eGospodarka.pl

 • Ceny produktów rolnych VI 2016

  (...) roku odnotowano na obu rynkach wzrost cen większości produktów roślinnych, za wyjątkiem pszenicy w skupie. Jednocześnie spadły ceny większości produktów zwierzęcych, za wyjątkiem cen (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-CDN, poznaj opinie o MSP DĄB Sofa Atlanta II czy przeglądaj oferty pracy z miasta otwock.


 • Sprzedaż firmowego samochodu bez podatku VAT

  (...) . W mniejszych firmach na początku przygody z własnym biznesem te bardzo często zostają wprowadzone do firmy z majątku prywatnego przedsiębiorcy. Nadto , czyli z tzw. drugiej ręki, są często (...)

 • Urządzenia wielofunkcyjne Canon imageRUNNER ADVANCE C5500

  (...) duży ekran dotykowy o wysokiej czułości, którego ustawienia można dopasować do potrzeb konkretnych użytkowników czy wymogów prowadzonej działalności biznesowej. Interfejs użytkownika i (...)

 • Rodzina może darować spadek bez podatku

  (...) Dnia 4 lutego 2016 r. spadkobiercy nabyli (aktem poświadczenia dziedziczenia) spadek po zmarłym w dniu 7 kwietnia 2016 r. Spadkobiercami tymi są: żona zmarłego, jego córka oraz syn. W ramach (...)

 • Sprzedaż gotowych posiłków poza 5% stawką VAT

  (...) stawki podatku od towarów i usług dla sprzedaży posiłków i dań przez na tle art. 41 ust. 2a w związku z poz. 28 załącznika nr 10 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i (...)

 • Personalizacja: 4 trendy, które zmienią e-commerce

  (...) wyboista – przeprowadzenie przez nią klienta do momentu aż sfinalizuje zakup, kosztuje firmy sporo czasu i nakładów finansowych. Tymczasem średni współczynnik porzuceń koszyków zakupowych (...)

 • Zadłużenie spółek notowanych na NewConnect: VII 2016

  (...) znajdujących się na oficjalnej stronie internetowej NewConnect, na rynku z założenia przeznaczonym dla nowo powstałych, młodych i perspektywicznych firm, notowanych było w sumie 400 krajowych (...)

 • Usługi dla biznesu zajmują coraz więcej powierzchni biurowych

  (...) w w Polsce pracuje 212 000 osób, a liczba ta może wzrosnąć nawet do 300 000 w 2020 r. Oznacza to, że branża będzie potrzebować kolejnych metrów kwadratowych biur. Z naszych ogólnych (...)

 • BMW 218i Active Tourer Luxury Line: van, który nie boi się zakrętów

  (...) Tourer z zewnątrz, trudno poczuć fizyczny pociąg do tego auta. Wygląda jak... no jak van, ale w sumie nic w tym dziwnego. Skoro BMW uznało, że warto zaistnieć w tej klasie, to musiało (...)

 • Orlen Capital AB debiutuje na Catalyst

  (...) spółką celową, zarejestrowaną w Szwecji, powołaną do pozyskiwania finansowania dłużnego. Gwarantem obligacji i 100% akcjonariuszem Emitenta jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. O (...)

 • Produkcja w Polsce VI 2016

  (...) przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w czerwcu br. o 6,0% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 7,4%) i o 7,3% wyższa w (...)

 • Obligacje korporacyjne a likwidacja OFE

  (...) OFE zakłada, że do Funduszu Rezerwy Demograficznej trafi jedna czwarta ich aktywów, w tym także obligacje firm, które fundusze emerytalne kupiły ze składek swych klientów. Jak wynika z (...)

 • Budowa mieszkań w VI 2016 r.

  (...) inwestycji był w maju br. jedynie chwilowym odchyleniem od normy. A normą jest potężny optymizm deweloperów. Wieżą oni, że rok 2016 będzie dla nich przynajmniej tak dobry jak 2015, a trzeba (...)

 • 9 sposobów na letnie bezpieczeństwo finansowe

  (...) już w momencie planowania wyjazdu. W ostatnich latach bankructwa biur podróży lub problemy z tour operatorami dotknęły wielu polskich turystów, którym skrócono pobyty i sprowadzano ich do (...)

 • Praca w IT: jak zatrzymać rotację?

  (...) Branża IT wyróżnia się pod względem średniego stażu pracy. Jest on krótszy niż w innych zawodach, ponieważ na popularności zyskuje kontrakting, dzięki któremu specjaliści są (...)

 • Polacy planują wakacje online

  (...) spore grono badanych zdecydowało się pozostać w te wakacje w domu. Zrobiło tak 15% Polaków, 24% Greków, 16% Czechów i 15% Węgrów. Taki wynik nie jest jednak zaskakujący - w minionym roku (...)

 • Polskie miasta: promocja leży?

  (...) jak np. zaplecze kadrowe czy dostępność przestrzeni biurowej. Niebagatelne znaczenie mają również kompetencje komunikacyjne samorządów, co znajduje potwierdzenie w niedawnych badaniach (...)

 • Gdzie się podziały mieszkania komunalne?

  (...) spółdzielni 77% mieszkań jest prywatnych Spisy powszechne są najlepszą okazją do sprawdzenia liczby własnościowych, komunalnych i spółdzielczych mieszkań. Takie badania odbywają się (...)

 • Fundusze sekurytyzacyjne czekają ciężkie czasy

  (...) miesiącach zmiany legislacyjne, wprowadzające ograniczenia w liczbie spraw, które przyjmować mogą komornicy sądowi, odbiły swoje piętno w codziennej praktyce podmiotów windykujących (...)

 • Dolar nowozelandzki najsłabszy

  (...) przez poniedziałkowy, niski odczyt inflacji (0,4 proc. k/k przy konsensusie 0,5 proc. i prognozie RBNZ 0,6 proc.) oraz propozycję podwyższenia minimalnego wkładu własnego dla kredytów (...)

 • EUR/USD - możliwe odreagowanie spadków

  (...) Euro) - Bilans płatniczy, 10:30 (Wlk. Brytania) - Stopa bezrobocia, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, 16:30 (USA) - Tygodniowa zmiana zapasów paliw. Kalendarz ma charakter informacyjny (...)

 • S&P500 - nadal w konsolidacji

  (...) niedaleko w rejonie 1800 pkt. W krótkim kilkusesyjnym terminie oczekuję na korekcyjne cofnięcie. Wsparcie znajduje się w okolicy 1750 pkt. W dalszej perspektywie powinniśmy zobaczyć kolejną (...)

 • Wynajem mieszkania: opłaty za rachunki w umowie najmu

  (...) elastyczne, mają dopasować się do różnych potrzeb najemców i uwarunkowań samych mieszkań. Do tego jeszcze mamy dotyczące zarządzania swoimi nieruchomościami i w efekcie każda umowa najmu (...)

 • Ataki hakerskie: polskie instytucje rządowe na celowniku

  (...) skuteczną technikę infekcji komputerów swoich ofiar – rozsyłali wiadomości mailowe łudząco przypominające te przesyłane przez znane firmy i instytucje. Zagrożenie rozprzestrzeniało się (...)

 • Poznaj nieuczciwe praktyki rynkowe dostawców wody

  (...) że niemal co dziesiąta wydana przez UOKiK decyzja tyczyła się rynku wodno-kanalizacyjnego. Urząd interweniował w wielu sprawach, niestety jednak liczba problemów, które dotykają ten rynek (...)

 • Farutex - Magazynowanie, dystrybucja i transport artykułów żywnościowych dla gastronomii.

  Czytaj więcej: Żywność


strony : [ 1 ]
 
20
lipiec 2016

lipiec 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3776
CHF 4,0283
USD 3,9790
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.