • Zmiana interpretacji podatkowej: nadpłata podatku bez odsetek

  (...) według wykładni organów skarbowych – wiązały się z koniecznością zapłaty podatku. Ale po uchwale NSA w 2014 roku, w której sędziowie stwierdzili, że przy umowie dożywocia nie da się (...)

 • Wspólnicy spółki komandytowej podatek dochodowy płacą w Polsce

  (...) Wnioskodawca jest komandytariuszem Spółki z o.o. od 2013 r. działającej w branży medycznej - leczenie chorób nowotworowych. W latach 2014 i 2015 spółka osiągnęła zysk. Wnioskodawca (...)

 • Rynek OTC w Polsce: stabilnie do góry

  (...) w Polsce ( i pozaapteczna, leki OTC i suplementy diety) zanotował wzrost na poziomie około 6%, co pozostawało w zgodzie z wcześniejszymi prognozami firmy PMR. Kołem zamachowym rynku okazała (...)

 • Smartfon myPhone C-Smart IIIS od 18 lipca w Biedronce

  (...) Quad Core 1,3 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci operacyjnej. Urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego systemu Android 6.0 Marshmallow. Tylny aparat 2.0 Mpx z lampą LED, przedni 0.3 Mpx i 4 (...)

 • Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie OC firmy

  (...) od nieumyślnego spowodowania szkody na zdrowiu lub mieniu klienta, nawet jeśli przykłada dużą wagę do zasad bezpieczeństwa. Wśród doświadczeń ubezpieczycieli można znaleźć m.in (...)

 • Jak policzyć wynagrodzenie netto?

  (...) śmierć i podatki Warto zaznaczyć, że wynagrodzenie brutto to nie jedyny . Poniższa tabela przedstawia składki opłacane przez pracownika, potrącane z jego wynagrodzenia brutto oraz te, które (...)

 • EUR/PLN pozostaje ponad 4,40

  (...) pogorszeniem jakości instytucjonalnej otoczki systemu finansowego oraz nieodzownym pogorszeniem kondycji finansów publicznych pod wpływem zwiększenia wydatków budżetowych. Głównym (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej bez VAT-u i PIT-u

  (...) zaprzestania prowadzenia biznesu, nie musi on od razu . Może skorzystać z prawa do zawieszenia działalności gospodarczej, czyli do okresowego zaprzestania prowadzenia firmy. Przewidziane jest ono (...)

 • Najbardziej medialne linie lotnicze. O kim było głośno?

  (...) do 30 czerwca we wszystkich mediach pojawiło się prawie 30 tys. publikacji, w których padły słowa „”. Najwięcej informacji w badanym okresie pojawiło się na temat Lufthansy (ponad 4,2 (...)

 • Oto miejsca, w których praca da ci szczęście

  (...) plaże, doskonałe warunki klimatyczne – jeśli pracować, to tylko w Kostaryce. Z badań Universum, które objęły swoim zasięgiem ponad ćwieć miliona respondentów wynika, że to właśnie w (...)

 • EUR/USD - możliwy atak na 1.1170 USD

  (...) - PKB II kw., produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, nowe kredyty, 11:00 (Strefa Euro) - Inflacja konsumencka, 14:00 (Wlk. Brytania) - Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney), 14:30 (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany VI 2016 r.

  (...) r. weszła w życie ustawa z dnia 31 marca 2016 r. o zmianie (Dz. U. z 2016 r., poz. 615), nowelizująca m.in. ustawę z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. z 2014 r., poz (...)

 • S&P500 - lokalna korekta, potem w górę

  (...) dna ujawniły na razie 3-falową strukturę. Możemy znajdować się w fali czwartej. Po jej zakończeniu oczekuję na kolejny ruch w górę w ramach fali piątej. Silny opór jest w rejonie (...)

 • Windows 10: sukces czy jednak klapa?

  (...) sprawdzić, czy Windows 10 rzeczywiście sprostał wysokim wymaganiom użytkowników zniechęconych do Microsoft po krytykowanej „ósemce”. W tym celu porównywarka cen idealo.pl sprawdziła (...)

 • Unicom Rubber - Przetwórstwo kauczuku i gumy, producent granulatów do budowy sztucznych nawierzchni sportowych, gumowych artykułów technicznych, wyrobów formowych, mieszanek i regeneratów.

  Czytaj więcej: Guma


strony : [ 1 ] . 2
 
15
lipiec 2016

lipiec 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,4121
CHF 4,0432
USD 3,9598
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.