eGospodarka.pl

 • Spółka nie zawsze płaci podatek od otrzymanej pożyczki

  (...) reguluje art. 720 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z nim przez dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument TYT-3, poznaj opinie o Pollena Eva Żel pod prysznic Kaszmirowy dotyk czy przeglądaj oferty pracy z miasta krosno odrzańskie.


 • Podatek od sprzedaży mieszkania: 5 lat a śmierć małżonka

  (...) dochodowym od osób fizycznych (dalej u.p.d.o.f.), podatkiem PIT nie jest objęte niezwiązane z wykonywaniem działalności gospodarczej zbycie ruchomości, jeśli od czasu jej nabycia upłynęło 6 (...)

 • Dokumentowanie zakupu od ludności w księgach rachunkowych

  (...) Spółka zamierza nabywać palety używane oraz uszkodzone od tzw. ludności, czyli osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Tak nabyte palety (stanowiące odpad poużytkowy) będą (...)

 • Zadłużenie Polaków rośnie, ale wolniej

  (...) I kwartału br. suma znajdujących się na koncie Polaków zaległości zwiększyła się o 1,24 mld zł. Wzrost może wydawać się pokaźny, ale warto podkreślić, że w minionym roku rosła (...)

 • O co pytają Polacy przy zakupie mieszkania?

  (...) SW Research objęło swoim zasięgiem Polaków, którzy w ciągu najbliższych dwóch lat zamierzają zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Ankietowanych zapytano o kwestie, które są dla nich (...)

 • Jaką część wypłaty przeznaczamy na zakup OC?

  (...) sięgnęła w minionym roku 3223 zł netto. Z kolei średnia składka OC, jaką przyszło nam płacić w tym okresie opiewała na 779 zł, stanowiąc tym samym 1/4 (24%) miesięcznego wynagrodzenia (...)

 • Polski e-commerce nie boi się oszustw finansowych

  (...) niską świadomość problemu wyłudzeń płatniczych Pomimo że fraudy płatnicze na świecie nie należą do rzadkości, to polski jest wyraźnie podzielony, jeżeli chodzi o świadomość (...)

 • Regionalny rynek biurowy - niezłe początki

  (...) można narzekać na marazm. W I kwartale br. nowa podaż w regionach osiągnęła poziom 129 050 m kw., co w ujęciu rocznym jest równoznaczne ze wzrostem rzędu 92%. Kraków i Wrocław gonią (...)

 • Spam i phishing w I kw. 2018 r.

  (...) w portalach społecznościowych polega na wykradaniu danych z kont użytkowników. Jak działają cyberprzestępcy? Dość powszechną praktyką okazuje się tworzenie kopii strony założonej w (...)

 • Monitor AOC G2590FX dla graczy

  (...) 199,7 x 423,7 mm. Monitor ma panel TN o przekątnej 24,5 cala, rozdzielczości 1920 x 1080 px i odświeżaniu 144 Hz (zakres działania FreeSync od 30 Hz do 144 Hz). Czas reakcji monitora to 1 ms (...)

 • Blockchain i marki luksusowe. Udane połączenie?

  (...) jak i organów państwowych od czasu ich wprowadzenia, czyli od 2008 roku. Mimo, że początki powstawania cyfrowej waluty pozostają tajemnicą, to wiele osób za jej twórcę uważa Satoshi (...)

 • Czy zakaz handlu zmieni ulice handlowe w Krakowie?

  (...) okalające Rynek Główny - Floriańska, Grodzka i Szewska. Wystarczy krótki spacer, aby stwierdzić, że przyciągają one głównie najemców z sektora gastronomicznego. Z danych Małopolskiej (...)

 • Telefon myPhone Halo S

  (...) konstrukcji typu „slider” będzie dobrym wyborem dla osób, które nie mogą rozstać się z tradycyjną klawiaturą do pisania SMS-ów. Wysuwanie i chowanie klawiatury jest równoznaczne z (...)

 • Dolar pozostaje mocny

  (...) walutą jest jen, który od połowy maja umocnił się do dolara o ponad 1,5 proc. Nieźle radzi sobie też defensywny frank – zyskał 0,5 proc. do USD, co sprawia, że EUR/CHF w tym czasie spadł (...)

 • Milenialsi kochają zakupy w sklepach stacjonarnych

  (...) konsumentów uważa, że zakupy to przyjemność, wśród Polaków między 18 a 35 rokiem życia odsetek ten sięga 59 proc. Największymi amatorami zakupów są Włosi (73 proc. młodych uważa je (...)

 • Polska Ekstraklasa - przychody 2017

  (...) roczne przekraczają poziom 0,5 mld zł. Ubiegłoroczny wynik był co prawda nieco gorszy niż w 2016 roku, ale trzeba uwzględnić fakt, że ze względu na śladowy udział polskich drużyn w (...)

 • Kogo dotyka wykluczenie cyfrowe?

  (...) STARSZYCH Wprawdzie rzesza polskich internautów rośnie z każdym rokiem, to jednak wśród osób 45+ ciągle jeszcze widać wysoki niedobór kompetencji cyfrowych, co sprawia, że surfowanie po (...)

 • Małopolski Festiwal Innowacji: największe święto innowacji w kraju

  (...) Festiwal Innowacji promuje najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i ich twórców, które powstały na tym terenie. To zupełnie unikalne wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz (...)

 • Działalność gospodarcza: skuteczna ochrona majątku

  (...) Gdy wierzyciel puka do drzwi, podejmowanie prób i zoptymalizowania ryzyka – często pośpiesznie, najprostszymi przychodzącymi do głowy metodami – to działanie spóźnione. Jeśli w stosunku (...)

 • Ulice handlowe odzyskają dawny blask?

  (...) nieustannej rotacji szyldów przy takich prestiżowych i znanych ulicach jak Nowy Świat w Warszawie, Floriańska w Krakowie czy przy placu Kościuszki we Wrocławiu. Markowe sieci przenoszą się do (...)

 • Akwen - Producent wyrobów z laminatów poliestrowo-szklanych, zbiorniki na ścieki i na olej opałowy, elementy przemysłowe i reklamowe, kajaki i canoe oraz łodzie wiosłowe i rowery wodne.

  Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne


strony : [ 1 ]
 
29
maj 2018

maj 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3056
CHF 3,7554
USD 3,7299
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.